Forum o marketingu :: Casting na Copywritera??

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Promocja » Copywriting » Casting na Copywritera??

Casting na Copywritera??
Autor Wiadomość

Iga M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro Gru 28, 2011 5:24 pm   

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że copywriting to nie tylko umiejętność wymyślenia błyskotliwego hasła. Praca nad dobrym tekstem promocyjnym wymaga doświadczenia i zaangażowania, wiedzy o medium, odbiorcach przekazu, znajomości rynku itp.

Warto więc zawsze sprawdzić portfolio copywritera, którego chce się zatrudnić.

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Sro Gru 28, 2011 10:45 pm   

Zgadzam się. W dzisiejszych czasach ludzie uważają, że każdy może być copywriterem- co to za problem napisać tekst na temat..... A właśnie, że problem jest - tak jak wspomniałaś. Trzeba poznać grupę docelową, jej kulturę, styl mówienia itd. Pisanie tekstów wymaga ogromnego warsztatu, a także sporej ilości doświadczenia. Zgadzam się w pełni:)

szafy meble kuchenne pruszków warszawa

Iga M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sty 02, 2012 9:56 pm   

Rzeczywiście, wielu uważa, że każdy może być tak dziennikarzem, grafikiem, jak i copywriterem. Ciekawe czy też każdy może być sędzią albo lekarzem? Pewnie nie... A prawda jest taka, że wszędzie ważne jest wykształcenie. Nie mam na myśli wyłącznie ukończonych studiów, ale praktyki, projekty, pasję popartą doświadczeniem.

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Wto Sty 03, 2012 11:48 am   

Ja uważam natomiast najważniejsze jest doświadczenie, cechy wewnętrzne, a także szkolenia/eventy. Co do 'wszystko wiedzących' - ten nurt bardzo popularny jest szczególnie w Internecie - oferowanie usług 'za grosze', 'przepełniona lista ofertowa - znam się na wszystkim' i nagle, gdy przychodzi okres oddania zlecenia jest ono grzecznie mówiąc 'do bani'. Ale to internet więc cięzko kogoś potem szukać, walczyć z nim itd. Inaczej w świecie realnym - idziesz do lekarza - pach okazuje się, że jest beznadziejny - to albo od razu go zmieniasz, albo spokojnie mając dowody podejmujesz walkę:)

fn1984 
Użytkownik

Wysłany: Sob Sty 07, 2012 7:03 pm   

O wyborze Copywritera powinno decydować:

portfolio - dla kogo pisał teksty na strony internetowe, hasła reklamowe, artykuły sponsorowane, itp.

stylistyka oraz teksty na www jego własnej strony internetowej

kompetencje - np. znajomość technik SEO

oraz rozmowa!

Przeklikaj linki i porównaj z innymi stronami.

Pozdrawiam.

Maurycy
Użytkownik

Wysłany: Sro Sty 25, 2012 9:13 am   

Lekkie pióro, odpowiedni warsztat i wspomniane szkolenia. Tylko taka osoba ma szansę na napisanie tekstu, który nie będzie sztuczny, lecz ciekawy i trafiający do odbiorców. W sumie dobry copywriter to ktoś kto potrafi wejść w czyjąś skórę. Jak powiedział kiedyś Ford "Jeżeli istnieje jakiś jeden sekret sukcesu, to jest to umiejętność przyjmowania cudzego punktu widzenia i patrzenia z tej perspektywy z równą łatwością jak z własnej. No i do copywritingu to pasuje idealnie ;]

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Sro Sty 25, 2012 10:05 am   

Popatrzmy czasem jakie to zadanie może być trudne. Trudno jest niekiedy dobrze sprecyzować grupę docelową, a co dopiero wejść 'w ich skórę' i napisać dobry tekst:)

Michał R.
Użytkownik

Wysłany: Sro Cze 06, 2012 12:18 am   

Szkoda, że dyskusja już dawno została zakończona. Żałuję, że tak późno trafiłem na forumomarketingu.pl.

Ostatnio na swojej stronie wypisałem cechy idealnego copywritera. Pozwolę sobie je tutaj zamieścić, jako uzupełnienie tematu.

