Forum o marketingu :: Czy warto inwestować w Adwords?

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Marketing internetowy » Wyszukiwarki » Czy warto inwestować w Adwords?

Czy warto inwestować w Adwords?
Autor Wiadomość

neomad
Użytkownik

Wysłany: Pią Wrz 13, 2013 9:05 pm   Czy warto inwestować w Adwords?

Witam
Proszę mi powiedzieć, czy w dzisiejszych czasach opłaca się inwestować w reklamę w Google AdWords? Proszę mi coś więcej o tym powiedzieć.

ozzy
Użytkownik

Wysłany: Sro Paź 16, 2013 4:38 pm   

W mojej ocenie nie jest to dobry sposób inwestycji. Lepiej zainwestować w naturalne, organiczne pozycjonowanie.

sloniukm
Użytkownik

Wysłany: Czw Lis 07, 2013 5:17 pm   

Tak jak kolega powiedział lepszym sposobie będzie inwertować w organiczne pozycjonowanie a adwordsami wspomagać się dopóki strona nie osiągnie oczekiwanego efektu. W innym przypadku może to pociągnąć za sobą duże koszty

promotor
Użytkownik

Wysłany: Czw Lis 07, 2013 5:52 pm   

AdWords traktuje jako uzupełnienie, domknięcie promocji w wyszukiwarkach. Większość działań nakierowanych jest na osiągnięcie dobrych i trwałych naturalnych pozycji. AdWords sprawdza się na początku, gdy jeszcze nie widać efektów lub w gorących okresach jak Święta BN czy Walentynki. Jeżeli masz coś konkretnego na myśli, to znajdziesz mnie pod tym adresem.

roketowyadam 
Użytkownik

Wysłany: Pią Lis 15, 2013 4:15 pm   

promotor napisał/a:
AdWords traktuje jako uzupełnienie, domknięcie promocji w wyszukiwarkach. Większość działań nakierowanych jest na osiągnięcie dobrych i trwałych naturalnych pozycji. AdWords sprawdza się na początku, gdy jeszcze nie widać efektów lub w gorących okresach jak Święta BN czy Walentynki. Jeżeli masz coś konkretnego na myśli, to znajdziesz mnie pod tym adresem.

dokładnie, Adwords jako wspomagacz nawet jak jesteś wysoko w organice. Dobry sposób by jeszcze bardziej poprawić CTR.

Hermiona 
Użytkownik

Wysłany: Pon Lis 18, 2013 2:38 am   

Ta reklama jest naprawdę droga. Kiedyś wygrałam kupon o wartości 250 złotych, dość szybko go wykorzystałam... ;) Fakt- liczba klientów się zwiększyła, ale czy aż tak znacznie, by było to opłacalne? Wolę pozycjonowanie :) .

stanimir
Użytkownik

Wysłany: Wto Gru 03, 2013 9:37 am   

Google cały czas dąży aby portale, e-sklepy, porównywarki, blogi którym zależy na oglądalności decydowały się na korzystanie z Google Adowrds. Dlatego tak trudno jest obecnie pozycjonować strony i utrzymywanie jej na wysokich pozycjach przez dłuższy okres czasu. Wyniki często się zmieniają i serwis który jest dziś na 1 miejscu jutro może spaść na 8 czy 9 miejsce tracąc 90% ruchu. Warto wspomagać promocję adwordsami szczególnie w okresach przedświątecznych, walentynkowych itd, czyli wtedy gdy konsumpcja rośnie i każdy chce wykroić dla siebie kawałek tego tortu. Istotnym elementem jest optymalna konfiguracja kampanii i warto to powierzyć specjalistom których można znaleźć np tutaj http://www.wildmoose.pl/linki_sponsorowane.php

Carlos
Użytkownik

Wysłany: Sro Gru 04, 2013 1:19 pm   

Adwords... spokojnie mogę powiedzieć że jest konieczne jeśli chcesz utrzymać się na topowych pozycjach w google. Jeżeli dobrze rozdysponujesz pieniądze założysz odpowiedni limit to gwarantuje że ci się to opłaci, musisz tylko dobrze to zaplanować. Trzeba to wszystko monitorować i starać znaleźć granicę między wydatkiem a zyskiem czy 30 a 50 wejść na stronę robi różnicę w ilości klientów? Zależy też od działalności którą prowadzisz czy jeden klient zwróci ci za miesiąc adwords czy więcej..... itp itd

jkow
Użytkownik

Wysłany: Pon Gru 09, 2013 2:48 pm   

Carlos napisał/a:

Też jestem tego zdania. Warto połączyć i pozycjonowanie i adwords żeby się uzupełniały tam gdzie trzeba i się opłaca.

Grzegorz C. 
Użytkownik

Wysłany: Wto Gru 24, 2013 11:18 am   

Jasne że się opłaca. Jednak nie dla wszystkich, no i okropnie ważna jest optymalizacja działań.

Berek 
Użytkownik

Wysłany: Pon Sty 13, 2014 1:47 pm   

Myślę, że jak najbardziej tak. Google Ad Words jest świetnym narzędziem proponowanym szczególnie przed lub na początku działań pozycjonerskich. Wybierając płacenie za klik (cpc) mamy możliwość zaobserwowania po jakich słowach kluczowych potencjalni klienci trafiają na nasza stronę.

http://www.pozycjonowanie.ideo.pl

C.I.
Użytkownik
Partner Google

Wysłany: Czw Cze 05, 2014 2:58 pm   

Witam

Przyłączam się do dyskusji.

W związku z licznymi algorytmami Google wiele stron, które postawiły na pozycjonowanie za pomocą jeszcze nie tak dawno najpopularniejszej metody czyli poprzez system wymiany linków (SWL) odczuło to bardzo boleśnie. Pozycje drastycznie pospadały a domeny w wielu przypadkach dostały filtra od Google. Wymusiło to na firmach pozycjonujących zmiany strategii i tak oto zaczęto pozycjonować na zasadzie tzw. white seo, oczywiście droższego. Niestety mimo wiekszych nakładów nikt nie daje gwarancji , że strona będzie wysoko. Na obecna chwilę agencje interaktywne pomagają w zdejmowaniu restrykcji nałożonych na spamersko pozycjonowane domeny.

Doskonałą alternatywą jest Adwords ta metoda nie niesie za sobą ryzyka ukarania domeny, jest bardzo mierzalna i przy odpowiedniej optymalizacji bardzo dochodowa dla firm.

TomB 
Użytkownik

Wysłany: Pią Wrz 05, 2014 10:39 am   Adwords

Reklama Adwords jak najbardziej ma sens, po wszelkich filtrach liczba reklamodawców wzrosła - widać to gołym okiem. Nie dla każdego typu stron i usług przynosi to jednak efekt - przetestować jednak warto - zwłaszcza jeśli zamierza się brnąć w tradycyjne SEO. Mądrze zrobiona kampania wcale nie musi byc też droga.

marekkowal
Użytkownik

Wysłany: Pią Wrz 26, 2014 2:48 pm   

A co Panowie i Panie sądzicie o Google PLA? Wykorzystuje ona pliki produktowe (pliki xml), w których swoją drogą widzę świetlaną przyszłość :)

Iverson 
Użytkownik

Wysłany: Sro Paź 15, 2014 10:40 am   

właściwie dzisiaj najbardziej opłaca się inwestować w AdWords, Seo jest chwiejne. PLA jest super :)

Odpowiedz do tematu