Forum o marketingu :: Cena za pisanie oferty

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Ceny i polityka cenowa » Ustalanie ceny » Cena za pisanie oferty

Cena za pisanie oferty
Autor Wiadomość

makowka 
Użytkownik

Wysłany: Pon Lip 25, 2011 3:18 pm   Cena za pisanie oferty

Witam wszystkich

Niektórzy z Was na pewno ogłaszają swoje usługi bądź produkty na różnych portalach. To, czy oferta przyciągnie klienta czy też nie zależy w dużej mierze od tego, jak jest napisana. W serwisie Ryder. pl mamy zamysł wprowadzenia odpłatnego tworzenia profesjonalnych treści ofert i zamieszczania ich na naszym portalu. Jak myślicie, jaka powinna być cena takiej usługi za jedną ofertę?

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Pon Lip 25, 2011 11:59 pm   

Cena powinna być odpowiednia:). Przepraszam, za tą ironię, ale Twój post właściwie niczego nie wyjaśnia, nie dostarcza żadnych informacji. Ustalanie cen to bardzo złożony proces, którego nie można wyznaczyć na podstawie: "ile kosztować powinno profesjonalne pisanie/edytowanie ogłoszeń".

szafy meble kuchenne pruszków warszawa

makowka 
Użytkownik

Wysłany: Wto Lip 26, 2011 10:11 am   

Podałam nazwę portalu, więc można wejść i zobaczyć jak portal wygląda, jakie ma funkcje i możliwości. Nie ma znaczenia długość oferty. Ofertę będzie pisać profesjonalista w swoim zawodzie, tj. trener do spraw marketingu. Jakich jeszcze informacji mam udzielić?

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Wto Lip 26, 2011 6:02 pm   

W takim razie, skoro wszystko macie na cacy, to zatrudnijcie kogoś to zrobi i profesjonalny audyt i nakreśli odpowiednie ceny, za dane działania.

makowka 
Użytkownik

Wysłany: Sro Lip 27, 2011 9:25 am   

it-spleen napisał/a:
W takim razie, skoro wszystko macie na cacy, to zatrudnijcie kogoś to zrobi i profesjonalny audyt i nakreśli odpowiednie ceny, za dane działania.

It-spleen, nie powiedziałam, że wszystko mamy na cacy, mamy osobę, która posiada wiedzę na temat technik pisania ofert. Nie rozumiesz moich intencji - nie sztuką jest zatrudnić kogoś, kto nakreśli cenę, sztuką jest stworzyć taką cenę, która odpowiadałaby klientom. Więc kogo najlepiej o to zapytać? Oczywiście potencjalnych klientów! Poczytaj sobie raporty na temat tego, w jakim kierunku powinien iść marketing XXI wieku - nie chodzi o stworzenie produktu, ustalenie jego ceny a później wypychanie go na rynek. Najpierw tworzysz pomysł, później dzielisz się nim z potencjalnymi klientami, prowadzisz badania na temat tego co o tym sądzą, czy jest to komuś potrzebne, jakie są oczekiwania finansowe klientów, dopiero później po takich badaniach wiesz, czy warto inwestować w dany produkt i jaka powinna być jego wartość. Moje pytanie było konkretne, jeśli nie znasz na nie odpowiedzi, to nie odpowiadaj, ponieważ wypowiedź typu - zatrudnij sobie kogoś kto Ci to powie, jest niepotrzebna. Doskonale zdaję sobie sprawę, że są osoby, które to wyceniają. Ale tak jak napisałam, nie o to mi chodzi. Pozdrawiam.

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Sro Lip 27, 2011 11:21 pm   

Pytanie klientów w stylu - ile byście dali ; - a można więcej informacji na temat portalu; - przecież podałam link, możesz sobie wejść i zobaczyć sam -> Nie przysparza dobrego PR.

