Implant antykoncepcyjny jest metodą antykoncepcyjną, która pojawiła się na polskim rynku medycznym stosunkowo od niedawna. 


W Polsce nadal spotyka się z niedowierzaniem i nieufnością kobiet, pomimo tego, iż w Europie Zachodniej znalazł wiele zwolenniczek. Antykoncepcja implant podskórny kosztuje 1 000 – 1 200 złotych.


Antykoncepcja implant podskórny cena, czyli metoda antykoncepcyjna

Implant antykoncepcyjny jest giętkim, długimna 4 cm, plastikowy pręcik, który zakładany jest podskórnie, zawierający hormon progestagenowy, uwalniając się stopniowo, aplikowany w celach zabezpieczenia przed niepożądaną ciążą. Implant ten jest dostępny na rynku od kilkunastu lat i z powodzeniem stosowany na całym świecie. Ja stosuję tę metodę u swoich pacjentek od kilku i może nie była ona tak popularny jak w Wielkiej Brytanii jednak obecnie zyskuje rzesze fanek. Z moich obserwacji wynika że spełnia ich oczekiwania. 


Współczesne kobiety dążą do tego aby antykoncepcja nie absorbowała ich pamięci, była niewidoczna dla innych i długotrwała w stosowaniu. Implanon to system który gwarantuje wszystkie powyższe aspekty. Cechą charakterystyczną jest zazwyczaj niski współczynnik Pearla, oznaczająca wysoką skuteczność antykoncepcyjną. Nie trzeba brać systematycznie tabletek, zatem jest niemożliwe pominięcie dawki. 


Antykoncepcja implant podskórny cena, czyli czas i sposób aplikowania 

Implant podskórny zakłada się pod skórę na wewnętrznej stronie ramienia między mięśniami. Jest to zabieg szybki i łatwy, a jej bezbolesność zapewnia wcześniejsze miejscowe znieczulenie okolicy ramienia.


Implant działa przez trzy lata, po tym czasie powinien zostać usunięty i zastąpiony nowym, ponieważ po upływie tego czasu kończy su e uwalnianie do krwiobiegu substancji czynnej, która ma za zadanie antykoncepcję. Wyjęcie pręcika jest również procesem krótkim oraz bezbolesnym. Wykonuje się go wówczas, kiedy tylko pacjentka albo lekarz uznają za stosowne. Chyba że kobieta podejmie decyzję zajścia w ciążę przed upływem terminu działania systemu bez ujemnego wpływu na płodność.

Antykoncepcja implant podskórny cena, czyli termin założenia 


Jest to uzależnione od sytuacji, w jakiej znajduje się pacjentka. Jeżeli jest wszystko w porządku to zakłada się implant pomiędzy 1 a 5 dniem cyklu miesiączkowego, jednak wcześniej należy sprawdzic czy kobieta nie jest w ciąży. Implant działa od samego początku założenia i nie trzeba stosować innej metody antykoncepcyjnej.


Antykoncepcja implant podskórny cena, czyli cena 

Jeżeli średnia cena wyniesie 40 zł za jedno opakowanie pigułek antykoncepcyjnych, które stosuje się przez 36 miesięcy, to koszt założenia oraz usunięcia implantu będą tożsame. Należy pamiętać, że stosowanie jego jest korzystne i wiąże się z wygodą i brakiem konieczności wizyt po następną receptę.


Antykoncepcja implant podskórny cena - podsumowanie

Założenie implantu antykoncepcyjnego jest wygodą i komfortem dla kobiet, które nie chcą zostać w najbliższej przyszłości mamami. Bez żadnych obaw mogą poddać się miłosnym igraszkom.


Zobacz również: