Forum o marketingu :: Baza danych firm - gdzie kupię?

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Promocja » Sprzedaż i promocja sprzedaży » Baza danych firm - gdzie kupię?

Baza danych firm - gdzie kupię?
Autor Wiadomość

zuzia123 
Użytkownik

Wysłany: Sro Maj 11, 2016 12:24 pm   Baza danych firm - gdzie kupię?

Stawiacie przy promocji swoich produktów czy usług na mailing, kampanie sms tudzież inne formy marketingu bezpośredniego? Korzystacie w tym celu z zewnętrznych baz danych? Może wiecie gdzie można takie bazy danych kupić i czy w ogóle jest to możliwe? Będę wdzięczna za info.

adik356
Użytkownik

Wysłany: Pią Maj 13, 2016 8:56 am   

Jeśli chodzi o kupno to sprawdź w Marketing Relacji http://marketingrelacji.com/ . Oni na 100% mają. Co do jakości to musi się ktoś inny wypowiedzieć. A co do zastosowania to mailingi, kampanie sms, voice mailingi itd.
Ostatnio zmieniony przez adik356 Sro Maj 18, 2016 7:01 pm, w całości zmieniany 1 raz  

zuzia123 
Użytkownik

Wysłany: Pon Maj 16, 2016 1:24 pm   

Adik356 a sam korzystałeś z takich baz danych? To w ógle legalne taki zakup? Nie chciałabym wydać pieniędzy i dostać przedruku z książki telefonicznej :D

karin83
Użytkownik

Wysłany: Wto Maj 17, 2016 7:03 pm   

Ja wynajmowałam bazę w Marketing Relacji. Skuteczne, aktualizowane, z dużą ilością danych, no i najważniejsze - ich bazy są legalne. Jak kupisz/wynajmiesz z niepewnego źródła to licz się z tym, że będą albo nieaktualne, albo zostaniesz potraktowana jako spamerka, bo nikt wiele osób z bazy nie wyraziło zgody na używanie ich danych.

adik356
Użytkownik

Wysłany: Sro Maj 18, 2016 7:03 pm   

Zuzia, ja nie korzystałem akurat z Marketing Relacji, ale w sieci poszukaj opinii o tej firmie. To w miarę wiarygodne źródło informacji. Poza tym na innym branżowym forum widziałem cały wątek o tej firmie i klienci chwalili sobie bazy od nich.

karin83
Użytkownik

Wysłany: Czw Maj 19, 2016 12:01 pm   

zuzia123 - takie obrót bazami danych jest legalny. Ty wynajmujesz lub kupujesz rekordy - za ich pozyskanie odpowiada sprzedawca. A poza tym jeśli bierzesz od sprawdzonych firm, a nie np. z portali aukcyjnych, to nie masz się czego obawiać.

zuzia123 
Użytkownik

Wysłany: Sob Maj 21, 2016 9:36 am   

No ok. Patrzyłam bezpośrednio na ofertę Marketing Relacji na ich stronie i wygląda to zachęcająco. Powiedzcie mi jeszcze proszę na czym polega profilowanie takich baz? Jak się to odbywa?

adik356
Użytkownik

Wysłany: Pon Maj 23, 2016 9:20 am   

Profilowanie to nic innego jak "porządkowanie" baz danych kod względem różnych kryteriów. Takie profilowanie opiera się o różne czynniki socjodemograficzne czy behawioralne. Znając potrzeby i zachowania poszczególnych odbiorców łatwiej do nich dotrzeć i spełnić ich oczekiwania. Takie profilowanie sprawia, że kampanie są jeszcze skuteczniejsze.

zuzia123 
Użytkownik

Wysłany: Wto Maj 24, 2016 11:51 am   

Dzięki za info. Zdecydowanie rozjaśnił mi się temat. Powiedz mi jeszcze proszę - znasz jakieś alternatywne wykorzystnie takich baz? Pisałam o mailingach i kampaniach sms. Do czego można je jeszcze wykorzystać? Masz jakiś pomysł?

adik356
Użytkownik

Wysłany: Sro Maj 25, 2016 9:31 am   

Zastosowanie takich baz jest bardzo szerokie. Opiera się na nich cały voice marketing - telefoniczne kampanie sprzedażowe, kampanie informacyjne, produktowe. Bazy przydadzą się również do wysyłek pocztowych czy przeprowadzania konkursów. Jest wiele możliwości.

Odpowiedz do tematu