Droga 'makowka' ja na prawdę wiem jak wygląda research rynku. I skoro chcesz pytać klienta o bardzo ważną kwestię (ceny) to bądź cierpliwa, odpowiadaj na jego pytania itd, a nie chwal tylko swojego portalu i jego zaplecza w postaci specjalistów.

makowka 
Użytkownik

Wysłany: Czw Lip 28, 2011 10:21 am   

it-spleen napisał/a:
Pytanie klientów w stylu - ile byście dali ; - a można więcej informacji na temat portalu; - przecież podałam link, możesz sobie wejść i zobaczyć sam -> Nie przysparza dobrego PR.

Droga 'makowka' ja na prawdę wiem jak wygląda research rynku. I skoro chcesz pytać klienta o bardzo ważną kwestię (ceny) to bądź cierpliwa, odpowiadaj na jego pytania itd, a nie chwal tylko swojego portalu i jego zaplecza w postaci specjalistów.

Ja mogę się rozpisywać na temat naszego portalu, podać jego funkcje, możliwości itd., ale to jest zawsze moje subiektywne zdanie. Dlatego też uważam, że lepszym wyjściem jest, gdy druga osoba sprawdzi produkt i sama go oceni, a ja później mogę dyskutować z nią na temat jej wątpliwości. Jestem osobą cierpliwą i jeśli klient zadaje mi pytania to chętnie na nie odpowiadam. Ale Ty nie zadałeś żadnego pytania, tylko stwierdziłeś, że nie podałam żadnych informacji. Na co więc miałam odpowiedzieć? Twoja wypowiedź jest sprzeczna - najpierw piszesz, że powinnam napisać coś więcej o portalu, a gdy wspomniałam, że oferty będzie pisać specjalista, to stwierdziłeś, że się chwalę;)

Zapytałam Ciebie również o to, jakich konkretnie informacji potrzebujesz, ale również nie odpowiedziałeś, więc w tej kwestii Twoje zarzuty są bezpodstawne.

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Czw Lip 28, 2011 1:53 pm   

Cytat:

Ja mogę się rozpisywać na temat naszego portalu, podać jego funkcje, możliwości itd., ale to jest zawsze moje subiektywne zdanie. Dlatego też uważam, że lepszym wyjściem jest, gdy druga osoba sprawdzi produkt i sama go oceni, a ja później mogę dyskutować z nią na temat jej wątpliwości. Jestem osobą cierpliwą i jeśli klient zadaje mi pytania to chętnie na nie odpowiadam. Ale Ty nie zadałeś żadnego pytania, tylko stwierdziłeś, że nie podałam żadnych informacji. Na co więc miałam odpowiedzieć? Twoja wypowiedź jest sprzeczna - najpierw piszesz, że powinnam napisać coś więcej o portalu, a gdy wspomniałam, że oferty będzie pisać specjalista, to stwierdziłeś, że się chwalę;)

Zapytałam Ciebie również o to, jakich konkretnie informacji potrzebujesz, ale również nie odpowiedziałeś, więc w tej kwestii Twoje zarzuty są bezpodstawne.

Opis portalu, jego funkcjonalności i przewagi konkurencyjnej to język nieinwazyjny, subtelny i taktowny. Twoja wypowiedź na temat, tego kto będzie pisał oferty jest (jak dla mnie) przepełniona 'cudowną wizją'. Jak ktoś mi pisze, że mogę kliknąć w link i zarobić 30zł miesięcznie w życiu nie kliknę. Jak ktoś mi napiszę, to samo, ale poda przykłady z życia, jakieś screen'y itd. to wejdę zobaczę. Pomyśl, dlaczego ja miałbym wchodzić na Twój serwis, oglądać go, sprawdzać, po to, żeby pomagać (tzn. dostarczać informacji).

makowka 
Użytkownik

Wysłany: Czw Lip 28, 2011 2:06 pm   

it-spleen napisał/a:
Opis portalu, jego funkcjonalności i przewagi konkurencyjnej to język nieinwazyjny, subtelny i taktowny. Twoja wypowiedź na temat, tego kto będzie pisał oferty jest (jak dla mnie) przepełniona 'cudowną wizją'. Jak ktoś mi pisze, że mogę kliknąć w link i zarobić 30zł miesięcznie w życiu nie kliknę. Jak ktoś mi napiszę, to samo, ale poda przykłady z życia, jakieś screen'y itd. to wejdę zobaczę. Pomyśl, dlaczego ja miałbym wchodzić na Twój serwis, oglądać go, sprawdzać, po to, żeby pomagać (tzn. dostarczać informacji).