Idealnego copywritera cechuje przede wszystkim:

- kreatywne myślenie i bogata wyobraźnia,

- empatia (zrozumienia potrzeb konsumentów),

- umiejętność pisania w jasny i czytelny sposób,

- szeroki zasób słownictwa,

- umiejętność pracy pod presją czasu,

- posiadanie wiedzy z zakresu marketingu i reklamy,

- pewność siebie,

- ambicja i cierpliwość,

- inteligencja i talent,

- znajomość technik perswazji i sprzedaży.

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Sro Cze 06, 2012 9:44 am   

A jest wyjaśnienie dlaczego akurat te cechy? A nie na przykład: wysoka kultura osobista?

Michał R.
Użytkownik

Wysłany: Sro Cze 06, 2012 10:56 am   

No pewnie, już wyjaśniam ;)

Kreatywne myślenie przyspiesza proces realizacji tworzenia oferty lub tekstu,
Empatia - zrozumienie potrzeb konsumenta jest ważne jeszcze przed stworzeniem oferty,
Umięjetność pisania w jasny i czytelny sposób - najlepiej sprawdza się prosty język,
Szeroki zasób słownictwa - podobnie jak kreatywne myślenie przyspiesza proces realizacji tworzenia tekstu,
Umiejętność pracy pod presją czasu - cecha uniwersalna, niezbędna przy nadmiarze zleceń,
Posiadanie wiedzy z zakresu marketingu i reklamy,
Pewność siebie - ciężko stworzyć za każdym razem idealną ofertę, dlatego przy słabszym projekcie, pewność siebie pozwala iść dalej, wyciągać wnioski i nie przejmować się pojedyńczym niepowodzeniem,
Ambicja i cierpliwość - podobnie jak wyżej,
Inteligencja i talent - szybkie wyciąganie wniosków, talent pomaga, ale nie jest niezbędny,
Znajomość technik perswazji i sprzedaży - warto znać techniki, które działają, żeby nie tracić czasu na testowanie rzeczy oczywistych.

Być może ważnych cech jest jeszcze więcej, niemniej wybrałem najważniejsze według mnie ;)

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Czw Cze 07, 2012 12:24 pm   

Dzięki za wyjaśnienie.
Pytanko co do posiadania wiedzy z marketingu - wiadomo jest potrzebna, gdyż w znaczący sposób ułatwia nie tylko odpowiednie pisanie tekstów, ale i promowanie samego siebie. Wydaje mi się jednak, że copywritter powinien posiadać także cechę: szybkiego przyswajania wiedzy - często zdarza się, że pisze na temat samolotów, przeszczepów tkanek itd. Musi sobie w odpowiednio dobrym czasie takie wiadomości do 'głowy włożyć':)

Kasjopea
Użytkownik

Wysłany: Pon Maj 20, 2013 10:27 am   

Moim zdaniem podstawową jest portfolio. Przed skorzystaniem z usług copywritera dobrze jest się zapoznać z tym jakie zlecenia realizował, jak pisze, itp. Wtedy mniej więcej można ocenić efekty współpracy.

File07 
Użytkownik

Wysłany: Wto Mar 18, 2014 10:01 pm   

Jeśli ktoś szuka copywritera powinien zarejestrować się na odpowiednich platformach i dać zlecenie, ze szuka copywriter na zlecenie . Dostajemy wtedy liste osób, które spełniają nasze oczekiwania.

timi
Użytkownik

Wysłany: Pią Mar 28, 2014 2:42 pm   

Bardzo dobra i przydatna strona :) Warto znaleźć odpowiednią osobę na to stanowisko :)

stanimir
Użytkownik

Wysłany: Pon Cze 16, 2014 2:40 pm   

Bardzo ciężko jest obecnie znaleźć dobrego copywritera. Wiem co piszę ponieważ swego czasu skorzystałem z usług wielu w zakresie tekstów na strony internetowe i tekstów reklamowych dopóki znalazłem odpowiedniego fachowca, którego jakość pracy by mnie zadowoliła. Jest o pani Karolina Kijowicz: http://karolina-kijowicz.com.pl/ - tutaj możecie sobie przejrzeć jej próbki ;)
Aż szkoda mi polecać ponieważ chciałoby się mieć taką osobę na wyłączność, niemniej teksty są najwyższej jakości.

Odpowiedz do tematu