Forum o marketingu :: lista mailingowa

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Promocja » Sprzedaż i promocja sprzedaży » lista mailingowa

lista mailingowa
Autor Wiadomość

jaras 
Użytkownik

Wysłany: Czw Lut 28, 2008 10:02 am   lista mailingowa

wiadomo, że sprzedawanie w sieci wymaga możliwości rozsyłki do potencjalnych klientów informacji o produkcie, aby zebrać jakąś ilość maili, które do tego będzie można wykorzystać warto zrobić swoją listę mailingową

żeby taką listę zacząć zbierać dobrze mieć co rozesłać na początek, proponuję video refleksje, które zrobiłem sobie na takie potrzeby, ale ostatnio pomyślałem, że podzielę się nimi z każdym chętnym skorzystania z tej oferty

na swoim kanale youtube jarasjarty zamieściłem 52 filmiki z krótką senstencją refleksyjną, na swojej subskrypcji rozsyłam je co tydzień wklejonym linkiem do kolejnego filmu w poszczególnym mailu

korzystając z możliwości darmowego freebota, proponuję Ci postąpić tak samo, ustawiając cotygodniową rozsyłkę masz rok zagwarantowanej rozsyłki, a listę potencjalnych klientów, masz na swoje potrzeby, bez żadnych kosztów...

ja z tego będę miał zwiększoną oglądalność na youtubie, a co za tym idzie, liczę, że na pozytywnej motywacji z wszystkimi tego konsekwencjami :cool:

mjwielobob 
Użytkownik

Wysłany: Sob Sie 16, 2008 12:18 am   

no właśnie - jakie macie doświadczenia z wysyłką mailingu:

- czy używacie specjalnych programów do wysyłki? jakich?
- jak często rozsyłacie mailing?
- jaką częstotliwość uważacie za optymalną, jaką za minimalną, jaką za maksymalną?
- jakie macie sposoby na gromadzenie adresów email?

oczywiście każdy odpowiada odnośnie swojej działalności, no chyba, że oprócz tego ma jakieś przemyślenia natury bardziej ogólnej :wink:

będę wdzięczny za odpowiedzi

pozdrawiam
Maciek

Piotr R. Michalak 
Administrator

Wysłany: Pon Sie 18, 2008 5:35 pm   

My zaczęliśmy ostatnio stosować (po dłuższej przerwie) klasyczny squeeze page:
www.efnetica.pl/squeeze/

Wysyłamy mailing na listę 125 tysięcy firm, które nas nie znają, zatem nie możemy im wysyłać żadnych ofert (to byłby spam). Zapraszamy je zatem na darmowe szkolenie korespondencyjne wysyłane na email.

Jako, że jest to lista mailingowa niskiej jakości (firmy nas nie znają, adresy nieaktualne, ogólne na "biuro" albo "kontakt" itd.), skuteczność jest mierna, ale... Dzięki dużej ilości maili (125 tys.) pozyskamy z akcji dzięki tej stronie około 800 adresów email do firm, które następnie przejdą przez naszą kolejkę wiadomości email. Dzięki temu zbudujemy z nimi wstępną relację.

800 nowych adresów w bazie to może nie jest gigantyczny sukces, ale też 800 adresów piechotą nie chodzi :) Można na nich zarobić spore pieniądze.

massagewarsaw
Użytkownik
kurs masaz tajski

Wysłany: Sob Lis 21, 2009 3:52 pm   http://massagethai.info kurs masaz tajski

uzywam swojej skrzynki, poniewaz znaczna czesc mailingu idzie do osob, z ktorymi juz wczesniej korespondowalem - w ten sposob mam wieksza szanse, ze mail dojdzie, raczej niz wyladuje w koszu.

wysylam mailing, wtedy, gdy potrzeba - do wszystkich raz na pol roku, do niektorych czesciej, gdy mam cos nowego i waznego.

maile mam z sieci od ogloszeniodawcow, a rowniez bezposrednio ze stron firmowych. Czasami z for dyskusyjnych.

azielazny 
Użytkownik
blog.labenete.pl

Wysłany: Nie Lis 29, 2009 3:57 pm   

Z mailingiem nie jest taka prosta sprawa. Faktycznie najlepszym rozwiązaniem jest pozyskiwanie adresów w zamian za jakiś drobny upominek. Czy to będzie ebook, czy film, to nieważne. Liczy się, aby była to rzecz wartościowa dla Twojej grupy docelowej.

