Forum o marketingu :: Struktury pozycjonowania

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Marketing internetowy » Wyszukiwarki » Struktury pozycjonowania

Struktury pozycjonowania
Autor Wiadomość

Chechelski 
Użytkownik
Inbound Marketing

Wysłany: Pią Lis 27, 2015 9:03 am   Struktury pozycjonowania

Struktura pozycjonowania

Jaki jest najlepszy sposób na pozycjonowanie serwisu internetowego? Sukces może zapewnić odpowiednia struktura pozycjonowania. Do budowy struktury nadaje się przeglądarka internetowa Chrome. W górnym pasku można dodać foldery, do których wrzuca się serwisy internetowe. Nazewnictwo, ilość folderów, ich ułożenie oraz umiejscowienie (w środku czy na zewnątrz) może ulegać zmianie, która jest przecież naturalnym procesem towarzyszącym postępowi. U mnie skończyło się na podziale podstawowym WEB 1.0., WEB 2.0., WEB 3.0.. Jest to kryterium, którego cechą jest relacyjność. Do WEB 1.0 wrzucam serwisy, które nadają się do ścisłego pozycjonowania. Nazywam je wąskimi gardłami, bo relacja ogranicza się w nich do kliknięcia. Na dzień dzisiejszy w WEB 1.0 mam: blogi, serwisy ogłoszeniowe (z podziałem na usługowe), serwisy aukcyjne, serwisy wiedzy i całą gamę serwisów pozycjonerskich: katalogi stron, porównywarki cen, lokalizacje, godziny otwarcia, kupony rabatowe i serwisy opiniotwórcze. Pewne w niedalekiej przyszłości te ostatnie ewoluują do WEB 2.0, ale póki co na przeprowadzkę do tego grona (już nie elitarnego) zasłużyły serwisy rekrutacyjne, spośród których kilka zasłużyło sobie na miano serwisów społecznościowych (Linkedln, GoldenLine). Poza tym WEB 2.0 znajdują się serwisy społecznościowe, fora internetowe (z podziałem na marketingowe i „fora z linkami” jak existe, czy peb). Jest tu też wykop.pl, którego za cholerkę nie wiem, jak sklasyfikować. Bez klasyfikacji pozostają też wyszukiwarki, które mimo swojej historii zostawiłem z boku wraz z folderem „firmy z branży”, bowiem mam tam schowanych kilka narzędzi do automatyzacji. Na końcu jest WEB 3.0, który niemal codziennie uzupełniam już nie tyle co o serwisy, ale aplikacje. Podstawę WEB 3.0 stanowią dyski, tu prym wiedzie nasz wujaszek google i „społecznościowe serwisy dźwięku i obrazu”, czy też społecznościowe serwisy medialne – You Tube i CDA. WEB 3.0 to też coraz silniej reprezentowane serwiso-aplikacje ułatwiające tworzenie prezentacji, grafiki, stron internetowych, itp. Rzeczy Internetu. Do postu dodaję screen, mam nadzieję, że się zachowa.

Udanej rozbudowy struktury do pozycjonowania!

rodbond 
Użytkownik

Wysłany: Pią Lut 17, 2017 3:20 pm   

Zorientować się w pozycjonowaniu jest dość trudne, więc niech zajmują się tym profesjonaliści. Jeden z apartamentów typu studio, które realnie zwiększają ruch na stronie to studio http://wezom.pl/services/optymalizacja-stron-www. Pracowałem z wieloma studiami. Ale tylko zwracając się do nich zobaczyłem prawdziwe wyniki

Odpowiedz do tematu