Forum o marketingu :: Jak pozyskać klientów?

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Promocja » Sprzedaż i promocja sprzedaży » Jak pozyskać klientów?

Jak pozyskać klientów?
Autor Wiadomość

getla21
Użytkownik

Wysłany: Pon Sty 30, 2017 1:57 pm   

Ja uważam, że dobrze jest zainwestować w dobrą firmę, która wypozycjonuje naszą stronę. Sama korzystam z tej firmy: https://skuteczni.pl/. Jestem bardzo zadowolona, mam więcej klientów, moja strona jest wyżej w google. Mam bardzo dobry kontakt z firmą, a co najważniejsze maja oni tak skonstruowane formy płatności, że płacę tylko i wyłącznie za konkretny efekt. Polecam

Olek555
Użytkownik

Wysłany: Wto Sty 31, 2017 8:48 am   

No to fakt, inwestowanie to najważniejsza rzecz jaka może być.

ola234 
Użytkownik

Wysłany: Wto Sty 31, 2017 8:37 pm   

Planując promocję firmy nie można zapominać o odpowiednim opakowaniu. Dobre etykiety termokurczliwe znacznie podnoszą atrakcyjność towaru w oczach klienta.

Keyti
Użytkownik

Wysłany: Czw Kwi 06, 2017 11:15 am   

Ważne jest również samo pozycjonowanie strony firmowej.
Polecam artykuł na ten temat, napisany przez ekspertów z agencji interaktywnej :)

ergo 
Użytkownik

Wysłany: Czw Kwi 27, 2017 5:59 pm   marketing szeptany

modny jest ostatnio marketing szeptany, myślę, że nie jest to głupia sprawa, oczywiście wszystko zależy jak sie do sprawy podchodzi ale ludzie lubią się czuś swojska, wiec jak ktoś coś usłyszał, ktoś polecił na forum czy coś...od razu pozytywniej kojarzy sie dany produkt

pyrkon 
Użytkownik

Wysłany: Nie Maj 14, 2017 10:08 pm   

Tylko praktyka może coś dać, ja w książki nie bardzo wierzę

ovvlsome 
Użytkownik
Ewa Suwińska

Wysłany: Pon Maj 15, 2017 8:38 pm   

Temat dość stary, ale problem aktualny do dziś. Pozyskiwanie klientów to chyba największa zmora przedsiębiorców, ponieważ nie dla każdego funkcjonować będą te same metody.

Mamy przedsiębiorców lokalnych, globalnych, pozostających z biznesem poza siecią i tych, którzy są już tu obecni. Takich, których grupa docelowa jest bardzo wąska oraz tych, których zakres klientów jest bardzo szeroki.

Dla grupy obecnej w Internecie działania skupiać powinny się dookoła odpowiedniej optymalizacji pod kątem wyszukiwarek, marketingu szeptanego na forach i w mediach społecznościowych oraz stałej analizie konwersji na stronie.

Dla grupy drugiej taktyka zmienia się o promocję tradycyjną, czyli ulotki, banery i ogłoszenia w pismach lokalnych.

Przynajmniej na początek.

Grupa pierwsza skorzystać może z kompletnych rozwiązań, np. Unamo i samodzielnie prowadzić działania, oszczędzając na zatrudnianiu agencji.

Na pewno będzie to pracochłonne zajęcie, ale rezultat przy zaangażowaniu powinien być widoczny w postaci wzrostu zainteresowania oraz sprzedażą.

Oczywiście pracuję w Unamo, stąd mam znajomość rozwiązań platformy oraz możliwości jej wykorzystania na podstawie doświadczenia mojego oraz klientów.

Druga grupa natomiast powinna przed rozpoczęciem działań dokładnie przeanalizować swoją grupę docelową, gdzie może ją znaleźć, w jakim jest wieku, co może ją interesować. Mając te wiedzę łatwiej dopasować chociażby lokalizację baneru czy innej reklamy, zamiast strzelania tzw. na oślep.

