Forum o marketingu :: Kobiety jako szefowe?

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Personel, zasoby ludzkie, HR » Zarządzanie ludźmi » Kobiety jako szefowe?

Kobiety jako szefowe?
Autor Wiadomość

damian
Użytkownik

Wysłany: Wto Sie 24, 2010 10:48 am   Kobiety jako szefowe?

Od pewnego czasu poruszany jest taki temat w mediach, internecie itd. Co możecie powiedzieć na ten temat? Macie jakieś doświadczenei w tej kwestii? Czy uważacie, że kobiety na tym stanowisku potrafią się wywiązać z zadań tak samo jako mężczyźni?

--
Copywriting

Łukasz Sikora 
Użytkownik
Menedżer Ardeum.pl

Wysłany: Nie Sie 29, 2010 7:18 pm   

Tak się w życiu złożyło że nigdy do nie miałem osobiście szefa kobiety. Jednak dobrym szefem można być albo nie być niezależnie od tego czy jest się mężczyzną czy kobietą. Płeć nie ma w tym znaczenia, bardziej decydują inne czynniki.

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Pią Lip 15, 2011 5:48 pm   

Łukasz Sikora napisał/a:
Tak się w życiu złożyło że nigdy do nie miałem osobiście szefa kobiety. Jednak dobrym szefem można być albo nie być niezależnie od tego czy jest się mężczyzną czy kobietą. Płeć nie ma w tym znaczenia, bardziej decydują inne czynniki.

Dokładnie tak!

Może się przecież zdarzyć, że trafisz na kobietę-szefa - pewnego siebie, przebojowego, odważnego, bardzo wymagającego itd, ale na mężczyznę-szefa - zamkniętego, nieskłonnego do ryzyka itd.

Płeć nie ma żadnego znaczenia.

szafy meble kuchenne pruszków warszawa

smerfnakwasie 
Użytkownik

Wysłany: Sro Lis 13, 2013 8:27 am   

Myślę, że pora już skończyć z tymi rozróżnieniami, czy kobieta się nadaje na szefa lub czy mężczyzna nadaje się na niańkę. Zamieńmy kryterium płci na kryterium efektywności i po sprawie.

malenko
Użytkownik

Wysłany: Pon Lis 18, 2013 11:28 am   

Z własnego doświadczenia wiem, że kobiety na stanowisku managera są bardziej wymagające, dokładne i rzetelniej podchodzą do zadań i obowiązków. Nie wiem czy zawsze tak jest ale na szefostwo płci żeńskiej na które ja trafiłem zwykle tak było. Jak można przeczytać w tym artykule http://praca.gratka.pl/po...gera-11603.html wynika, że kobiety rosną w siłę. W 2010 roku stanowiły 62% wszystkich absolwentów uczelni wyższych i zajmowały 43,6 % stanowisk kierowniczych. A proporcja ta pewnie będzie się zmieniała na ich korzyść.

kika1985 
Użytkownik

Wysłany: Pon Lis 18, 2013 8:29 pm   

A ja życzę sukcesów zawodowych i kobietom i mężczyznom, moim szefem była i kobieta i mężczyzna, i za każdym razem byłam zadowolona ze współpracy

nellya
Użytkownik

Wysłany: Czw Gru 12, 2013 1:07 pm   

Moim zdaniem kobiety jako szefowe sprawdzają się różnie. Sama jestem zastępcą szefa i myślę, że radzę sobie całkiem dobrze.

mirabella 
Użytkownik

Wysłany: Sob Maj 17, 2014 3:38 pm   

Moim zdaniem nie zależy to tyle od płci co od cech osobowościowych oraz nabytych kompetencji i umiejętności zarządzania ludźmi. Zarówno kobiety jak i mężczyźni mogą popełniać w tym względzie wiele błędów.

Lubi
Użytkownik

Wysłany: Wto Paź 07, 2014 2:47 pm   

moja koleżanka ma własną agencja hostess i powiem wam ze dziewczyna ma na prawdę głowę do interesów, także kobiety jako szefowe? jak najbardziej!

addrun
Użytkownik

Wysłany: Czw Paź 09, 2014 10:48 am   

Myślę, że nie ma się tu co skupiać na płci. Jak ktoś potrafi być szefem to po prostu potrafi

Urug
Użytkownik

Wysłany: Czw Paź 09, 2014 6:57 pm   

Ja znam kobietę która prowadzi hotel gliwice i jej bardzo dobrze idzie, także szefami nie muszą być tylko mężczyźni

managerka 
Użytkownik

Wysłany: Sro Lis 19, 2014 3:59 pm   

Ja pracowałam zawsze w firmach w których dyrektorami byli mężczyźni. Znam jednak kilka kobiet, które są szefami i wiem, że doskonale sobie z tym radzą.

spamer 
Użytkownik

Wysłany: Czw Lis 20, 2014 12:49 pm   

Myślę, że bez różnicy czy w firmie jest szef czy szefowa, do zarządzania każdemu przydaje się dobry program pomagający np rozliczań pracowników, pilnować delegacji czy innych rozliczeń, ja korzystałem w firmie z Offigo i wydaje mi się najbardziej przystępny do takiej pracy.

Justa 
Użytkownik

Wysłany: Czw Lis 27, 2014 9:09 am   

Ja myślę, że przede wszystkim zależy to od kompetencji i charakteru danej osoby.

Chef 
Użytkownik

Wysłany: Sob Gru 20, 2014 7:07 pm   

spamer napisał/a:
Myślę, że bez różnicy czy w firmie jest szef czy szefowa

To źle myślisz.

Odpowiedz do tematu