Forum o marketingu :: Marketing stron za pomocą rozbudowanego serwisu

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Marketing internetowy » Wyszukiwarki » Marketing stron za pomocą rozbudowanego serwisu

Marketing stron za pomocą rozbudowanego serwisu
Autor Wiadomość

skribent 
Użytkownik

Wysłany: Pią Lis 04, 2011 6:26 pm   Marketing stron za pomocą rozbudowanego serwisu

Witam,

przed prawie rokiem poszerzyłem mój katalog stron dodatkowo o presella. chodziło o to, żeby użytkownicy serwisu mieli jeszcze więcej możliwości i opcji na poromowanie swoich stron internetowych, a mój serwis miał też na tym skorzystać, choćby przez zwiększenie ilości odwiedzających. No i niby to działa, faktycznie z korzyścią dla obu stron, ale nie z takim "rozpędem" jakiego bym się spodziewał. A przecież jedno jest jasne i chyba nie podlega dyskusji: backlink z treści artykułu jest całkiem nieźle widziany przez wyszukiwarki. Do tego każdy artykuł na moim presellu otrzymuje własną podstronę, z własnymi SEO atrybutami (URL, tytuł podstrony, META-tagi). Szczegóły pod: Presell i katalog stron dla marketingu i promocji w internecie - zaznaczam że chodzi mi tu o Waszą opinię. Serwis mój oprócz tego zawiera katalog stron, który też jest zaprogramowany z uwzględnieniem ważnych aspektów SEO, czyli zameldowane w nim strony są "marketingowane" i promowane. Ale najciekawszą formę marketingu i promocji na moim serwisie stworzyłem (naturalnie z mojego punktu widzenia, wiele osób może być innego zdania) za pomocą opcji "Strona tygodnia". Użytkownik biorący udział w tej konkurencji, musi co prawda trochę "naklikać" i porozwiązywać najprostszy rauchunek matematyczny, ale w ngrodę, i jeżelei szczęście dopisze, można wygrać: bardzo wyeksponowane miejsca w okienkach reklamowym na serwisie, aktualne przez cały tydzień, na wszystkich stronach serwisu, z bezpośrednim linkiem do zycięskiej strony i screnshotem. I pytam się: czy nie jest to zła reklama dla własnej strony? I, jak do tej pory, za darmo. A dla bogatych istnieje możliwość wykupienia banera marketingowego.

Serwis mój, przez to że ma i katalog stron i presell i do tego konkurencję "Strona tygodnia" nazwałem Hybridkatalog, no bo oferuje wiele możliwości i opcji dla marketingu i promocji stron internetowych. test

Jakie jest Wasze zdanie?
Ostatnio zmieniony przez skribent Pon Lis 07, 2011 12:58 pm, w całości zmieniany 1 raz  

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Nie Lis 06, 2011 12:11 am   

Czy to jest żart ?

szafy meble kuchenne pruszków warszawa

skribent 
Użytkownik

Wysłany: Nie Lis 06, 2011 12:27 pm   

A co w tym żartobliwego? Czyżby był Pan z konkurencji, czy też nie podobają się Panu niekonwencjonalne rozwiązania?

Co w tym żartobliwego, że jakaś strona zamelduje się w tym katalogu (za darmo i bez obowiązku linku zwrotnego) i otrzyma za to swoją własną podstronę, z URLem, tytułem strony, własnymi naniesiami w META-tagach i oczywiście link zewnętrzny do własnej strony generowany z podanego tytułu? - czy to nie jest promocja i marketing strony w internecie?

Co w tym żartobliwego, że jakiś autor opublikuje artykuł w tym presellu (za darmo i bez obowiązku linku zwrotnego) i otrzyma za to swoją własną podstronę, z URLem, tytułem strony, własnymi naniesiami w META-tagach i oczywiście 2-linkami zewnętrznymi do własnej strony, generowanymi z treści artykułu? - czy to nie jest promocja i marketing stron(y) w internecie?

Co w tym żartobliwego, że ktoś bierze udział w konkurencji "strona tygodnia" (za darmo i bez obowiązku linku zwrotnego) i może wygrać niezłe miejsce reklamowe na okres całego tygodnia? - czy to nie jest promocja i marketing strony w internecie?

Napisałem tu o własnym projekcie, bo liczyłem na naprawdę pożyteczne uwagi czy też opinie. Jak wiadomo, prowadzenie takiego serwisu jak katalog stron czy też presell nie jest sprawą łatwą; I dlatego można coś przeoczyć w projektowaniu itd., i dlatego po to są fora, że ludzie w sposób rzeczowy wymieniają swoje uwagi i zapatrzenia.

Z poważaniem

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Nie Lis 06, 2011 7:18 pm   

Prezentuje Pan na POLSKIM forum o marketingu, Pański katalog po NIEMIECKU ?
Nie bardzo rozumiem, w Niemczech nie ma już forum ? Czy może jest to tam zabronione ?

skribent 
Użytkownik

Wysłany: Pon Lis 07, 2011 1:08 pm   

Panie it-spleen, dziękuję za uwagę, teraz rozumiem o co Panu chodziło; Oczywiście że omawiam tu wersję POLSKą mojego serwisu, i poprawiłem w tym celu link w moim pierwszym poście (zapomniałem dodać /pl/ na końcu).
Serwis mój zawiera cztery wersje językowe: angielską, niemiecką, włoską, polską. I chyba mogę tu omówić wersję polską?
Na serwisie jest polska flaga ze skrótem PL jako link do wersji polskiej.

A poza tym uważam, że jeżeli ma się możliwość marketingu i reklamy w innych, dodatkowach językach, no to szansę na skuteczność marketingu się zwiększają, zgadza się?

Wie Pan ile już dostałem emajli, zarówno od polskich jak i niemieckich właścicieli stron www znajdujących się na moim serwisie z podziękowaniem, że dzięki mojemu portalowi mogli nawiązać dodatkowe kontakty handlowe?

Z poważaniem

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Wto Lis 08, 2011 11:19 am   

W takim razie przepraszam, za mój ton poprzednich wypowiedzi.

Co do katalogu - graficznie nie przyciąga. Kolejna sprawa, trudno się go czyta.
Proszę zapoznać się z tym linkiem, dotyczącym częstych błędów na stronie WWW;
http://adsense.shpyo.net/...-odbiorcow.html

Kolejna sprawa o której Pan wspomniał to brak odpowiedniej rzeszy odbiorców, a przy tym konkretnych 'klientów' portalu. W jaką reklamę Pan zainwestował ? Jak u Pana z działaniami marketingowymi ? Określona została strategia, grupa docelowa, funkcjonalność portalu ? Skąd ludzie mają o nim wiedzieć ?

Zapraszam do rozmowy:)

skribent 
Użytkownik

Wysłany: Sro Lis 09, 2011 1:37 pm   

Dzięki za cenne uwagi, niestety (niestety dla mojego serwisu), ma Pan rację jeżeli chodzi o brak strategi na zdobycie użytkowników; muszę nad tym popracować.

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Sro Lis 09, 2011 1:42 pm   

Proszę również pamiętać o tym, że zdobycie nowych klientów nie zawsze wiąże się z kosztami i wydatkami. Wystarczy tylko trochę pogłówkować:)

Odpowiedz do tematu