Forum o marketingu :: Google post -opinie

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Marketing internetowy » Wyszukiwarki » Google post -opinie

Google post -opinie
Autor Wiadomość

marcin
Użytkownik

Wysłany: Sro Sty 10, 2018 9:51 am   Google post -opinie

Ktos to testował? Troche sie zagapiłem, widze ze usługa jest dostępna od dobrych kilku miesięcy a ja dopiero teraz sczaiłem. Przydaje sie jakoś realnie skoro podobno tylko pare dni te posty sie pojawiają?

anamusza 
Użytkownik

Wysłany: Sro Sty 10, 2018 3:29 pm   

no fajne ale ja tego może z raz użyłam, informowałam przy pomocy tego google post o takim małym evencie jubileuszowym mojej firemki, na większą skale jeszcze mi sie nie przydało

SupremumSeo
Użytkownik

Wysłany: Czw Sty 11, 2018 10:31 am   

Każdy, kto posiada wizytówkę w Google Moja Firma ma możliwość zupełnie bezpłatnego publikowania dodatkowych wpisów, który pojawiają się bezpośrednio w wynikach wyszukiwania. Ze względu na to, że wpisy wyświetlają się przeważnie tylko przez tydzień (chyba, że w zaplanowanym wydarzeniu określono konkretną datę jego zakończenia), mogą dotyczyć eventów organizowanych przez firmę albo sezonowych wyprzedaży, o których właściciele firmy chcą sprawnie poinformować swoich klientów. Testy efektywności nowej usługi, przeprowadzone przez Wielkiego Brata przed wprowadzeniem produktu na polski rynek przeszły pozytywnie, więc na pewno warto wykorzystać tę możliwość jako dodatkową ścieżkę dotarcia do klienta.

ziomek-mateo 
Użytkownik

Wysłany: Czw Sty 11, 2018 4:19 pm   

Nie jestem przekonany. Dla mnie to kolejna rzecz obok wizytówki i pozycji zero która powoduje ze użytkownicy nie wchodzą na strone docelową no bo po co. Mozna chociaz sledzic ile osób przeczytało tego posta skoro ruch na stronie pewnie będzie przez to zmniejszony?

SupremumSeo
Użytkownik

Wysłany: Pią Sty 12, 2018 10:27 am   

Masz trochę racji, jednak rozwiązaniem tego problemu jest po prostu tworzenie na tyle atrakcyjnych i zachęcających do pogłębienia tematu postów, żeby użytkownik mimo wszystko chciał wejść na stronę internetową i dowiedzieć się więcej. Google Post może zawierać link albo call to action, po kliknięciu w który internauta zostaje przeniesiony na konkretną podstronę, gdzie znajduje się np. kod promocyjny na końcoworoczną wyprzedaż. Kwestia kreatywności, jak zawsze w tworzeniu dłuższych bądź krótszych form content marketingu :) Pamiętajmy też o stałym budowaniu relacji z klientami, co jest równie ważne jak ich odwiedziny na naszej stronie, a czemu zdecydowanie sprzyja usługa Google Post.

szakal 
Użytkownik

Wysłany: Pią Sty 12, 2018 4:48 pm   

heh mnie jak zwykle interesuje jedno: czy to wpływa na pozycje strony? w sensie ze wyzej w SERPach są te które mają wpisy Google w swojej wizytówce?

SupremumSeo
Użytkownik

Wysłany: Pon Sty 15, 2018 8:35 am   

Póki co nie ma bezpośredniego przełożenia Google Post na pozycję strony w wynikach wyszukiwania. Pośrednio, jeżeli post w wizytówce zwiększa liczbę odwiedzin na stronie, to jako częściej odwiedzająca staje się ona lepiej punktowana. Google Post to dosyć nowa funkcjonalność, warto jak zwykle śledzić zachowania algorytmów i badać odpowiednie zależności, aby móc jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytanie.

Odpowiedz do tematu