Drugą sprawą jest baza do rozsyłania mailingów. Takie bazy można kupić nawet na allegro. Problem jest jednak w tym, że bazy najczęściej są mało atrakcyjne. Dobra baza powinna być stale aktualna. Tzn. że nie może zabraknąć relacji między jej twórcą, a użytkownikami.

Pamiętajmy, że wysyłając mailing można zostać oskarżonym o spam i sprawa może skończyć się sądem.

Zapraszam na mój blog.

Czy masz odpowiedni wizerunek
i prowadzisz naprawdę dochodowy biznes ?
http://blog.labenete.pl

Zadbaj o biznesową wiedzę.
Popraw swoją markę
http://zaistniecwsieci.labenete.pl

Piotr R. Michalak 
Administrator

Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 7:10 pm   

W praktyce jeszcze (całe szczęście i pomimo różnych gróźb) nie zostaliśmy nigdy pozwani do sądu za email marketing. Oczywiście wysyłamy tylko na naszą listę, nie spamujemy ;-) Sądzę, że nikomu się nie chce za takie sprawy podawać ludzi do sądu, choć to się może kiedyś zmienić.

MateuszPN 
Użytkownik

Wysłany: Wto Paź 04, 2011 5:04 pm   

Witam serdecznie.
Mam wiadomość w sprawie listy mailingowej, otóż na prośbę znajomego eMarketera testowałem produkt pod nazwą ZŁOTO INTERNETU – bierz ile chcesz i muszę powiedzieć, że świetnie się sprawdza.
Jest to metoda pozyskiwania adresów na listę mailingową, bardzo szybka i wydajna, tylko w ciągu 3 dni zdobyłem 932 subskrybentów, nie zdarzyło mi się to nigdy wcześniej.
Dodatkowo dowiedziałem się bardzo ciekawych rzeczy związanych z email marketingiem i ebiznesem, o których wcześniej nie wiedziałem, a myślałem, że wiem już bardzo dużo :)
Naprawdę warto skorzystać, tym bardziej że cena jest niesamowicie niska, jak za tego typu wiedzę.

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Sro Paź 05, 2011 8:42 am   

I gdzie można to kupić ?

szafy meble kuchenne pruszków warszawa

benek
Użytkownik

Wysłany: Pią Maj 11, 2012 8:13 pm   

Też jestem ciekawy jak to można zrobić, ponieważ jak do tej pory zastanawiam się nad kupnem takiej listy. Jednak z tego co wiem to skuteczności takiego mailingu jest znacznie niższa niż własnego, dlatego cały czas myślę o budowaniu własnej bazy

mszymczak
Użytkownik

Wysłany: Pon Maj 14, 2012 9:33 pm   Lista mailingowa

Znalazłem to w sieci http://www.lista-mailingowa.com/
Chyba o to chodzi.
Kupiłem, przeczytałem, jest ciekawie, tylko nie sprawdziłem tego jeszcze w praktyce.
Pozdrawiam

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Wto Maj 15, 2012 11:57 am   

To daj znać, jak sprawdzisz w praktyce:)

amisiewicz
Użytkownik

Wysłany: Pią Sie 10, 2012 12:05 am   

używałem admailera i był OK

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Pią Sie 10, 2012 12:27 pm   

A możesz amisiewicz napisać coś więcej? Z góry dzięki.

ravel
Użytkownik

Wysłany: Wto Lut 21, 2017 12:15 am   

Odpowiednia lista mailingowa jest ważna, inaczej odbiorca może odebrać nasze wiadomości jako spam. Zobaczcie sobie https://serwersms.pl platforma umożliwia wysyłkę powiadomień sms, to dobra opcja. Na stronie firmy znajdziecie więcej informacji na temat komunikacji sms.

Alerid
Użytkownik

Wysłany: Pon Mar 13, 2017 2:38 pm   

Dzięki e-mail marketingowi możemy na bieżąco informować naszych klientów o naszej ofercie, kształtować wizerunek firmy, zachęcać odbiorców do podjęcia odpowiednich działań. Monitorując efekty naszych działań lepiej poznajemy swoich odbiorców, co umożliwia nam dostosowanie kolejnych treści do ich oczekiwań. To wszystko przekłada się natomiast na lepszą komunikację z klientami, a co za tym idzie na wymierne korzyści finansowe. Przy wyborze bazy danych korzystam z oferty firmy http://www.infobrokering.com.pl/bazy-emailingowe/

Odpowiedz do tematu