Gaszenie gazem jest podstawą w miejscach, gdzie znajduje się sprzęt elektroniczny, jak również miejsca, w których jest mnóstwo różnych kabelków, kabli, gniazdek elektrycznych, gdzie ugaszenie pożaru w tradycyjny sposób – wodą lub pianą, mogłoby wywołać kolejne awarie i zniszczenia. Dlatego też alternatywą docenianą dziś na rynku będzie gaszenie pożaru niepalnym gazem.

 

Wykorzystanie niepalnego gazu jest w dzisiejszych czasach bardzo nowoczesną, trafną inwestycją dla wielu przedsiębiorstw. Takie rozwiązanie wpisuje się idealnie do gaszenia pożarów w serwerowniach, gdzie mamy mnóstwo maszyn, kabelków, które mogą poprzez zwarcie wywołać ogień i w rezultacie pożar, jaki może rozprzestrzenić się po budynku w zastraszającym tempie, niszcząc wszystko po drodze i zagrażając przy okazji życiu ludzkiemu. Dlatego też inwestycje w dobre, profesjonalne instalacje gaśnicze, to możliwość, z jakiej warto jest skorzystać z wielu względów. Zarówno ze względu na komfort, jak również zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim, którzy znajdują się na co dzień w budynku, gdzie jest serwerownia, bądź sprzęt, który może ulec awarii i wywołać sytuację, która będzie wymagała szybkiej ewakuacji ludzi z budynku.

 

Błyskawiczne gaszenie serwerowni

Błyskawiczne gaszenie serwerowni, choć brzmi nieco bajkowo, to jednak jest możliwe, a to za pomocą nowatorskich instalacji gaśniczych wykorzystywanych dzisiaj do gaszenia pożarów w serwerowniach oraz miejscach, gdzie jest duża ilość sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Gaszenie pożaru specjalnym, niepalnym gazem jest wspaniałym pomysłem dla wielu przedsiębiorców, którzy mogą w ten sposób zadbać odpowiednio o swój majątek i zapewnić bezpieczeństwo sobie, jak i osobom zatrudnionym w firmie. Gaszenie gazem jest bardzo wygodne, ze względu na to, że podczas akcji gaszenia pożaru, tak naprawdę nie ma większych start. Co więcej alarmy o pożarze poprzez bardzo czujne wykrywacze zamontowane w miejscach, szczególnie narażonych na wywołanie pożaru, informujące nawet tylko o zalążku pożaru, mogą znacznie sprawdzić się tam, gdzie są dodatkowo gaśnice, wspomagające akcję przeciwpożarową.

 

Czas gaszenia serwerowni

W zależności od tego, jaki system gaszenia pożarów został zastosowany, tyle też czasu może się zejść z wyczuciem zagrożenia, jak i ugaszeniem ognia. Niestety wiele osób inwestuje w mało sprawdzone instalacje lub jedynie w gaśnice, które powinny w niektórych miejscach stanowić tylko wsparcie akcji przeciwpożarowych, a nie stanowić podstawę zabezpieczenia przez pożarem. Dlatego też przed podjęciem ostatecznej decyzji o instalacji ppoż. warto wpierw jest przejrzeć oferty rynkowe i możliwości związane z instalacją zabezpieczeń i gaszeniem gazem niepalnym zamiast używania w tym celu wodnych spryskiwaczy. 

Zobacz również: