Forum o marketingu :: Filtr algorytmiczny za nienaturalne linki - jak go rozpoznać

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Marketing internetowy » Wyszukiwarki » Filtr algorytmiczny za nienaturalne linki - jak go rozpoznać

Filtr algorytmiczny za nienaturalne linki - jak go rozpoznać
Autor Wiadomość

malenko
Użytkownik

Wysłany: Pią Cze 06, 2014 9:38 am   Filtr algorytmiczny za nienaturalne linki - jak go rozpoznać

Wszystko na to wskazuje, że jedna z moich stron zaliczyła filtra algorytmiczny (tak mi się wydaje). Wyleciała z hukiem z wyników wyszukiwania. Nie dostałem jeszcze powiadomienia o nienaturalnych linkach. Czekać, czy podjąć jakieś działania?

mts 
Użytkownik

Wysłany: Pią Cze 06, 2014 12:08 pm   

Filtr algorytmiczny to częściej spadek o kilkanaście-kilkadziesiąt pozycji i raczej nie na wszystkie frazy. W twoim przypadku może to być działanie ręczne.

Teraz jest jakaś mega aktualizacja algorytmu. Myślę, że możesz jeszcze poczekać.

stanimir
Użytkownik

Wysłany: Pią Cze 06, 2014 12:29 pm   

Też mi się wydaje, że mogą to być działania ręczne. Spodziewaj się niedługo jakiegoś powiadomienia na Narzędzia Google dla Webmasterów.
Co do aktualizacji, to mamy obecnie do czynienia z Pandą 4.0 - być może to jest przyczyną spadków. Karze ona witryny za kiepskiej jakości treści - dbasz o to? Jeżeli chciałbyś analizę to zgłoś się tutaj http://www.ratowaniestron.pl/
Zajmują się tam na co dzień takimi rzeczami. Działają aż do skutku.

mts 
Użytkownik

Wysłany: Pon Cze 09, 2014 7:30 pm   :)

Ale nazwa jest kozacka "Ratowanie stron"

Jeżeli nic masz powiadomienia i nic się nie zmieniło to filtr. Teraz masz zagadkę co to może być:)

TomB 
Użytkownik

Wysłany: Pią Wrz 05, 2014 10:45 am   Filtry - moje 3 grosze

Filtry a działania ręczne to dwie sprawy, choć po ostatniej fali faktycznie szły w parze. Mozesz mieć nadal filtr algorytmiczny pomimo ściagnięcia ręcznego.

Dość wartościowe w miarę przekrojowe informacje na ten temat można znaleźć tutaj:

Searchenginajournal - algorithms panda, penguin

seba86 
Użytkownik

Wysłany: Sob Wrz 06, 2014 6:09 pm   

Ja bym na Twoim miejscu podjął działania.
Pobierz sobie z webmaster tools wszystkie linki do strony i przeskanuj je jakimś softem, np Seo Odkurzaczem - wskaże Ci większość złych linków. Masz tam fajne filtry do ustawienia, np. sprawdzanie linków pod kątem duplicate content etc.. i je wywal w disavow tool. Następnie postaraj się o jakościowe linki z social mediów oraz zastanów się nad zastosowaniem na stronie opisów rozszerzonych np. schema.org.
Ogólnie z filtra nie jest wyjść aż tak ciężko tylko trzeba działać ;)

TomB 
Użytkownik

Wysłany: Pon Wrz 08, 2014 10:32 am   hm

Wyjście z kary ręcznej jest proste - ale z algorytmicznego niekoniecznie - w zależności od ilości kiepskich linków - usuwanie ręczne i przeindeksowanie trwa niekiedy bardzo długo.
Proponuje zaglądnąć tutaj -

http://ksiegaim.pl/7-krok...iltrami-google/

Netim
Użytkownik
Netim

Wysłany: Pon Paź 20, 2014 9:07 am   

Trzeba zaznaczyć, że w przypadku filtru algorytmicznego nie dostaniemy powiadomienia w GWT o nałożeniu kary (informacje takie dostaniemy w przypadku działań ręcznych). Więc nie ma co czekać. Z doświadczenia wiem, że filtr algorytmiczny rozpoznamy po:
a) radykalnym spadku ruchu na stronie
b) dużych zmianach w wyświetleniach/kliknięciach w GWT
c) dużych, nawet o kilkadziesiąt pozycji spadkach strony w wynikach wyszukiwania

Filtr nie musi dotykać wszystkich fraz - sprawdzić jakie frazy mają najwięcej linków i na jakich pozycjach stoją - to może być sygnał, w którym miejscu mógł zostać popełniony błąd.

W opisanym przez Ciebie przypadku lepiej podjąć od razu działania.

awesome_ads 
Użytkownik
awesome_ads

Wysłany: Pią Lut 13, 2015 10:18 pm   

Musisz przebudować strukturę strony, czasami to coś daje

Odpowiedz do tematu