A nazywanie kogoś profesjonalistą jest wg Ciebie nietaktowne? Jak w takim razie nazwać osobę, która jest dobra w swoim fachu? Cudowna wizja jest dla mnie czymś utopijnym, a ta osoba utopią nie jest i nie widzę niczego złego w potwierdzaniu jej kompetencji. W każdym razie - co do Twojego ostatniego pytania zasada jest prosta - Ty pomagasz komuś, a ten ktoś być może będzie mógł pomóc Tobie. Nikogo nie zmuszę do pomocy, jeżeli ktoś chce, to zrobi to z własnej woli. A ja chętnie się zrewanżuję jeśli będę miała taką możliwość. Pozdrawiam.

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Czw Lip 28, 2011 2:12 pm   

Przeczytaj sobie 3 pierwsze wpisy w tym temacie i odpowiedź na pytanie - jak traktujecie potencjalnych klientów, którzy biorą głos dyskusji i chcą się dowiedzieć na Wasz temat więcej:)

makowka 
Użytkownik

Wysłany: Czw Lip 28, 2011 2:20 pm   

it-spleen napisał/a:
Przeczytaj sobie 3 pierwsze wpisy w tym temacie i odpowiedź na pytanie - jak traktujecie potencjalnych klientów, którzy biorą głos dyskusji i chcą się dowiedzieć na Wasz temat więcej:)

Tak jak napisałam, każdemu klientowi udzielamy wskazówek oraz informacji, których potrzebuje. Pan ani nie zadał pytania, ani nie napisał, jakich informacji mam Panu udzielić.

[ Dodano: Czw Lip 28, 2011 2:22 pm ]
I powielam pytanie, na które Pan nie odpowiedział: Jak nazwać osobę, która jest dobra w swoim fachu? Jak nazwać profesjonalistę, aby brzmiało to taktownie?

[ Dodano: Czw Lip 28, 2011 2:25 pm ]
"iTSOLUTIONS by SPLEEN gwaranuje profesjonalizm z najwyższej półki, pełne dokumentacje wszelkich działań, indywidualne podejście, nowatorskie pomysły oraz całodobowe wsparcie. " - pozwoliłam sobie umieścić wpis z Pana strony. Również zapewnia Pan o swoim profesjonalizmie. Czy mam to w takim razie traktować jako "cudowną wizję"?

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Czw Lip 28, 2011 3:06 pm   

Bo ja nie muszę zadać pytań. To Pani ma mnie tak zainteresować, żebym chciał wziąć udział w badaniu. A kiedy napisałem, że nie podała Pani żadnych informacji o portalu, jego możliwościach - jaka byłą reakcja i nastawienie do mnie - wrogie, nieprzyjazne itd.

Jak nazwać - chociażby tak: Z uwagi na fakt, iż zadaniem portalu jest tworzenie ofert na odpowiednim poziomie, zatrudniamy odpowiednio wykwalifikowanych ludzi.

Dla mnie - brzmi dużo mniej reklamowo:)

Czy znalazła Pani ten cytat na tymże forum ? Wydaje mi się, że myli Pani pojęcia i zasady. Przypomnę - forum ma działać (w Pani przypadku) jak źródło marketingu wirusowego. Strona WWW to natomiast wizytówka firmy, jej fundamentalna reklama.

PS. Dziękuje za odwiedzenie strony WWW.

makowka 
Użytkownik

Wysłany: Czw Lip 28, 2011 3:16 pm   

it-spleen napisał/a:
Bo ja nie muszę zadać pytań. To Pani ma mnie tak zainteresować, żebym chciał wziąć udział w badaniu. A kiedy napisałem, że nie podała Pani żadnych informacji o portalu, jego możliwościach - jaka byłą reakcja i nastawienie do mnie - wrogie, nieprzyjazne itd.

