Forum o marketingu :: content marketing

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Promocja » Copywriting » content marketing

content marketing
Autor Wiadomość

ziomek-mateo 
Użytkownik

Wysłany: Czw Paź 27, 2016 2:09 pm   content marketing

witam wszystkich! prowadzę swój własny biznes i jak prawie każdy dzisiaj mam swoją stronę internetową. większość zadań, także tych promocyjnych spoczywa na moich barkach. staram się umieszczać na stronie aktualne informacje, prowadzę też profil na na portalu facebook, na którym też w miarę regularnie zamieszczam różne materiały. dużo czytam na temat marketingu i właśnie tu pojawia się moje pytanie. o co chodzi z tym całym content marketingiem? czy to kolejna ładnie nazwana, zbędna rzecz? czy może to coś co rzeczywiście może pomóc przy prowadzeniu strony?

kasiullka 
Użytkownik

Wysłany: Pią Paź 28, 2016 11:45 am   

wiem, ze to cos zwiazanego z pisaniem roznych rzeczy, np. jakichs artykulow na bloga itp. ale po prostu poszukaj w internecie informacji o tym, wystarczy wpisac google

ziomek-mateo 
Użytkownik

Wysłany: Pią Paź 28, 2016 3:14 pm   

jeżeli chodzi o content marketing to oczywiście znalazłem odpowiednie informacje w internecie i wiem mniej więcej na czym to polega. bardziej liczyłem tu na na opinię osoby, która w praktyce ma do czynienia z content marketingiem i która powie mi czy to naprawdę skuteczne narzędzie marketingowe?

SupremumSeo
Użytkownik

Wysłany: Sro Lis 02, 2016 12:03 pm   

Witam. Content marketing jest oparty na atrakcyjnych dla odbiorcy treściach. To dzięki nim mamy pozyskać potencjalnego klienta. Odpowiednio prowadzony potrafi być bardzo skuteczny. Treści o wysokiej jakości nie tylko przykują uwagę konsumenta, ale także pomogą naszej stronie uzyskać wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania, co zdecydowanie przełoży się na wyniki sprzedaży.

martt4dg
Użytkownik

Wysłany: Sro Lis 02, 2016 2:33 pm   

No wszystko co prawidłowo prowadzone przynosi efekty.

ziomek-mateo 
Użytkownik

Wysłany: Czw Lis 03, 2016 12:38 pm   

czytałem sporo o pozycjonowaniu i właśnie zastanawiałem się czy warto coś takiego wprowadzić w mojej firmie… możesz powiedzieć mi coś więcej na ten temat? czy mogę to zrobić sam czy lepiej kogoś zatrudnić? i bardziej szczegółowo jak się ma do tego ten cały content marketing?

SupremumSeo
Użytkownik

Wysłany: Czw Lis 03, 2016 3:34 pm   

Oczywiście, chętnie odpowiem na Twoje pytania :)
Może zacznę od tego jak content marketing wpływa na pozycję strony w wynikach wyszukiwania. Zyskał on szczególne znaczenie po wprowadzeniu zmian w algorytmach wyszukiwarki Google (Pingwin i Panda). Od tej pory budowanie całej strategii SEO na krótkowzrocznych działaniach takich jak słabej jakości katalogi, czy SWL-e stało się nie tylko nieskuteczne, ale nawet szkodliwe dla pozycjonowanej strony.
Natomiast wartościowe teksty w łatwy sposób pozwalają na lokowanie fraz typu long tail, a to w konsekwencji pozwala na osiągnięcie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania. Co więcej, wysokiej jakości tekst staje się cennym źródłem wiedzy, dzięki czemu nasza strona zyskuje darmowe linki. To tylko niektóre, przedstawione w skrócie korzyści wynikające z efektywnego content marketingu. Jeżeli chodzi o samodzielne pozycjonowanie to nie jest ono niemożliwe, ale zdecydowanie lepiej powierzyć to zadanie specjalistom trzymającym rękę na pulsie. Ich wiedza i umiejętności pozwolą na stworzenie odpowiedniej strategii, która z czasem na pewno przyniesie efekty. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą, zapraszam na naszą stronę internetową: https://supremumseo.pl/wspolpraca/ . Tam znajdziesz wszystkie potrzebne informacje :)

ziomek-mateo 
Użytkownik

Wysłany: Pią Lis 04, 2016 8:21 am   

wow, dziękuję za wszystkie informacje. teraz na pewno mam się nad czym zastanawiać!

Marek646
Użytkownik

Wysłany: Czw Lis 10, 2016 10:28 am   

To racja, masa przydatnych informacji.

SaszkaSzaraczka 
Użytkownik

Wysłany: Sro Lis 16, 2016 1:30 pm   

Ostatnio miałam z tego szkolenie, bardzo fajna wiedza :)

karin83
Użytkownik

Wysłany: Sro Lis 16, 2016 2:58 pm   

Jeżeli jesteście zainteresowani content marketingiem, warto szukać wiedzy na takich stronach jak http://adnext.pl/content-marketing/ - znajdziecie tam sporo przydatnych treści. Według mnie content marketing jest potrzebny i warto wdrożyć takie działania w swojej firmie, to podnosi jej rozpoznawalność oraz wiarygodność.

kraincc44a
Użytkownik

Wysłany: Czw Lis 24, 2016 9:15 am   

No to prawda, ponoć można się wiele nauczyć na tej stronie.

amosiądz 
Użytkownik

Wysłany: Czw Lis 24, 2016 3:10 pm   

Według mnie to jest coraz bardziej przyszłościowa sprawa..

kajetan
Użytkownik

Wysłany: Pon Gru 05, 2016 6:42 pm   

Samo założenie strony internetowej jeszcze wiosny nie czyni. By odniosła ona sukces niezbędne jest współdziałanie ze specjalistom od e-marketingu i SEO. Czynności te powinny być skorelowane z odpowiednia treścią strony. Dobór słów kluczowych, fraz istotnych dla wyszukiwarek. Potem dopiero można rozpocząć działania promujące stronę. Myślę, że jeśli nie masz dużego doświadczenia w tej dziedzinie to lepiej zlecić komuś. Nazwę znam i na pewno znajdziesz tam fachową pomoc jeśli chodzi o webdesign jak i inne kwestie. Mogę też polecić tę firmę New Project jeśli chodzi o szeroki zakres e-marketingu, szczegóły znajdziesz na ich stronie. Z gotowych szablonów nie korzystałam, ale jak zadasz pytanie w nazwie na pewno Ci coś doradzą.

intelx 
Użytkownik

Wysłany: Sro Gru 07, 2016 10:00 pm   

Popróbuj też czegoś z zakresu szeptanki - ja w mojej firmie z tego często korzystam

Odpowiedz do tematu