Forum o marketingu :: Czy promocje w sklepach internetowych przyciągają klientów?

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Promocja » Sprzedaż i promocja sprzedaży » Czy promocje w sklepach internetowych przyciągają klientów?

Czy promocje w sklepach internetowych przyciągają klientów?
Autor Wiadomość

zu_za 
Użytkownik

Wysłany: Wto Cze 23, 2015 11:14 am   Czy promocje w sklepach internetowych przyciągają klientów?

Witajcie,
strona http://www.dominanta.pl/ oferuje projekty domów w promocji -10%. Czy Waszym zdaniem tego typu promocje przyciągają dodatkowych klientów czy wręcz przeciwnie?

Zapraszam do dyskusji!

biko 
Użytkownik

Wysłany: Sro Cze 24, 2015 8:52 pm   

Oczywiście, że tak! Trzeba jednak organizować mądre promocje, które trafią do odpowiedniego rodzaju klientów. Obecnie dobrą formą promowania swojej działalności jest rozdawanie gratisów. Muszą to być jednak wartościowe prezenty. Na pewno dobrym pomysłem będą e-booki. Wystarczy tutaj http://www.czasczytania.pl/ wykupić abonament, a następnie przekazywać dostęp do e-biblioteki swoim klientom. Cała promocja jest banalnie prosta do wykonania.

kodzak 
Użytkownik

Wysłany: Sro Cze 24, 2015 9:02 pm   

moim zdanie przyciągną. tylko ważne jest, żeby zobaczyli to osoby, które faktycznie mogą się tym zainteresować.

esmeralda
Użytkownik

Wysłany: Czw Lis 26, 2015 2:17 pm   

Promocje to chyba najlepszy sposób na przyciągnięcie klientów;D O klienta trzeba dbać i mu dogadzać, ważna jest także sprawna komunikacja, jeżeli na bieżąco będziemy go informować o postępowaniu procesu realizacji zamówienia jest większa prawdopodobność, że wróci i ponownie zrobi u nas zakupy. Do tego celu dobrym rozwiązaniem będzie platforma serwersms.pl, która umożliwia masową wysyłkę powiadomień tekstowych. Moim zdaniem warto rozważyć to narzędzie.

zuzia123 
Użytkownik

Wysłany: Pią Lut 12, 2016 12:01 am   

Marketing mobilny może być skuteczną formą promocji, ale tylko wtedy jak jest umiejętnie wykorzystany, w innymi przypadku przynosi więcej szkód, niż pożytku. Szczególnie przedsiębiorcy prowadzący sklepy internetowej, powinny zainteresować się taką formą promocji.

bek
Użytkownik

Wysłany: Wto Mar 01, 2016 7:51 am   

Oczywiście, że zachęcają. Ludzie bardzo lubią takie promocje . Kiedy widzą,że przy zakupach dostaną jakis gadżet w prezencie to zakupy robią o wiele chętniej Odkryliśmy to już dawno temu.

Możesz zastanowić się nad gadżętem dla klientow w postaci jakiegoś porządnego ciuszka. W sieci sa hurtownie odzieży reklamowej: http://www.openwear.pl/ - gdzie takie ubrania kupisz o wiele taniej. Zastanów się nad tym.

radwanol 
Użytkownik

Wysłany: Sro Cze 01, 2016 4:34 pm   

mysle, ze promocje zawsze przyciagaja klientow a na pewno sprawiaja, ze szybciej decyduja sie na zakup. sama widze po sobie, gdy dlugo zbieram sie do kupna czegos, a jak widze ta rzecz w promocji to kupuje od razu :)

kora 
Użytkownik

Pomogła: 1 raz

Wysłany: Sro Cze 08, 2016 8:52 am   

Jestem tego samego zdania i sama często się łapię na promocjach. Ile jest w tym rzeczywistej promocji, to zupełnie inna sprawa, ale faktem jest, że zdecydowanie zachęca to ludzi do kupowania.

Adam76
Użytkownik

Wysłany: Pon Sie 29, 2016 9:07 pm   

Ciekawa sprawa. Jak dla mnie logicznym jest, że jeśli mogę kupić coś taniej, to bardziej mi się to spodoba. Właśnie na takiej idei są zbudowane portale takie jak http://wyhacz.pl/dom-i-ogrod/ Jeśli dobrze się przyjrzycie, to zobaczycie, że ludzie uwielbiają promocje. Ja sam jeśli mam wybrać między produktem droższym a tańszym, to wybieram ten bardziej atrakcyjne cenowo. To się po prostu opłaca.

typek 
Użytkownik

Wysłany: Czw Wrz 01, 2016 5:42 pm   

nie wiem, czy w samych sklepach internetowych jednak z pewnością sklepy internetowe należałoby dobrze wypromować, żeby przynosiły korzyści

mirabella 
Użytkownik

Wysłany: Pią Wrz 09, 2016 6:35 am   

Oczywiście, że promocje przyciągają klientów. Moja mama często zamawia sukienki duże rozmiary na portalu Modbis.pl, ponieważ jako zarejestrowana klientka przy każdym zamówieniu dostaje 10% zniżki. Większość sklepów przyznaje taki rabat tylko przy pierwszych zakupach, a tutaj on stale obowiązuje.

komar 
Użytkownik

Wysłany: Czw Wrz 22, 2016 1:39 am   

Nie można zapominać o stałych klientach, dla nich powinniśmy zrobić rabaty. Poza tym ważna jest szybkość realizacji zamówień, kolejna rzecz to sprawna komunikacja. Powiadomienia sms się tu sprawdzą.

icon 
Użytkownik

Wysłany: Wto Wrz 27, 2016 9:04 am   

Tak, ale ciągła promocja też nie jest dobra. Lepiej korzystać z poczucia oczekiwania i zrobić coś wow.

AngelikaG 
Użytkownik

Wysłany: Czw Wrz 29, 2016 8:45 am   

Jasne, że tak - promocje bardzo dobrze działają i jeśli takowe tylko się ma to zawsze trzeba o nich informować potencjalnego klienta:)

katastrofa
Użytkownik

Wysłany: Wto Sty 24, 2017 1:57 pm   

No pewnie że tak ;) To bardzo działa!

Odpowiedz do tematu