Forum o marketingu :: Merchandising

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Promocja » Sprzedaż i promocja sprzedaży » Merchandising

Merchandising
Autor Wiadomość

Marcel
Użytkownik

Wysłany: Pon Gru 05, 2011 10:16 am   Merchandising

Witam. Mógłby ktoś mi podać kilka tytułów książek przydatnych do pracy na temat "Wpływ marchendisingu na zachowania konsumenckie" ?
Z góry serdecznie dziękuję

wisnia
Użytkownik

Wysłany: Pon Lut 13, 2012 11:22 am   

Merchandising : Magnetyzm przestrzeni handlowej. Wydanie III
Autorzy: Jay Diamond, Ellen Diamond

powerP 
Użytkownik

Wysłany: Pon Sty 20, 2014 11:28 am   

Co to jest w ogóle ten merchandising?

Justa 
Użytkownik

Wysłany: Pon Paź 20, 2014 11:13 am   

Merchandising to dziedzina marketingu zajmującą się zagospodarowaniem przestrzeni sprzedażowej oraz wykorzystaniem bodźców takich jak zapach, smak, wzrok, dotyk i słuch na decyzje zakupowe konsumentów.

wanka
Użytkownik

Wysłany: Pon Paź 20, 2014 3:50 pm   

Czyli, że wykorzystują to często sklepy w galeriach handlowych?

Justa 
Użytkownik

Wysłany: Sro Paź 22, 2014 12:37 pm   

W galeriach handlowych widać to najbardziej. To co nam, zwykłym klientom, wydaje się całkowicie przypadkowe, jest tak na prawdę przemyślaną strategią. Mówię tu o ustawieniu mebli i regałów w sklepie, zapachu i muzyce, ubiorze pracowników. Wszystko tworzy jedną wspólną całość i przyciąga określonego klienta. Dla przykładu- czy kojarzycie zapach w sklepach Stradivarius?? Jest tak skonstruowany, żeby podobał się kobietom, a odstraszał mężczyzn. I tak właśnie działa :)

Izabella 
Użytkownik

Wysłany: Pon Lis 17, 2014 2:26 pm   

Myślę, że jest to bardzo ciekawa dziedzina marketingu. To niesamowite jak barwy, struktura, zapach i dźwięk mogą wpłynąć na nasze postrzeganie produktu oraz na sam proces zakupu. Na przykład kiedy widzimy w sklepie taki włochaty dywan

wnętrze od razu wydaje się bardziej przytulne i spędzamy w nim więcej czasu. Do tego nie za ostre oświetlenie i relaksująca muzyka... Istnieje duże prawdopodobieństwo, że coś kupimy :)

Miuosh
Użytkownik

Wysłany: Pią Lis 28, 2014 3:33 pm   

Boże, aż tak włochaty to nie, ale zwykły flock jest ok :)

Izabella 
Użytkownik

Wysłany: Pon Gru 01, 2014 1:14 pm   

Hahah powiem szczerze, że i takie włochate widywałam :mrgreen: Poza tym ważną kwestią jest też oświetlenie wnętrza. Pamiętam, że jeden ze sklepów w Galerii Bałtyckiej miał takie przepiękne żyrandole... Coś w tym stylu:

Samo oświetlenie kusiło do tego, żeby tam wejść. No i ubrania też prezentowały się w tak jasnym świetle rewelacyjnie ;)

Justa 
Użytkownik

Wysłany: Wto Gru 02, 2014 1:55 pm   

A mi się podoba, jak w sklepie jest wykładzina dywanowa. Od razu jest przytulniej. W Tally Weijl jest taki wystrój :) Z tego co pamiętam, mają tam taką ciemną wykładzinę:

anetta
Użytkownik

Wysłany: Sro Kwi 29, 2015 12:08 pm   

Izabella napisał/a:
Myślę, że jest to bardzo ciekawa dziedzina marketingu. To niesamowite jak barwy, struktura, zapach i dźwięk mogą wpłynąć na nasze postrzeganie produktu oraz na sam proces zakupu.:)

Zgadzam się z tym jak człowiek zacznie o tym czytać i się w to wgłębiać można się dowiedzieć bardzo ciekawych rzeczy. Ostatnio nawet przeczytałam na ten temat ciekawy artykuł z http://www.informationhou...ycje-produktow/ Jest tam fajnie opisane jak ważna jest aranżacja sklepu w sprzedaży ;)

Odpowiedz do tematu