Forum o marketingu :: Zarządzanie agencją marketingowa - własny biznes

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Personel, zasoby ludzkie, HR » Zarządzanie ludźmi » Zarządzanie agencją marketingowa - własny biznes

Zarządzanie agencją marketingowa - własny biznes
Autor Wiadomość

123Dorota
Użytkownik

Wysłany: Pon Sty 02, 2017 11:31 am   Zarządzanie agencją marketingowa - własny biznes

Dzien dobry,
Chodzi mi po głowie taki pomysł Czy może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia w organzowaniu od początku biznesu na rynku agencji reklamowych? Czasem tak mnie nachodzi myślenie, czy to jest sensowna nisza rynkowa na biznes? Ilu handlowców potrzebuje przeciętna firma, jaką da radę uzyskać miesięczną sprzedaż? Nie jestem menedżerem (zaliczyłam wyłącznie krótkie szkolenie z zarządzania biznesem przed laty), mam w zasadzie żadne doświadczenie w finansach (tu to już nawet szkolenie nic by nie dało - nie jestem gryzipiórkiem i buchalterem ;-) . I bardzo ciekawa jestem oceny innych osób? Czy gra jest warta świeczki? Czy to może być przygoda i zabawa? Nie robiłam nigdy takich symulacji.
Kręci mnie to, bo darzę spora sympatią reklamy online, ale kompletnie nie czuję jak taki biznes wystartować - od założenia firmy do zarządzania sprzedażą i finansami czy HR włącznie ;-)
Zastanawiam się też, czy może miałoby to sens zrekrutować jako partnera dobrego menedżera z tej branży – do napisania strategii i takiego bieżącego zarządzania firmą i pracownikami? Ale czy to ma ręce i nogi żeby z kimś z kim nie pracowałam wcześniej zakładać firmę… samo negocjowanie udziałów byłoby dla mnie trudne.
Czasem jak pomyśle, że to ja mam być menedżerem to przypomina mi się jedna ze scen z filmu „Wyjazd integracyjny” – dyrektor, który się na całej linii kompromituje przed swoimi pracownikami – i nie wiem czy ja jednak nie mam za miękkie serce na takie zabawy.
To takie luźne moje dywagacje bo szukam porady – bo planuję wreszcie zmienić pracę na fajniejszą.
Opcjonalnie może ktoś (z Was|na tym forum} polecałbym jakieś sprawdzone szkolenie z zarządzania i prowadzenia biznesu w tej branży?
pozdrawiam wszystkich na forum ;-)
Dorota

Odpowiedz do tematu