Forum o marketingu :: Sklep internetowy to za mało...

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Promocja » Sprzedaż i promocja sprzedaży » Sklep internetowy to za mało...

Sklep internetowy to za mało...
Autor Wiadomość

koziolek
Użytkownik

Wysłany: Nie Gru 21, 2014 3:22 pm   Sklep internetowy to za mało...

Prowadzę sklep internetowy i zaczynam odczuwać nieznaczny odpływ klientów. Zastanawiałem się jakimi innymi kanałami do nich dotrzeć i pomyślałem sobie o wejściu ze sprzedażą na allegro. Co o tym myślicie?

mblst
Użytkownik

Wysłany: Pon Gru 22, 2014 3:51 pm   

Jest to znakomity pomysł, a czym handlujesz? Albo możemy generalnie pomyśleć nad jakąś promocją sklepu:) Napisz na pw jak chcesz

Timenot
Użytkownik

Wysłany: Wto Gru 23, 2014 1:30 pm   

super pomysl :) dużo osob tam szuka i kupuje, wiec mysle ze warto. możesz dodatkowo wykorzystać narzędzia do tworzenia bardziej opłacalnych aukcji. ja np. korzystam z http://www.aukcjoner.pl/ i stworzyłem sobie dzięki temu darmowa galerie

mts 
Użytkownik

Wysłany: Pon Sty 05, 2015 7:03 pm   

Nie wiem czy przejście na allegro jest najlepszym z pomysłów. (Nie znam dokładnie twojej sytuacji więc nie sugeruj się zbyt mocno moimi przemyśleniami).
Zainwestowałeś w sklep internetowy całkiem sporo pieniędzy - projekt, wykonanie, promocja, szkolenia z obsługi itp i teraz planujesz przejść na allegro ?
Moim zdaniem minusy tego posunięcia to:
1. Podejrzewam, że przejście na allegro zmniejszy twoje zainteresowanie sklepem, a szkoda żeby to poszło na marne bo sklepy internetowe dają duże możliwości
2. Na allegro jest duża konkurencja i panuje wojna cenowa.
3. Prowizje allegro nie należą do najniższych
4. Swoim sklepem internetowym możesz zainteresować klientów i zatrzymać na dłużej.

Klaudia Wroblew 
Użytkownik

Pomogła: 3 razy

Wysłany: Sro Sty 07, 2015 8:56 am   

Ja też myślę, że Alllegro jest super - ale na początek. Jeśli Twój sklep prosperował dobrze a przestał to problem jest z jakimś błędem na skepie lub w marketingu.
Popracuj lepiej nad promowaniem sklepu i ewentualnymi zmianami w nim, zamiast robić krok do tyłu, skoro jesteś już daleko.
Nie wiem co już próbowałeś, ale może zrób sobie kampanie produktową i zwykła w AdWords, stwórz i prowadź fanpage na facebooku, zainwestuj w pozycjonowanie (bez inwestycji nie ma zysku).
Jeśli zainteresowanie Twoim sklepem maleje polecałabym zrobić też kilka testów A/B żeby zobaczyć w czym tkwi błąd i co naprawić.

majuniaa28 
Użytkownik

Wysłany: Sro Sty 14, 2015 12:55 pm   

Chyba faktycznie warto zaryzykować...a już masz jakąś firmę kurierską?nie wiem czy taki transport by ci odpowiadał?z tego co się orientuje mają tam właśnie takie usługi krajowe

wanka
Użytkownik

Wysłany: Wto Sty 20, 2015 11:08 am   

majuniaa28 napisał/a:
Chyba faktycznie warto zaryzykować...a już masz jakąś firmę kurierską?nie wiem czy taki transport by ci odpowiadał?z tego co się orientuje mają tam właśnie takie usługi krajowe

A znasz jakąś sprawdzoną firmę, która oferuje import z anglii do polski w miarę systematycznie?

greencitrin 
Użytkownik
Agencja Reklamowa

Wysłany: Sro Mar 18, 2015 8:31 am   

Rozszerzenie sprzedaży na Allegro może pomóc w pozyskaniu nowych klientów. Oprócz tego warto zainwestować w pozycjonowanie, reklamy AdWords, reklamy w social media i przede wszystkim promować swój sklep na forach i blogach o zdrowym odżywianiu i sporcie. Warto również rozważyć prowadzenie własnego bloga.

lenaiwanowicz 
Użytkownik

Wysłany: Sro Kwi 29, 2015 9:30 am   

wiele firm prowadzi zarazem sprzedaż na allegro oraz w sklepie internetowym i wychodzi im to na dobre, co prawda do allegro musisz oddawać jakiś tam procent ale często tam masz większa sprzedaż

Ale nie musisz przechodzić od razu do allegro - możesz podpromować sklep internetowy w SM, może jakiś konkurs, może powinnaś wprowadzić nowe ciekawe produkty (zależy co sprzedajesz), zająć się pozycjonowaniem, Google adwords

aliczka
Użytkownik

Wysłany: Sro Kwi 29, 2015 3:59 pm   

Ja też sądzę, ze allegro to dobry kierunek. Skoro można zwiększyć swoje szanse w dotarciu do klienta, to czemu nie? Powiedzcie mi tylko, skąd wziąć jakieś ciekawe panele aukcyjne, wygodne i łatwe w obsłudze?

Timenot
Użytkownik

Wysłany: Wto Maj 05, 2015 12:20 pm   

Zgadzam się w pełni, allegro to niewielki koszt, a pozwala wygenerować na prawdę duży i dobry przychód. Do paneli itp polecam http://www.aukcjoner.pl/

tritimi 
Użytkownik

Wysłany: Wto Maj 05, 2015 3:05 pm   

Dochód allegro trzeba rozliczać… skala biuro się tym zajmuje.

Sebastian1578 
Użytkownik

Wysłany: Sro Cze 03, 2015 11:28 am   

Jeżeli odpływają klienci to może warto ich zachęcić ponownie. Można np: unowocześnić stronę lub zwiększyć asortyment. Można też skorzystać s usług profesjonalnej firmy która nam w tym pomoże. Taki profesjonalny sklep internetowy może być trudno poprowadzić. Więc proponuję poczytać sobie na http://www.ecommerce.ideo.pl/sklep-internetowy/ odnośnie gotowych platform pod sklepy oraz ich obsługi.

patrykk
Użytkownik

Wysłany: Wto Cze 16, 2015 1:49 pm   

Sprzedaż na allegro trzeba dobrze rozważyć. Może lepiej byłoby postawić na lepszą promocję sklepu?

tomek76 
Użytkownik

Wysłany: Pią Cze 26, 2015 12:14 pm   

Myślę, że sporo firm działa w ten sposób. Prowadzenie własnego sklepu i sprzedawanie m.in też przez allegro. Klienci znacznie szybciej tam dotrą i znajdą Twój produkt.

Odpowiedz do tematu