Forum o marketingu :: propozycje słów kluczowych

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Marketing internetowy » Wyszukiwarki » propozycje słów kluczowych

propozycje słów kluczowych
Autor Wiadomość

teo808 
Użytkownik

Wysłany: Pon Maj 29, 2017 1:28 pm   propozycje słów kluczowych

Jestem po rozmowie telefonicznej z człowiekiem, który zaproponował mi pozycjonowanie mojej strony internetowej. Już kiedyś brałem pozycjonowanie pod uwage a facet przedstawił całkiem fajną ofertę wiec bardzo możliwe że sie zdecyduje. Zobacze jeszcze jak pójdzie spotkanie na które się umówiliśmy. No i właśnie apropo spotkania, koleś poprosił żebym mu przedstawił propozycje słow kluczowych na które chce sie pozycjonowac, jakieś krótkie i długie, nie wiem wogole o co chodzi i dlatego mam do was pytanie, jak te słowa wybrać i co to są te krótkie i długie. Mam czas do końca przyszłego tygodnia.

kasiullka 
Użytkownik

Wysłany: Wto Maj 30, 2017 10:04 am   

to nie on czasem powinien ci przedstawic propozycje słow kluczowych? :P pierwsze słysze żeby klient sam je sobie wybierał, to oni ci powinni zaproponować bo ty sie przecież nie znasz

SupremumSeo
Użytkownik

Wysłany: Sro Maj 31, 2017 12:47 pm   

Faktycznie, częstszą praktyką jest przedstawienie klientowi własnej propozycji słów kluczowych wraz z liczbą ich wyszukiwań w miesiącu. Być może otrzymasz taką listę i będziecie mogli porównać ją z tą sporządzoną przez Ciebie. Nie ma co wyprzedzać faktów i negatywnie się nastawiać. Odpowiadając na pytanie, wyróżnia się słowa kluczowe ogólne i long-tailowe (tzw. długi ogon). Przykładowo, jeżeli uczysz ludzi tańczyć i tego dotyczy Twoja strona internetowa, frazami kluczowymi będą “szkoła tańca”, “kurs tańca” i podobne, a długim ogonem te same lub pokrewne frazy odpowiednio uszczegółowione i rozszerzone, np. “szkoła tańca Kraków centrum”, “kurs tańca towarzyskiego dla par”, “kurs tańca cennik”. Pole do popisu jest duże, ale zależy przede wszystkim od branży. W tych popularnych dużo korzystniej pozycjonować się na long-tail, ponieważ te frazy bardziej odpowiadają na potrzeby internautów, a zarazem bardziej odróżniają nas od konkurencji.

teo808 
Użytkownik

Wysłany: Czw Cze 01, 2017 10:08 am   

Szkoda że nie prowadze szkoły tańca, miałbym zadanie odrobione :P No dobrze, pomyśle co by można wymyślić dla mojej branży (metalurgicznej).

ziomek-mateo 
Użytkownik

Wysłany: Czw Cze 01, 2017 3:30 pm   

piszesz że jesteś po rozmowie z człowiekiem… to znaczy ze on nie reprezentuje żadnej większej firmy? sam ci to pozycjonowanie proponuje? rób jak uważasz ale ja bym uważał na takich pozycjonerów freelancerów, nie wiadomo czy to nie amator i jakie metody stosuje, może ci obiecać kokosy a potem tylko przyprawi cie o filtra, nie mowie że tak bedzie, radze po prostu uważac i dobrze gościa prześwietlić

teo808 
Użytkownik

Wysłany: Pią Cze 02, 2017 1:22 pm   

Nie wiem czy pracuje sam czy reprezentuje firme, narazie tylko przez telefon z nim gadałem. Wiecie jak to jest jak sie odbiera telefon i ktoś na wdechu mówi nazwisko, w życiu nie zapamietasz, ale dowiem sie napewno na tym spotkaniu. Ale jak mam go ewentualnie prześwietlić? O co pytać? Skąd wiedzieć czy jest rzetelny czy nie jest?

