Forum o marketingu :: Macie jakiś pomysł na promocję sprzedaży czekolady Lindt?

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Promocja » Sprzedaż i promocja sprzedaży » Macie jakiś pomysł na promocję sprzedaży czekolady Lindt?

Macie jakiś pomysł na promocję sprzedaży czekolady Lindt?
Autor Wiadomość

c.michalska 
Użytkownik

Wysłany: Sro Wrz 21, 2011 8:08 pm   Macie jakiś pomysł na promocję sprzedaży czekolady Lindt?

chodzi mi o jakąś idę :wink: atrakcyjnego, niekoniecznie racjonalnego, ale realnego dotarcia do klienta. Zakładam jako podstawę dla strategii tego produktu reklamę telewizyjną, nie wiem czy słusznie, ale moim zdaniem klasa wyższa średnia. Poza tym jakiś innowacyjny pomysł aby spenetrować rynek? Jakaś :idea: ? Z góry wielkie dzięki za mniej i bardziej ciekawe pomysły, bo grunt to dyskusja.

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Czw Wrz 22, 2011 12:39 pm   

Ciekawa reklama outdoor'owa ? Strefy w sieci supermarketów ?

szafy meble kuchenne pruszków warszawa

c.michalska 
Użytkownik

Wysłany: Czw Wrz 22, 2011 6:00 pm   

Strefy sprzedaży promocyjnej w supermarketach jeżeli już to w strefach z alkoholem (jeżeli te są wydzielone jak w Tesko), ale raczej nie... raczej za drogie. Wpadłem jeszcze na pomysł promocji sprzedaży w restauracjach i koktajl barach. W zasadzie na tym właśnie chcę się oprzeć. Myślę, że oprócz "softu" można zaproponować właścicielom reklamę na jakiejś ciekawej "aplikacji" internetowej, coś w stylu "alejkami dobrego smaku". Koszty trochę rosną, ale promocja nabrałaby na dynamice. Mój pomysł obleci? Czy trzeba go czymś wzbogacić? Jeżeli miałbym coś dodać to dodałbym raczej wyeksponowaną półeczkę w sklepach lokalnych. To by mogło zamknąć sprawę. Zgrabnie to połączyć i ubrać. :mrgreen:

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Pią Wrz 23, 2011 11:53 am   

Myślę, że promocja w restauracjach i coctail barach w połączeniu z działaniami w Social Mediach to bardzo ciekawy pomysł 'na czasie'. Jednakże zamiast półeczek w sklepach lokalnych, w tym targecie zdecydowałbym się na coś innego... Mmmm na razie mam pustkę w głowie, ale jak coś do niej trafi:) to napiszę:)

c.michalska 
Użytkownik

Wysłany: Sob Wrz 24, 2011 8:16 am   

fajnie, :razz:
trochę męczy mnie jednak ten internet, nie wiem jak bardzo może to być atrakcyjne dla właścicieli koktajl barów i małych kawiarenek. Aplikacja musi być uczęszczana, tzn. musi dawać także jakąś korzyść ludziom, taki spacernik, tzn. miejsce gdzie możesz się dowiedzieć jakie kawiarenki są na drodze twojej wycieczki...to może być za mało dla "widza". Nie wiem, może jakaś gra??? Albo jakiś konkursik?

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Sob Wrz 24, 2011 12:30 pm   

Wszystko zależy od posiadanych nakładów finansowych. Sam koszt zaprojektowania i zaprogramowania aplikacji jest spory. Jeżeli chodzi konkurs - dochodzą nagrody. Jeżeli gra - o dużo rosną koszta wytworzenia. Temat aplikacji ? Opisz dokładniej wszystkie zamierzenia odnośnie akcji, a wtedy będzie można łatwiej określić jej przedmiot, a zarazem temat.

c.michalska 
Użytkownik

Wysłany: Nie Wrz 25, 2011 12:38 am   

no cóż, zastanawiam się czy dobrym pomysłem na reklamę Lindt byłoby połączenie promocji sprzedaży w koktajl i coffee barach z portalem promującym ciekawe miejsca na spotkanie towarzyskie czy randkę.

Z jednej strony będzie potrzeba pozycjonowania strony, z drugiej strony trzeba zachęcić właścicieli koktajl barów. Teraz myślę, jak przekonać tych drugich. Mógłbym ich przekonać dobrym, często odwiedzanym portalem. Myślę przy tym, że zamiast konkursu można dawać rabaty (grupowe zakupy) na desery w tych "barach" . Jestem coraz bardziej zadowolony...

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Pon Wrz 26, 2011 11:38 am   

A może taką aplikację wdrożyć w Social Media - Facebook ? Większe możliwości, łatwiejsze 'pozycjonowanie', większy interaktywny charakter itd.

c.michalska 
Użytkownik

Wysłany: Pon Wrz 26, 2011 10:20 pm   

Facebook jest wypalony...ten produkt według mnie już się zestarzał...

Piotr Krzywy 
Użytkownik

Wysłany: Sro Sty 25, 2012 5:06 am   Dystrybucja czekolady?

Mi się od zawsze czekolada Lindt kojarzy z czymś ekskluzywnym, najlepszym. Odkąd pamiętam, to widziałem w TV zawsze reklamę Lindta, i aż ślinka ciekła.
I dlatego mam pytanie: czy ta firma szwajcarska ( o ile się nie mylę) chce zdobyć nowe kanały dystrybucji swego produktu? Czy Ty jesteś przedstawicielem handlowym tej firmy odpowiedzialnym za marketing?
Pytam z czystej ciekawości, i po to ażeby móc ewentualnie odpowiedzieć coś konkretnego na Twoje zapytanie. O ile się orientuję firma Lindt raczej nie miała nigdy problemu z finansami, i dlatego inwestowała w najdroższą reklamę telewizyjną. Skąd więc pomysł, żeby coś zmieniać?

Marek.Kowalski
Użytkownik

Wysłany: Sob Lut 18, 2012 5:22 pm   

A może zamiast typowych reklam (TV, radio) spróbować reklamy dźwiękowej w punktach, w których Lindt już sprzedaje czekoladę? Czytałem kiedyś fajny artykuł Harvard Business Review Polska, w którym opisano jak firma IMS, zajmująca się reklamą i marketingiem sensorycznym, znacznie zwiększyła sprzedaż produktu dzięki kampani reklamowej w miejscu sprzedaży.
Link do artykułu: http://www.hbrp.pl/biblio...ejscu-sprzedazy

tysiek86 
Użytkownik

Wysłany: Pią Lip 04, 2014 9:43 pm   

Wydaje mi się że od reklamy taki produktów są specjaliści którzy bez problemu sie tym zajmą. Ja kiedyś kupiłem sobie taką czekoladę w sklepie z płatnością online a i tak musiałem czekać na przesyłke tydzień. Takie postępowanie raczej nie zacheca do powrotu.

Izabella 
Użytkownik

Wysłany: Pią Paź 31, 2014 11:34 am   

A może sampling? Coś co pozytywnie zaskoczy potencjalnego klienta i zachęci do zakupu.

angel
Użytkownik

Wysłany: Pon Kwi 24, 2017 12:11 pm   

Marki Lindt chyba nie trzeba reklamować ;)

Odpowiedz do tematu