Forum o marketingu :: Casting na Copywritera??

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Promocja » Copywriting » Casting na Copywritera??

Casting na Copywritera??
Autor Wiadomość

MagdaBuraczewsk 
Użytkownik

Wysłany: Pon Sie 11, 2008 1:53 pm   Casting na Copywritera??

Na pewno wiemy mniej lub więcej czym zajmuje się copywriter,

Copywriter (ang.) autor tekstów i sloganów reklamowych. Pisze teksty wykorzystywane w reklamach prasowych, radiowych, telewizyjnych i wszelkich innych materiałach promocyjnych, takich jak ulotki, broszury, katalogi, strony internetowe itp. W praktyce copywriter uczestniczy w całym procesie kreacji, zaczynając od ustalenia treści graficznego motywu ogłoszenia czy ulotki, poprzez tworzenie tekstów, pisanie scenariuszy filmów reklamowych, spotów radiowych, wyszukiwanie muzyki do reklam itp. Copywriter jest zatrudniony w agencji reklamowej lub wydawnictwie, czasami pracuje jako tzw. wolny strzelec (ang. freelancer).

za co odpowiada i kiedy możemy skorzystać z jego usług, ale czy potrafimy sprawdzić jego umiejętności, czy wiemy na co zwrócić uwagę dokonując wyboru i zlecając mu stworzenie tekstów?

Jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie, co moglibyście poradzić osobie, która po raz pierwszy sięga po pomoc copywritera, żeby była w pełni zadowolona z efektów jego pracy i nie wyrzuciła pieniędzy w błoto?

Opinie ostatecznie są kształtowane przez uczucia, nie rozum.

Klaudia 
Użytkownik
Nasze mysli

Wysłany: Wto Sie 12, 2008 8:24 pm   Re: Casting na Copywritera??

Copywriter to napewno, ktoś kto umie wczuć się w uczucia i emocje innych ludzi, ktoś kto wzbudzi pragnienia...
Niewątpliwie taka osoba musi mieć talent :grin:
Napewno jest to ktoś kto kocha to co robi, rozumie ludzi i ich potrzeby, robi to z wielkim zaangażowaniem włączając w to serce i swoje uczucia..., zeby wzudzić porządanie należy wzniecić ogień w umyśle...
Cudowny zawód :mrgreen:

PiotrekRudnicki
Użytkownik

Wysłany: Pon Sie 18, 2008 9:52 pm   

W zależności na jakim rynku operujesz: jakiej copy potrzebujesz.
Masz produkt czy usługe do sprzedania?
Czy szukasz długiego listu sprzedającego, krótkiego opisu produktu na broszure czy sekwencji na kampanię emailingową.

Czasej spróbuj sama coś napisać(szybki szablon)
1.Oto co mam/moja historyjka
2.Co to dla Ciebie zrobi/jak Ci pomoże
3.Teraz zrób nastepujące/ zamknij with call to action.

Wszystko zalezy od rynku i jakiego typu marketing. Co chcesz pozyskac?
Liste, sprzedaż, nawiazać relacje, wejść na rynek, etc.
~Piotrek

Piotr R. Michalak 
Administrator

Wysłany: Wto Sie 19, 2008 11:31 am   

PiotrekRudnicki napisał/a:

Czasej spróbuj sama coś napisać(szybki szablon)
1.Oto co mam/moja historyjka
2.Co to dla Ciebie zrobi/jak Ci pomoże
3.Teraz zrób nastepujące/ zamknij with call to action.

Czyżbyś oglądał ostatnie filmy Franka Kerna z "Mass Control"? :)

PiotrekRudnicki
Użytkownik

Wysłany: Wto Sie 19, 2008 7:36 pm   

Kern, tak.. : )

Lubię jego styl i facet zajmuje się tym od dłuższego czasu i wie o czym mówi. Jestem ciekawy jak jego 'underachiever' styl marketingu przyjąby się w Polsce na małe niczowe produkty (do przetestowania)

