Forum o marketingu :: blog firmowy- czy warto?

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Marketing internetowy » Wyszukiwarki » blog firmowy- czy warto?

blog firmowy- czy warto?
Autor Wiadomość

repaz 
Użytkownik

Wysłany: Sro Sie 23, 2017 8:28 am   blog firmowy- czy warto?

jestem lokalnym przedsiębiorcą, do mojej branży prowadzenie bloga nie pasuje ale ostatnio rozmawiałam ze znajomym, który zajmuje się stolarką. Robi bardzo ciekawe i nowatorskie projekty, ma stronę internetową i instagram które prowadzi sam i oprócz satysfakcji to nic za bardzo z tego nie ma, jest tam tylko jakiś mały sklepik internetowy, który chce bardziej rozwinąć w najbliższym czasie. Te projekty aż proszą się o większą liczbę zdjęć czy też opisywanie tych realizacji, widać po komentarzach że ludzie tego chcą. Co myślicie o takich blogach dla firm? Są jeszcze jakieś argumenty „za”?

teo808 
Użytkownik

Wysłany: Sro Sie 23, 2017 1:53 pm   

argumentów za jest dużo, powiem Ci na moim przykładzie. Po pierwsze buduje wizerunek marki jako eksperta w swojej dziedzinie, linki do wpisów umieszczam tez w social media, nawiązuje kontakty z innymi blogerami i markami nierzadko robiąc przy tym jakieś wspólne przedsięwzięcia. Na blogu też linkuje do swojej strony internetowej a w tekstach zawieram słowa kluczowe. To chyba już sporo

SupremumSeo
Użytkownik

Wysłany: Pią Sie 25, 2017 8:46 am   

Witaj! Mój przedmówca ma sporo racji; jest szereg korzyści z obecności na blogach internetowych. Prowadzenie dialogu z klientami, opisywanie produktów, umieszczanie zdjęć – to podstawowe i wszystkim znane profity. Jednak argumentem, który może przekonać Twojego znajomego jest to, że treści na blogu może wykorzystać również w strategii pozycjonerskiej. Jak wyżej już wspomniano, blog jest idealnym miejscem, aby w tekstach umieścić słowa kluczowe, które na stronie internetowej czasami trudno ulokować ze względu na ograniczoną ilość tekstu. Wspomniałaś, że jest plan, aby rozwinąć sklep internetowy – blog w tym przypadku dobrze się sprawdza również jako miejsce, gdzie rozwija się opisy produktów lub propozycje ich zastosowania.

repaz 
Użytkownik

Wysłany: Pią Sie 25, 2017 2:19 pm   

Ale nabiliście mi klina, to może i mnie przydałaby się taka działalność reklamowa przeniesiona trochę bardziej do internetu.. chociaż z drugiej strony ja chyba nie mam głowy do ogarnięcia tego wszystkiego bo proces tworzenia wszystkiego od początku raczej sporo zajmuje z tego co widze

SupremumSeo
Użytkownik

Wysłany: Pon Sie 28, 2017 7:52 am   

Nie piszesz dokładnie w jakiej dziedzinie prowadzisz działalność, ale jeżeli myślisz przyszłościowo, to nie powinnaś rezygnować z możliwości, jakie daje internet. Podstawową rzeczą, od której można zacząć to choćby darmowa wizytówka w wyszukiwarce Google Moja Firma, która pozwoli na odszukanie Twojej firmy komuś, kto akurat będzie szukał konkretnego rodzaju działalności w Twojej okolicy. Można też pomyśleć o stronie internetowej i późniejszej reklamie AdWords, aby zdobywać nowych klientów. Jeżeli opiszesz dziedzinę, w której działasz, będę mógł bardziej pomóc i zaproponować konkretne rozwiązania – zapraszam do kontaktu!

repaz 
Użytkownik

Wysłany: Sro Sie 30, 2017 8:36 am   

Moze i racja że skoro chce sie myśleć przyszłościowo to faktycznie reklame też powinnam umieszczać w internecie. Dziękuje za wszystkie odpowiedzi, napewno jeszcze wróce do tematu jak to sobie przeanalizuje. I podeśle ten wątek koledze, niech też sie głowi jakby tu biznes rozkręcic

Kamilekxxx
Użytkownik

Wysłany: Pią Wrz 08, 2017 1:27 pm   

W dzisiejszych czasach niestety coraz więcej informacji np. o ofercie firmy sprawdzanych jest w internecie. Własny serwis internetowy może dodać nam klientów. Mogą albo zachęcić się do firmy po obejrzanej uprzednio ofercie w internecie, albo znaleźć firmę, gdzie bez internetu by o niej nie słyszeli.

mrkaziu
Użytkownik

Wysłany: Pon Wrz 11, 2017 7:23 pm   

A gdzie można znaleźć taką reklamę jako bloga ? Fajnie wiedzieć, że jest coś takiego.

wanka
Użytkownik

Wysłany: Nie Wrz 17, 2017 10:33 pm   

Będziesz pisac ciekawe teksty to blog jak najbardziej przyda się firmie.

Olaaa9000
Użytkownik

Wysłany: Pią Wrz 22, 2017 7:57 am   

Ej, zobaczcie tutaj: http://lepszytrener.pl/crossfit/warszawa

Tu jest blog, ale nieagresywny, trudno go znaleźć, ale w sumie jak się już na niego trafi, to widać, że jest bardzo fajnym pomysłem przy wyszukiwarce trenerów :)

iwnekk
Użytkownik

Wysłany: Sob Wrz 23, 2017 11:53 am   

Prowadzić blog firmowy to jak dla mnie super opcja !

wolter
Użytkownik

Wysłany: Pon Paź 09, 2017 12:36 pm   BLog firmowy

Ja najbardziej uważam, że warto prowadzić takie blogi firmowe. Nie dość, że dzięki nim możemy w nienachalny sposób promować swoją firmę, to jeszcze dzielić się wiedzą z innymi użytkownikami internetu. W końcu chodzi o to, aby wiedza specjalistyczna była podana w rzetelnej i przystępnej formie. Ja na przykład pracuję w branży "blacharskiej" i prowadzę takiego bloga - http://www.bloinfo.pl/wykrawanie-blachy/ . Zapraszam w wolnej chwili.

Lewarek
Użytkownik

Wysłany: Wto Paź 10, 2017 8:08 am   

Blog firmowy nie tylko wspomoże działania marketingowe, ale również systematyczne prowadzenie go może przyczynić się do poprawienia pozycji strony docelowej (firmowej) w wyszukiwarkach.

Odpowiedz do tematu