Forum o marketingu :: Jak ustalić cene używanego sprzętu komputerowego?

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Ceny i polityka cenowa » Ustalanie ceny » Jak ustalić cene używanego sprzętu komputerowego?

Jak ustalić cene używanego sprzętu komputerowego?
Autor Wiadomość

Piotr Markowski
Użytkownik

Wysłany: Pon Lut 05, 2007 10:05 am   Jak ustalić cene używanego sprzętu komputerowego?

Witam
Cieszę się, że mam zaszczyt jako pierwszy napisać posta :)
Zastanawiam się nad taką kwestią:
Jak ustalić cene używanego sprzętu komputerowego? Tak żeby klienci nie uciekli jak usłyszą cenę ;) I jeszcze jedno pytanie, jak przekonać klienta do zakupu u mnie jeśli wie że w innym miejscu jest taniej?
Pozdrawiam
Piotr Markowski

Piotr Zając
Użytkownik

Wysłany: Wto Lut 13, 2007 2:43 am   

Chyba najlepiej porównać ceny na allegro lub w innym miejscu, gdzie taki używany sprzęt jest dostępny.

Argumentować można różnie - w zależności od sytuacji i klienta... Przykładowo, gdy ktoś (znajomy, lub ktoś, komu możesz pokazać sprzęt fizycznie) chce kupić coś podobnego, to przedstawiasz mu cenę (może być nawet nieco wyższa niż np. podobnych na allegro) i mówisz, że choć u ciebie jest trochę drożej, to rekompensujesz to tym, że ktoś widzi co dostaje, wie jak działa i że działa, a na aukcji można tylko poczytać, nie można dotknąć i czasami mogą przysłać nie działający, i tylko same kłopoty mogą z tym być.
A u ciebie jest na miejscu i pewnie.

Jeżeli chcesz sprzedawać na odległość, to już trochę trudniej, tutaj raczej liczy się dobry tekst ofertowy, umiejętne opisywanie i różne sprawdzone techniki sprzedaży.

Ważna natomiast, żeby obrać jakąś koncepcję: np. cena lub jakość lub szeroki wybór itd. a nie pisać, u mnie najtaniej, najlepiej, i najwięcej... trzymaj się raczej jakiejś jednej / dwóch korzyści - tak brzmi realniej niż taki wszystko mający mix...

Praktyczny i skuteczny marketing internetowy
Aktywni i kreatywni

Piotr R. Michalak 
Administrator

Wysłany: Wto Lut 13, 2007 1:30 pm   Re: Jak ustalić cene używanego sprzętu komputerowego?

Piotr Markowski napisał/a:

Jak ustalić cene używanego sprzętu komputerowego? Tak żeby klienci nie uciekli jak usłyszą cenę ;) I jeszcze jedno pytanie, jak przekonać klienta do zakupu u mnie jeśli wie że w innym miejscu jest taniej?

Odpowiedź jest prosta. Skoro masz wyższą cenę, to dostarczaj większą wartość. Możesz to robić na różne sposoby.

Możesz:
1. Mieć większą wygodę zakupu u Ciebie, niż u konkurencji
2. Dodawać bonusy. Jeśli ktoś dodaje do notebooka myszkę i torbę, to trudno już jest klientowi wycenić, co się bardziej opłaca - ciut tańsza konkurencja bez tych dodatków, czy Ty, z dodatkami?
3. Komunikować się z klientem lepiej niż konkurencja. W tym zakresie możesz:

a. Komunikować swoją ofertą wartości bliskie klientowi. Sprytnie swego czasu zrobił to Kamil Cebulski ze swoim "komputerowcem", oferując komputery od razu zoptymalizowane. Dostałem ulotkę, na której ów tajemniczy komputerowiec opisywał, jak to kupując komputer w innym sklepie płacisz dużo za drogi sprzęt, a i tak działa on wolniej niż mógłby, bo ma złe ustawienia biosa. To było dość mocne.

b. Dostarczyć lepszy serwis. Nie tylko w zakresie gwarancji, obsługi posprzedażowej itd. Ale również doradztwa. Zawsze, gdy klient zapyta Cię o radę, doradzaj uczciwie. Jeśli droższy komputer uznasz za gorszy i powiesz o tym klientowi, klient uzna Cię za uczciwego i godnego zaufania - i kupi u Ciebie. Gdy klient zakupi, po tygodniu zadzwoń do niego i spytaj się czy wszystko ok.

