Forum o marketingu :: Logistyka w sklepie internetowym

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Dystrybucja » Jak dystrybuować produkt » Logistyka w sklepie internetowym

Logistyka w sklepie internetowym
Autor Wiadomość

Kryspin 
Użytkownik

Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 3:14 pm   Logistyka w sklepie internetowym

Dźień dobry,

Zalogowałem się na tym forum, żeby sięgnąć po poradę.
Od niedawno zacząłem prowadzić sklep internetowy ze znajomym. Idzie nam całkiem nieźle, ale powoli mój dom zamienia się w magazyn. Znacie jakieś firmy zajmujące się magazynowaniem i dostarczaniem towaru? Z usług którch firm lepiej nie korzystać?

Pozdrawiam

Felix
Użytkownik

Wysłany: Wto Wrz 10, 2013 10:11 am   

Ja od początku istnienia firmy (krótko, trochę ponad rok) korzystam z usług Yousend. Przesyłki są dostarczane na czas i do tej pory nie miałem żadnych problemów. Z usług innych firm nie korzystałem, więc nie mam porównania. Ta jest OK :wink:

Johny67 
Użytkownik

Wysłany: Nie Wrz 29, 2013 10:56 pm   

musisz dogadać sie z jakąś firmą kurierską najlepiej DHL lub GLS. Dadzą ci dostęp do swojego panelu z którego będziesz mógł zamawiać kuriera.

KoWal 
Użytkownik

Wysłany: Pią Paź 18, 2013 11:25 am   

Myślę, że na początku można też pocztą wysyłać. Ważne będzie zadbanie o odpowiednie rzeczy do pakowania i zabezpieczania paczek np. http://www.neopak.pl/gumka-recepturka-1kg Czasami zdarzają się źle zapakowane paczki i przez to produkt jest uszkodzony. Warto na to zwrócić uwagę, by nie otrzymać negatywnego komentarza.

Carlos
Użytkownik

Wysłany: Wto Paź 22, 2013 2:23 pm   

Nie jestem w temacie ale bym się zorientował...Czy nie lepiej zamiast wynajmować firmy do tego aby przechowywała i wysyłała towar jest wynająć swój własny garaż i na własną rękę wysyłać produkt ? jak to cenowo by wychodziło ?

Maraczek
Użytkownik

Wysłany: Pią Lip 11, 2014 10:47 am   

Można wynająć magazyn, albo dobrym rozwiązaniem będzie jeśli nas na to stać budowa własnego magazynu. Wiem, że magazyny stalowe buduje np. http://www.cobouw.pl/hale-stalowe Na początek może on być nieduży.

kacper3 
Użytkownik

Wysłany: Czw Lip 17, 2014 9:43 pm   

Co bo budowy to myślę że to jednak za duża inwestycja jak na początek, i wynajem powinien starczyć a w miarę rozwoju biznesu można pomyśleć o czymś więcej.

Poroszenko 
Użytkownik

Wysłany: Pon Lip 21, 2014 9:16 am   

nie lepiej jakiś garaż wynająć i podmienić drzwi na antywłamaniowe? po co zaraz zlecać to firmie

addrun
Użytkownik

Wysłany: Pią Sie 08, 2014 9:27 am   

Nie mogę Ci żadnej konkretnej poradzić, bo też dopiero takiej firmy szukam. Przęglądam ostatnio o rożne poradnik o tym jak wybrać dobrą firmę transportową. Koszty dostawy są jednak strasznie ważne, zarówno dla osoby sprzedającej, jak i tej, która kupuje. Kolega twierdzi, że można w ten sposób zaoszczędzić nawet 20%.

AdEngineAd 
Użytkownik

Wysłany: Sob Sie 30, 2014 1:01 pm   

to fakt dodatkowo mozna sie wspomudz QR

wanka
Użytkownik

Wysłany: Pią Paź 10, 2014 10:18 am   

W ostatnim czasie powraca temat magazynów, to i ja pozwolę sobie polecić miejsca, w których sam wynajmowałem kiedyś powierzchnię. Jeśli ktoś jest szuka magazynów na Śląsku to warto sprawdzić panattoni park w Gliwicach albo Mysłowicach. Jedne z nowocześniejszych miejsc ułatwiających życie przedsiębiorcom.

szurny
Użytkownik

Wysłany: Czw Paź 30, 2014 9:24 pm   

addrun napisał/a:
Nie mogę Ci żadnej konkretnej poradzić, bo też dopiero takiej firmy szukam. Przęglądam ostatnio o rożne poradnik o tym jak wybrać dobrą firmę transportową. Koszty dostawy są jednak strasznie ważne, zarówno dla osoby sprzedającej, jak i tej, która kupuje. Kolega twierdzi, że można w ten sposób zaoszczędzić nawet 20%.

A zależy Ci tylko na Polsce czy również chcesz działać za granicą Jest dobra firma 24paczki.pl, która oferuje przesyłki nawet do Anglii w kilkanaście godzin. Napisz co dokładnie Cię interesuje.

addrun
Użytkownik

Wysłany: Pon Lis 24, 2014 1:11 pm   

W logistyce bardzo ważne jest jeszcze pakowanie towarów. My korzystamy z pojemników na mięso z Erg-System, ponieważ mają naprawdę świetny produkt i klienci są z niego również zadowoleni.

mirabella 
Użytkownik

Wysłany: Czw Sty 21, 2016 1:57 pm   

Bardzo ważnym elementem każdego sklepu internetowego jest magazyn, który warto byłoby wybudować. A wtedy dobrze byłoby sprawdzić ofertę Unistop producenta znaków drogowych, ponieważ koniecznością może okazać się organizacja ruchu na terenie budowy.

majuniaa28 
Użytkownik

Wysłany: Sro Lut 10, 2016 6:47 am   

Dobrze, ale chyba żeby nad wszystkim zapanować to przydałoby się też ogarnąć księgowość prawda? Myślicie, że wystarczy ten program do prowadzenia księgowości?

Odpowiedz do tematu