SupremumSeo
Użytkownik

Wysłany: Pon Cze 05, 2017 1:50 pm   

Jest kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę w takiej rozmowie. Przede wszystkim zapytaj o doświadczenie, dotychczasowe osiągnięcia. Może pochwalić się wynikami, jakie udało mu się zdobyć dla przykładowego klienta. Dowiedz się, jaki model rozliczenia proponuje, jakich metod używa, jak często będzie Ci raportował postępy w działaniu. Piszemy o tym na blogu: https://supremumseo.pl/jak-wybrac-firme-pozycjonujaca-strony-internetowe/, możesz sobie poczytać przed spotkaniem.

Trynyty
Użytkownik

Wysłany: Pon Cze 05, 2017 5:36 pm   

"Krótkie i długie" - chodzi zapewne o frazy ogólne (zazwyczaj dwu słowne), oraz frazy rozbudowane tzw. z "długiego ogona". Jeżeli chodzi o wybór fraz, to polecam zajrzeć m.in. do takich narzędzi jak Planer słów kluczowych, oraz Ubersuggest.

teo808 
Użytkownik

Wysłany: Wto Cze 06, 2017 3:10 pm   

Dzięki za pomoc i artykuł, poczytam na pewno a po spotkaniu sie odezwę i wam opowiem co i jak, doradzicie czy podpisywać umowę czy nie :P

adrian452
Użytkownik

Wysłany: Wto Cze 13, 2017 5:55 am   

a co z tymi słowami kluczowymi jest nie tak

teo808 
Użytkownik

Wysłany: Pon Cze 19, 2017 10:46 am   

No i już sam wszystko wiem że napewno nie podpisze z tą osobą umowy, ale obiecałem zdać relację wiec jestem. Przede wszystkim facet sie spóźnił a to go dla mnie skreśla na miejscu bo nie cierpię spóźnialskich, to jest po prostu brak szacunku, a nawet jakoś skrępowany nie był że przyszedł prawie 15 minut po czasie. Z kwestii technicznych nie przyniósł mi żadnej swojej listy słów kluczowych więc chyba liczył że będę mu płacić za coś co sam sobie właściwie zrobie. Jest freelancerem, zdaje raporty co 3 miesiące i ma w ofercie jakąś promocje że jak przez 3 miesiące nie ma efektów to zwraca część kosztów czy cos takiego. Nie wiem czy to korzystne ale koleś mi sie nie spodobał wiec narazie zawieszam temat pozycjonowania, no chyba że znajdzie sie ktoś sensowniejszy.

SupremumSeo
Użytkownik

Wysłany: Wto Cze 20, 2017 9:47 am   

Jeżeli wciąż jesteś zainteresowany usługami agencji pozycjonującej, zapraszamy do Supremum SEO. Siedziba naszej firmy znajduje się w Krakowie, ale z powodzeniem współpracujemy z firmami z całej Polski. Dla potencjalnych klientów przeprowadzamy bezpłatny audyt, który ma na celu zbadanie strony internetowej i zaproponowanie konkretnych rozwiązań, aby poprawić jej pozycję w wyszukiwarce. Napisz do nas info@supremumseo.pl - obiecujemy nie spóźnić się na spotkanie :)

ziomek-mateo 
Użytkownik

Wysłany: Sro Cze 21, 2017 8:27 am   

Mówiłem że lepiej z agencją niz z freelancerem, tacy mają przeważnie mniejsze doświadczenie a większe haczyki, nie warto. Sory że okazałem sie złym prorokiem :P

teo808 
Użytkownik

Wysłany: Czw Cze 22, 2017 9:53 am   

Spoko, ostrzegałeś i miałeś racje. To pewnie nie jest reguła ale w tym wypadku sie sprawdzilo. Troche sie zrobiłem sceptyczny do tego pozycjonowania ale może faktycznie dałbym jeszcze szanse agencji.

viver 
Użytkownik

Wysłany: Pon Cze 26, 2017 9:23 am   

ziomek-mateo napisał/a:
Mówiłem że lepiej z agencją niz z freelancerem, tacy mają przeważnie mniejsze doświadczenie a większe haczyki, nie warto. Sory że okazałem sie złym prorokiem :P

Nie zawsze. Zależy od marki freelancera. Ja korzystam z usług gościa który robi mi www i seo. Pracował wcześniej w portalu interia i dobrze ogarnia. piestrzynski.pl/seo/

Odpowiedz do tematu