Oczywiście w przypadku małych przedsiębiorców lokalnych również dobrze zastanowić się nad możliwością prowadzenia strony internetowej i pozycjonować się lokalnie. \

Turyści, przejezdni, ale również mieszkańcy regionu często poszukują w wyszukiwarce rozwiązań na swoje problemy w sposób lokalny, np. "fryzjer międzyzdroje".
Fajnie by było pojawiać się w wynikach na tę frazę, jeśli faktycznie jesteśmy fryzjerem w Międzyzdrojach.

Bo nie ma co się okłamywać, że Internet tracił będzie swoją popularność. Wręcz przeciwnie, stale rośnie zainteresowanie oraz użytkownicy posiadający do niego bezpośredni dostęp.

anulla
Użytkownik

Wysłany: Pon Maj 22, 2017 9:36 am   

Dobrze wyszkolony pracownik ma większą szansę pozyskać klienta. Dlatego warto przeprowadzić w firmie coaching talentów http://taisjalaudy.com/za...o-mocne-strony/ , który nauczy postępowania w zgodzie ze swoimi mocnymi stronami.

monika_warszawa
Użytkownik

Wysłany: Sro Maj 24, 2017 9:43 am   

ostatnio wpadł mi ciekawe blog w ręce http://melle.com/blog/?utm_source=msm można znaleźć fajne wskazówki marketingowo sprzedażowe. Taka dodatkowa wiedza zawsze się przyda.powodzenia :)

ajszaa
Użytkownik

Wysłany: Czw Maj 25, 2017 9:14 am   

Ja w przypadku pozyskiwania klientów stawiam na zróżnicowane formy reklamy. Dodaję np. firmę do katalogów branżowych, bo według mnie to znacznie zwiększa szansę znalezienia odbiorców usług czy produktów. Prowadzę firmę działającą w branży tworzyw sztucznych i widnieje ona m.in w tym katalogu https://www.tworzywa.pl/katalog-firm/ Staram się unikać też dodawania firm do katalogów zbyt ogólnych, bo zauważyłam, że to raczej nie daje wielu efektów.

silka33 
Użytkownik

Wysłany: Pią Maj 26, 2017 7:22 am   

Reklama w internecie to najskuteczniejsza forma reklamy. Składa się na nią nie tylko popularne pozycjonowanie ale także szeroko pojęte kampanie reklamowe w mediach społecznościowych. Ciekawą ofertę związaną miedzy innymi z tymi usługami ma ta firma Fabryka Marketingu. Mają spore doświadczenie i wciąż powiększające się grono zadowolonych klientów.

MarlenaCF 
Użytkownik

Wysłany: Pon Maj 29, 2017 6:33 pm   

W pozyskaniu leadów, a następnie klientów niezmiernie pomocne jest opracowanie odpowiedniej strategii marketingowej i zaplanowanie procesu pozyskiwania potencjalnego klienta. Odkąd zaczęłam sama stosować narzędzia Clickfunnels moje efekty zwiększyły się wielokrotnie, przy jednoczesnej oszczędności czasu. Zapraszam na stronę: http://clickfunnels.com.pl po więcej informacji.

http://clickfunnels.com.pl - Wszystko czego potrzebujesz do generowania leadów i marketing automation!

================================================================

ogi
Użytkownik

Wysłany: Pią Cze 23, 2017 10:02 pm   

Warto pamiętać, że najważniejsza w procesie pozyskiwania Klienta jest jasna i skuteczna komunikacja werbalna. Nie polega ona wyłącznie na wyraźnym i zwięzłym wysławianiu się. Chodzi w niej również o to, żeby informacje docierały do odbiorcy i żeby on je rozumiał. Poczytajcie nieco więcej o tym w takim poradniku: http://www.projektgamma.p...bsludze-klienta . To ciekawe źródło praktycznych informacji.

ralf 
Użytkownik

Wysłany: Sob Cze 24, 2017 5:00 pm   

Dla mnie kwestia pozyskania klientów nie jest problemem odkąd ogarnąłem firmowego fejsa.

samantamulek 
Użytkownik

Wysłany: Dzisiaj 13:57   

Bardzo fajnym chwytem marketingowym dla sklepów i restauracji jest aromamarketing, który przyciąga klientów oraz nakłania do większych zakupów.

Odpowiedz do tematu