Forum o marketingu :: Program motywacyjny dla pracowników

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Personel, zasoby ludzkie, HR » Zarządzanie ludźmi » Program motywacyjny dla pracowników

Program motywacyjny dla pracowników
Autor Wiadomość

Berek 
Użytkownik

Wysłany: Pon Sie 11, 2014 2:20 pm   Program motywacyjny dla pracowników

Witam.

Co myślicie o programach motywacyjnych dla pracowników ? Bardzo ciekawi mnie, jak wyglądają takie platformy lojalnościowe i jak odbierane są przez pracowników? Osobiście myślę, że to bardzo fajny pomysł na wzmocnienie motywacji u pracowników oraz nauczenie ich, że za ciężką pracę zawsze się jest nagradzanym.

wanka
Użytkownik

Wysłany: Pią Sty 30, 2015 5:26 pm   

W firmie której pracuje motywacją są różnego typu szkolenia dla najlepszych pracowników również wyjazdowe za granice dodatkowo z fantastycznymi wycieczkami :)

Miuosh
Użytkownik

Wysłany: Pon Mar 02, 2015 3:46 pm   

Jak dla mnie najlepszą motywacją jest dodatkowa kasa :)

Ela1595 
Użytkownik

Wysłany: Czw Kwi 30, 2015 1:04 pm   

Ważne jest rozwijanie u pracowników ich pasji oraz umożliwienie im stałego samodoskonalenia. W firmie podstawowym pomieszczeniem jest sala konferencyjna. Wyczytałam to w artykule http://www.katpress.pl/se...-konferencyjna/ . W takiej sali można prowadzić spotkania z pracownikami, omawiać ich pomysły a nawet prowadzić szkolenia. Myślę, że tak można motywować pracowników.

anetta
Użytkownik

Wysłany: Sro Maj 06, 2015 1:13 pm   

Aby dobrze zmotywować pracowników można najpierw pomyśleć o tym jak sprawdzić oczekiwania pracowników. Wiele ciekawych rzeczy wychodzi podczas różnego rodzaju badań mających określić poziom satysfakcji pracowników. Zdarza się, że sami podsuwają tam ciekawe pomysły i wtedy lepiej jest dostosować nasz plan motywacyjny. Jak takie badania wyglądają można zobaczyć na stronie http://www.gdp-krakow.pl/...ji-pracownikow/

addrun
Użytkownik

Wysłany: Pon Lis 16, 2015 9:58 am   

Nasz szef mógłby coś takiego zrobić.

esmeralda
Użytkownik

Wysłany: Pią Lis 20, 2015 4:25 pm   

Ciekawym sposobem na zwiększenie efektywności pracowników jest grywalizacja - jest to technika, która bazuje na przyjemności, chodzi o pokonywanie kolejnych osiągalnych wyzwań, rywalizacji, współpracy itp. Według mnie warto zainteresować się tym tematem.

Chef 
Użytkownik

Wysłany: Czw Maj 19, 2016 6:52 pm   

Motywować można - a nawet trzeba - na różne sposoby, nie należy się ograniczać do jednego (przeczytajcie o tym: https://minicrm.pl/blog/jak-kierownik-sprzedazy-moze-motywowac-swoj-zespol-sprzedazowy/). Po tym zresztą można poznać dobrego szefa, że wie kiedy i jak danego pracownika odpowiednio zmotywować. Wcale nie zawsze jest tak, że chodzi wyłącznie o kasę - masa badań była na ten temat, że w niektórych firmach od pieniędzy są ważniejsze rzeczy dla pracowników. Chodzi po prostu o to, aby znaleźć złoty środek, bo co człowiekowi po tym, że szef sypnie kasą za wykonanie celu, skoro okupione to zostanie niewspółmiernie wysokimi obciążeniami, które sprawią, że przy pierwszej lepszej okazji chętnie pracę zmienimy. Nie o to w motywowaniu chodzi.

krystynna
Użytkownik

Wysłany: Pon Maj 23, 2016 5:27 pm   

Karnety typu multisport, bilety do kina, imprezy dla najlepszych teamów, czy też premie pieniężne są zawsze mile widziane przez pracowników:)

anulla
Użytkownik

Wysłany: Sro Lip 20, 2016 10:15 pm   

Dokładnie. Każda forma premii poza wynagrodzeniem podstawowym jest mile widziana przez pracowników. Uważam, że programy motywacyjne takie jak np. http://sodexolojalnosc.pl/ są godne uwagi. Dobry system motywacyjny wpływa pozytywnie na wydajność, więc tym bardziej powinno się go wdrażać w firmach

wikok02
Użytkownik

Wysłany: Pon Sty 30, 2017 10:20 am   

W mojej firmie od czasu do czasu pojawia się ankieta satysfakcji pracowników, dzięki czemu Nasz szef dobrze wie, czego najbardziej Nam brakuje. Nie zawsze są to pieniądze, bo Nasze pensje nie należą do najniższych, ale np. lepszy sprzęt do pracy.

wolter
Użytkownik

Wysłany: Pon Maj 29, 2017 10:40 am   Motywowanie pracowników

Moim zdaniem atmosfera w firmie jest jednym z kluczowych aspektów funkcjonowania firmy. Sam prowadzę mały biznes i staram się, żeby moim pracownikom niczego nie brakowało. Niedawno zainwestowałem w karty podarunkowe dla nich - http://www.edenred.pl/pl/...cket-dla-ciebie i myślę, że to fajne rozwiązanie, które spodoba się podwładnym. Większość pracodawców nie zwraca na takie aspekty uwagi, a moim zdaniem jeśli dbamy o pracowników i oni to widzą, to relacja podwładny-szef układa się znacznie sympatyczniej.

Timenot
Użytkownik

Wysłany: Pią Wrz 29, 2017 11:59 am   

w motywowaniu pracowników super rolę spełniają wyjazdy firmowe raz, że pozwalają pracownikowi naładować baterie i wrócić z nową energią do pracy a dwa, że każdy chce jechać a to zależy od ich wyników więc nakręca się ta siła do pracy sama, my z http://www.wyjazdydlafirm.pl/ takie wyjazdy organizujemy i zawsze wszystko jest na najwyższym poziomie i nie widzę fajniejszej możliwości wynagradzania pracowników za efekty i motywowania

Odpowiedz do tematu