Uruchom jeszcze jakiś system referali - wyciągaj od klientów polecenia. To temat na dłuższą rozprawę, na początek jednak już wiesz co możesz zrobić:)

Arkaszka 
Użytkownik
Arkaszka

Wysłany: Czw Lut 03, 2011 9:00 pm   

Klient porówna ceny z giełdy i allegro, obronić cenę można dajac gwarancje na używany sprzęt, ale czy warto

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Pią Lip 15, 2011 4:42 pm   

Aktualnie trend cen używanego sprzętu komputerowego wyznacza serwis allegro.pl i ciężkim wydaje się przebicie się na rynku z ceną wyższą niż konkurencja.
Jeżeli sprzedajesz sprzęt w Internecie to zacznij od rzeczy najprostszej - opisu i zdjęć. Bardzo często natrafić można na aukcję, gdzie opis jest niepełny, bez danych technicznych itd, a tytuł bardzo nieadekwatny. Dodatkowo bardzo ważne jest wykonywanie własnych zdjęć sprzedawanego produktu, co powoduje wzrost zaufania.
Kolejno, oferuj produkty komplementarne tzn. jeżeli sprzedajesz myszki, sprzedawaj i klawiatury. Bardzo często zdarza się bowiem, że wolimy za dwa produkty/trzy itd. zapłacić więcej, ale kupić je u jednego sprzedawcy.
Następnym dobrym chwytem jest udzielanie gwarancji rozruchowej, najczęściej 5-dniowej/ew. 7, co powoduje w kupującym uczucie, że nie chcesz go okłamać i oferujesz produkt zgodny z opisem.
Kolejno wdrożyć możesz pomysły poprzedników - kupony, rabaty, promocje, gratisy itd.
Mam nadzieje, że choć trochę pomogłem. Pozdrawiam

szafy meble kuchenne pruszków warszawa

Miuosh
Użytkownik

Wysłany: Sro Gru 10, 2014 3:59 pm   

Możesz udzielić gwarancji na sprzęt, jeśli jesteś w stanie poświadczyć o jego bezawaryjności, warto też podkreślić że u ciebie ma ten sprzęt w pewnym stanie, ale to nic. Wcale nie znaczy też że na allegro czy na innym portalu do sprzedawania kupimy taniej, pod lupę weźmy przykładowo chłodzenie Cryorig R1 Universal, na allegro znajdziemy ten sprzęt za niecałe 332 złote link :
http://allegro.pl/cryorig...4880959084.html

A na Proline już ten sam sprzęt jest tańszy bo za 299 złotych, plus oszczędzamy na przesyłce 5 złotych. Link :
http://proline.pl/?p=CRYORIG+R1+UNIVERSAL

Wniosek ? Nie warto zawsze kupować pierwszego lepszego towaru z allegro, lepiej rozejrzeć się w sieci. Proline ma super promocje, inne portale też ale jeszcze nie znalazłem tańszego portalu niż w/w PROLINE. Składałem u nich pierwszy komputer dla syna, i wydałem połowę z tego co wydałbym GDZIEKOLWIEK indziej.
Więc podsumowując - najlepszym polem do manewrów dla ciebie jest argument że u ciebie ma to bezpośrednio i pewnie :) I płaci za jakość, nie za byle co ;)

szurny
Użytkownik

Wysłany: Nie Lut 22, 2015 1:56 pm   

Zależy ile ma lat, w jakim stanie wizualnym a jakim stanie technicznym :)

perok 
Użytkownik

Wysłany: Sro Wrz 06, 2017 8:24 am   

Ja jestem zdania, że w takich sprawach warto radzić się znajomych. To się naprawdę zaskakująco często opłaca :)

Odpowiedz do tematu