Jak nazwać - chociażby tak: Z uwagi na fakt, iż zadaniem portalu jest tworzenie ofert na odpowiednim poziomie, zatrudniamy odpowiednio wykwalifikowanych ludzi.

Dla mnie - brzmi dużo mniej reklamowo:)

Czy znalazła Pani ten cytat na tymże forum ? Wydaje mi się, że myli Pani pojęcia i zasady. Przypomnę - forum ma działać (w Pani przypadku) jak źródło marketingu wirusowego. Strona WWW to natomiast wizytówka firmy, jej fundamentalna reklama.

PS. Dziękuje za odwiedzenie strony WWW.>

Ale gdzie Pan ode mnie wyczuł wrogość?:) w żadnym wypadku nie jestem do Pana wrogo nastawiona;) Poprosiłam tylko Pana o wejście na stronę i jej ocenę;)

Jeżeli piszę o profesjonalizmie to przecież jest jednoznaczne, że to osoba odpowiednio wykwalifikowana. Chyba trochę się Pan czepia, ale to tylko moje wrażenie;)

Nie znalazłam tego cytatu na forum, ponieważ nie wspomniał Pan o swojej stronie. Ale nie zgodzę się z Panem i nie uważam również, abym zrobiła coś niestosownego pisząc o tym, iż posiadamy profesjonalistę - albo jak Pan uważa - odpowiednio wykwalifikowaną osobę.

Jeżeli na samym wstępie, ktoś mi pisze, że mam sobie wynająć odpowiednią osobę do wyceny (i kto w tym przypadku jest nieprzyjazny), to ja z mojej strony nie będę nikogo zmuszać do pomocy.

Proszę mi napisać, czego Pan ode mnie oczekuję, a chętnie postaram się sprostać Pana wymaganiom.

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Pią Lip 29, 2011 12:20 am   

OK. Przemilczymy już kwestię wpisu na temat 'profesjonalisty'. Każdy z Nas obstanie przy swoim i nigdy nie osiągniemy konsensu.

Po drugie, nigdzie nie napisałem, że należy wynająć odpowiednią osobę. Przesłaniem mojego wpisu miało być zasugerowanie jedynie, że Twój pierwszy wpis nie jest zachęcający do pomocy i niesie bardzo małą dawkę istotnych informacji.

Po trzecie - forum traktujemy jako miejsce publiczne, a strona WWW to nasza prywatna własność. To tak w roli wyjaśnienia, dlaczego czepiam się Pańskiego języka, odnosząc to do Pani cytatu z mojej strony WWW.

Czego oczekuję ? Właściwie niczego. Bo dyskusja wzięła się z naszej wspólnej małej i zupełnie niepotrzebnej agresji. Wydaje mi się, że najwyższy czas zakopać topór wojenny. Dlatego też życzę portalowi Ryder.pl dużo sukcesów, mam nadzieję, że moje opinie choć trochę się przydadzą. Przepraszam, jeżeli moje słowa Panią dotknęły w negatywnym sensie.

A co do tematu ceny - może niech inni użytkownicy się wypowiedzą. My jesteśmy już niejako subiektywni:)

makowka 
Użytkownik

Wysłany: Pią Lip 29, 2011 9:24 am   

it-spleen napisał/a:

Po drugie, nigdzie nie napisałem, że należy wynająć odpowiednią osobę.

"To zatrudnijcie kogoś to zrobi i profesjonalny audyt i nakreśli odpowiednie ceny, za dane działania" - to Pana słowa przecież.

Nie jestem do Pana wrogo nastawiona, tylko się z Panem nie zgadzam;) Tak jak Pan ze mną;) Ma Pan racje, oboje myślimy nieco inaczej, ale też dzięki temu przemyślałam sobie pewne kwestie i za to Panu dziękuję.

Co do naszych Użytkowników, oczywiście o to pytamy. To ile mamy zapłacić chyba zawsze będzie drażliwym tematem, bo z jednej strony, podając za niską cenę nie chcemy kwestionować kompetencji osób, które tą usługę wykonują, z drugiej strony chcemy aby cena była korzystna dla mnie, jako klienta.

Również życzę Panu samych sukcesów;)

Odpowiedz do tematu