Forum o marketingu :: Kobiety jako szefowe?

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Personel, zasoby ludzkie, HR » Zarządzanie ludźmi » Kobiety jako szefowe?

Kobiety jako szefowe?
Autor Wiadomość

ekolog 
Użytkownik
ekolog

Wysłany: Czw Gru 25, 2014 10:36 am   

Dlaczego kobieta jest lepszym przedsiębiorcą? bo zadaja pytania jak czegoś nie wiedzą natomiast my mężczyźni niestety udajemy , że wszystko wiemy najlepiej

Miuosh
Użytkownik

Wysłany: Pon Mar 02, 2015 3:54 pm   

nie zawsze, to jest typ osobowości, mylnie przyporządkowywany do Kobiety i Faceta ;)

Berek 
Użytkownik

Wysłany: Czw Mar 26, 2015 10:34 am   

Ja uważam, że kobiety jako szefowe bardzo dobrze się sprawdzają. Są zorganizowane, potrafią zarządzać ale również podchodzą do pracowników ze zrozumieniem. Kiedyś pracowałem w firmie gdzie kobieta była szefową i byłem bardzo zadowolony. Ciągle wynajdowała jakieś nowinki aby firma się rozwijała, szkolenia organizowała i te stacjonarne i takie jak te https://e-specjalistabhp.pl/szkolenia-bhp/ online. Sądzę, że kobiety nadają się na szefów :)

lenaiwanowicz 
Użytkownik

Wysłany: Czw Kwi 30, 2015 9:03 am   

myślę, że bycie dobrym szefem nie zależy od płci :)
ja mam szefa i jest naprawdę spoko
siostra ma szefową i jest okropna

ale to są pojedyncze przypadki z których nie da się wyciągnąć zasady, mój szef jako człowiek też jest "dobrą" osobą, zaś siostry szefowa jako człowiek jest w życiu też niezłą jędzą, więc wszystko zależy od charakteru człowieka :)

Chef 
Użytkownik

Wysłany: Czw Kwi 30, 2015 12:14 pm   

lenaiwanowicz napisał/a:
myślę, że bycie dobrym szefem nie zależy od płci :)
ja mam szefa i jest naprawdę spoko
siostra ma szefową i jest okropna

ale to są pojedyncze przypadki z których nie da się wyciągnąć zasady

Moim zdaniem właśnie z tego można wyciągnąć zasadę, od której wszak są wyjątki. W swoim dotychczasowym życiu zawodowym zaobserwowałem właśnie taką prawidłowość, że lepiej współpracuje się z szefem-mężczyzną. Co więcej, znam kobiety, które również wolą mieć szefa przeciwnej płci, bo twierdzą, że z kobietami się nie dogadują. Mam swoją teorię, z czego to wynika.

addrun
Użytkownik

Wysłany: Pon Lis 16, 2015 9:56 am   

Myślę,ze płeć nie ma znaczenia. Liczą się kompetencje:)

kora 
Użytkownik

Pomogła: 1 raz

Wysłany: Czw Kwi 14, 2016 11:02 am   

Mam podobne zdanie. Płeć nie ma wielkiego znaczenia, bo w obydwu przypadkach mogą znaleźć się i dobre i złe przykłady. Wszystko tak naprawdę zależy od człowieka, jego charakteru i sposobu bycia czy usposobienia.

Hyomin 
Użytkownik

Wysłany: Sro Maj 18, 2016 10:03 am   

Myślę, że płeć nie ma znaczenia jeśli chodzi o stanowisko kierownicze, ważna jest sama prezentacja, to czy CV spodoba się szefowi. Ważne, aby życiorys był napisany z polotem i zawierał jakieś innowacyjne elementy: http://blogstyle.pl/cv-kr...ego-zyciorysu/. Każdy niezależnie od posiadanej płci może dobrze się zaprezentować - pierwsze wrażenie najważniejsze.

krystynna
Użytkownik

Wysłany: Sro Maj 18, 2016 3:36 pm   re

Wszystko zależy od branży, i predyspozycji. Zauważyłam, że w administracji lepiej sprawdzają się kobiety, w gastronomii mężczyźni...

piotrekf
Użytkownik

Wysłany: Wto Lip 19, 2016 1:17 pm   

addrun napisał/a:
Myślę,ze płeć nie ma znaczenia. Liczą się kompetencje:)

O, to to! Dokładnie.

castro 
Użytkownik

Wysłany: Czw Sie 11, 2016 1:56 pm   

co to w ogóle za głupie pytani! płeć nie ma tu nic do rzeczy, a takie generalizowanie jest bez sensu. liczą się kwalifikacje i doświadczenie nie płeć!

anulla
Użytkownik

Wysłany: Sro Gru 07, 2016 3:37 pm   

Oczywiście, że płeć nie ma tu nic do rzeczy. Odpowiednie kompetencje to klucz do sukcesu. Można je podnosić przypomocy szkoleń takich jak trening mocnych stron (szczegóły http://taisjalaudy.com/ ) . Szczerze mówiąc nigdy nie widziałam większej różnicy między kobietą a mężczyzną kierownikiem. Kobiety może są bardziej empatyczne, mężczyźni stanowczy, ale obie te cechy są pozytywne

KasiaJa 
Użytkownik

Wysłany: Czw Gru 08, 2016 1:13 pm   

Bo ja wiem... Mi się zawsze lepiej pracowało z mężczyznami szefami. Ale może to kwestia charakter(k)u. Natomiast zgadzam się, że zarówno kobieta jak i mężczyzna mogą być dobrymi szefami. Jeśli tylko mają umiejętność zarządzania zespołem i odpowiednio dużo charyzmy.

ogi
Użytkownik

Wysłany: Pią Cze 23, 2017 9:06 pm   

Dla mnie nie ma najmniejszego znaczenia, kto jest moim szefem. Uważam, że kobiety w tej roli potrafią sobie znakomicie poradzić – są świetnie wykształcone i mają wszystkie predyspozycje do przewodzenia zespołem. Ja zawsze zwracam uwagę na to, by mój przełożony miał cechy dobrego słuchacza: http://www.projektgamma.p...wnego-sluchania . To jednak duża sztuka, by jednocześnie podążać za tokiem myślenia rozmówcy i zrozumieć jego punkt widzenia. To szczególnie istotne z punktu widzenia efektywnego zarządzania. Każdy szef powinien posiadać taką umiejętność.

Ildek345
Użytkownik

Wysłany: Wto Cze 27, 2017 11:42 am   

A co za różnica, kto jest szefem - kobieta czy facet? Ich praca zależy od ich charakteru, a nie płci. Równie dobrze mogą oni szanować pracownika http://kariera.forbes.pl/...212774,1,1.html czy nie dbać o niego. Płeć nie ma tu nic do rzeczy.

Odpowiedz do tematu