Tak wogóle to nie przedstawiłm się.
Piotrek Rudnicki.
Od parenastu lat mieszkam w stanach i obserwuję ten internetowy rynek, jako klient(wciągneły mnie golfing ads Carltona) i dalej poszło Kern,Halbert, Schefren, Pagan, Walker, Reese, etc... Coś tam małego robię ale nic konkretnego (pare innych sprw na głowie)

Lada moment będe wracał do Polski i najprawdopodobniej coś tam porobie- nie poto wydalem kupe kasy na dvds i programy by to kurz na półce i dysku zbierało- pozatym innych perspektyw nie mam, wiec to do or die for me.
Ale zanim to musze jeszcze ogarnąć sprawe z moim legalnym statusem i jak.. to>>>' kapitanie, cała naprzód' :grin:
pozdrawiam
~Piotrek

Piotr R. Michalak 
Administrator

Wysłany: Pon Wrz 15, 2008 9:48 am   

W takim razie miło Cię poznać :) Im więcej osób obeznanych z amerykańskim podejściem do internetowego marketingu tym lepiej, świetnie może to posunąć do przodu rynek w Polsce. Będziemy mieli kolejnego silnego gracza :)

damian
Użytkownik

Wysłany: Sob Sie 14, 2010 10:33 pm   

Cóż copywriter to także gość, który także umie lać wodę, potrafi fantazjować, zobaczyć dziurę w całym, albo właśnie, gdy wszyscy widzą dziurę, on potrafi na niej zbudować fundament :)

--
Agencja interaktywna

marina 
Użytkownik

Wysłany: Sro Lip 13, 2011 9:37 am   

Witam, przychodzę po radę. Szukamy copywritera do dużego sklepu internetowego (bielizna), chcemy trochę odświeżyć wizerunek i zdobyć nieco młodszy target. Macie jakieś pomysły, jak go przetestować - praca będzie w trybie zdalnym.

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Sro Lip 13, 2011 12:50 pm   

Czasem najłatwiejsze rozwiązania są najlepsze - jeżeli macie grupkę copywriter'ów, z której chcecie wybrać tego jedynego - to po prostu - stwórzcie tytuły 2-3 artykułów/opisów, które mają napisać (z tym najlepiej, żeby przyjmowały różne formy i motywy np.: krótki artykuł reklamowy, zaczepny slogan i dłuższa wypowiedź na temat jakości bielizny na polskim rynku). Chodzi o tym, by poznać style pisania pod względem różnych form, a przy tym sprawdzić sumienność i terminowość (ogłoście, że teksty należy przesłać do (data) do godziny (godzina)).

szafy meble kuchenne pruszków warszawa

klaudyska6 
Użytkownik
Klaudia Kubiak

Wysłany: Wto Paź 25, 2011 2:33 pm   

Witam wszystkich, sama zajmuję się copywritingiem, więc najlepiej wiem jak należy dobrać odpowiedniego specjalistę, zapraszam pod adres http://klaudiakubiak.blogspot.com gdzie właśnie ten temat został poruszony, pozdrawiam wszystkich :wink:

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Sro Paź 26, 2011 12:13 am   

Jeszcze mogę odnośnie strony: polecam przesiadkę na WordPress'a oraz jakoś nie szczególnie podoba mi się czcionka.
Wyślij na mail'em cennik za teksty SEO: biuro@spleen.com.pl

klaudyska6 
Użytkownik
Klaudia Kubiak

Wysłany: Czw Lis 10, 2011 9:55 pm   Za namową

Wzięłam sobie uwagi do serca i oto odsłona wordpress:) portfolio
Zapraszam oczywiście

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Czw Lis 10, 2011 11:38 pm   

Brawo, brawo, brawo:)
Nowa odsłona dużo, dużo lepsza. Czytelniejsza, przyjaźniejsza, intuicyjna. Brawo za telefon. Ostatnio szukałem i nie mogłem znaleźć numeru. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

klaudyska6 
Użytkownik
Klaudia Kubiak

Wysłany: Czw Lis 10, 2011 11:40 pm   

Serdecznie dziękuję:) Dobrze wiedzieć, że się udało:)

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Pią Lis 11, 2011 10:57 am   

Zmień link w stopce:) na forum. Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu