Forum o marketingu :: Reklama sklepu z ekologiczną żywnością

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Promocja » Sprzedaż i promocja sprzedaży » Reklama sklepu z ekologiczną żywnością

Reklama sklepu z ekologiczną żywnością
Autor Wiadomość

starwizard777 
Użytkownik
starwizard777

Wysłany: Pon Sty 20, 2014 11:07 pm   Reklama sklepu z ekologiczną żywnością

Na razie idzie nam słabo, korzystamy ze stopniowego pozycjonowania i reklam google adwords, co można by zrobić więcej żeby zwiększyć obrót ?

Berek 
Użytkownik

Wysłany: Czw Mar 06, 2014 2:03 pm   

Warto rozpocząć promocję w serwisach społecznościowych, przede wszystkim Facebook i Google+. Poza tym dobrze jest sprawdzić sklep pod kątem jego użyteczności.

http://www.eservice.com.pl/

marekdorsz 
Użytkownik
www.inceptox.com

Wysłany: Nie Kwi 27, 2014 3:21 pm   

Dla promocji sklepu internetowego mogę polecić wdrożenie systemu marketing automation/ Zapraszam tutaj http://www.inceptox.com/o...ting-automation chętnie szerzej opowiemy Państwu o tym jak można z tymi narzędziami uzyskac wzrost sprzedaży do 300% :-)

klomb
Użytkownik

Wysłany: Nie Cze 01, 2014 3:27 pm   

Problem w tym że przekonanie ludzi jest takie - Ekologiczna/ zdrowa/ naturalna żywność = droga żywność.. idziesz do sklepu i widzisz ceny taki produktów to czasami ręce opadają.. wtedy ludzie wybierają tą tańszą nie koniecznie zdrową.. podzielacie moje zdanie?

Karol.Karol 
Użytkownik

Wysłany: Wto Cze 03, 2014 9:50 am   

jesli prowadzisz sprzedaz przez internet mozesz uderzyc w katalogi - firmy.net, biznesbox.com, panorama, moze jeszcze jakieśtematyczne
darmowe albo bardzo tanie wizytowki dodatkowo Cie wypozycjonuja i moze trafisz do nowej grupy odbiorców :)

monika_warszawa
Użytkownik

Wysłany: Wto Cze 17, 2014 1:18 pm   

wg mnie można też rozpoczać promocję stacjonarną. Jakieś ulotki, katalogi itp na targach. albo całe stoisko na jakiś targach ekologicznej zywności. Ludzie poznają firmę wtedy i będzie łatwiej ;) firma ulotex torun zajmuje się wlasnie takim kolportazem ulotek albo promocją produktów. Zapoznaj się z ich oferta a może znajdziesz coś co pomoże ci w rozreklamowaniu sklepu :)

kamiiil 
Użytkownik

Wysłany: Sob Cze 21, 2014 4:09 pm   

Inna sprawa jak skuteczna jest ta promocja przy użyciu SEO bo to też zależy od tego jak dana agencja to robi. Druga sprawa to jak funkcjonalna jest sama witryna sklepu. Jak nie wiesz to możesz o to popytać w firmach, które się tym zajmują projektowanie stron poznań

panmarketingowy 
Użytkownik

Wysłany: Sro Cze 25, 2014 6:05 pm   

Targi ekologiczne, warto odwiedzić te w Rzeszowie. Ciekawa promocja, pod warunkiem, że albo właściciele sklepu będą promować, lub dobrze przeszkolone osoby.

Co do promocji internetowej, warto postarać się o współpracę z Paczkomatami, którzy chętnie promują swoich partnerów.

Co jeszcze.. Blogi i blogerzy. Jest ogromna masa blogerów kulinarnych, dietetycznych.
Testy, konkursy, banery.

Funkcjonalność strony internetowej to też ważna sprawa.

Co do promocji stacjonarnej. Pozwolenie od miasta i na rynek z próbkami produktów, niczym Magdalena Gessler..

Angelika 
Użytkownik

Wysłany: Sro Sie 06, 2014 11:35 am   

klomb napisał/a:
Problem w tym że przekonanie ludzi jest takie - Ekologiczna/ zdrowa/ naturalna żywność = droga żywność.. idziesz do sklepu i widzisz ceny taki produktów to czasami ręce opadają.. wtedy ludzie wybierają tą tańszą nie koniecznie zdrową.. podzielacie moje zdanie?

No niestety tak jest. Właśnie ostatnio ciągle się gdzieś spotykam z takim przekonaniem, no i to prawda, że większość rzeczy oznaczone 'bio' i 'eko' jest dość droga. Myślę jednak, że czasem warte swojej ceny.

Co do samego sklepu, pole do popisu w tej branży jest dość duże, nie myśleliście o powierzeniu tego specjalistom? Akurat my mamy spore doświadczenie ze zdrowiem, zapraszam do kontaktu, linki w stopce:)

addrun
Użytkownik

Wysłany: Sro Sie 27, 2014 12:11 pm   

Też bym powierzył wszystko specjalistom, a nie korzystał z półśrodków

szurny
Użytkownik

Wysłany: Sob Lis 08, 2014 1:58 pm   

Jest sporo sklepów, ale wciąż nie wiadomo, z których korzystać. Ostatnio przeglądając natrafiłem na http://biorevitalis.istore.pl/pl/. Ktoś korzystał?

ekolog 
Użytkownik
ekolog

Wysłany: Sob Lis 08, 2014 7:56 pm   

Mogę zaproponować dodatkowy kanał dystrybucji prosze o kontakt w razie zainteresowania

Justa 
Użytkownik

Wysłany: Czw Lis 13, 2014 10:35 am   

Powinniście zacząć reklamować się w serwisach społecznościowych. Facebook jest najważniejszy, ale myślę, że fajną opcją jest też Instagram. Komunikacja za pomocą obrazu jest czasem bardziej wymowna i trafia do większej liczby osób :)

Anna Ze 
Użytkownik

Wysłany: Czw Sty 29, 2015 12:01 am   Re: Reklama sklepu z ekologiczną żywnością

Proponuję dopytać specjalistów. To prawda, że najlepiej jest dopytać kogoś, kto się na tym zna. Ciekawy blog na temat marketingu znajduje się również tutaj.

http://www.aida-online.pl/blog/

Nie wszystkie blogi na ten temat zawierają tyle fachowych artykułów, przypisy do książek i badań, a ten ma chyba wszystko, co według mnie powinien mieć.

mrkpdl
Użytkownik

Wysłany: Pią Sty 30, 2015 3:48 pm   

Serwisy społecznościowe to jest wymóg! Jak możecie tego nie używać..:(

Odpowiedz do tematu