Forum o marketingu :: Marketing szemrany

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Promocja » Marketing wirusowy » Marketing szemrany

Marketing szemrany
Autor Wiadomość

addrun
Użytkownik

Wysłany: Pią Sie 08, 2014 9:34 am   

Wszystko zależy od profesjonalności osób, którym to zlecacie

mts 
Użytkownik

Wysłany: Pon Sie 11, 2014 7:13 am   

promotor napisał/a:
Jest to coraz bardziej popularne niemniej o wiele więcej wejść na stronę jest zdecydowanie z wyszukiwarki google niż z linków na forach. Ludzie są bardzo sprytni tak więc marketing szemrany wcale nie jest już taki skuteczny.

Nie zawsze w reklamie chodzi tylko o dostarczenie ruchu na stronę. Czasami trzeba budować markę (właściwie jest to konieczne). Moim zdaniem ograniczanie się do samego pozycjonowania (bez obrazy) jest lekkomyślne.

A.Jedrychowski 
Użytkownik
wfirma.pl

Wysłany: Wto Wrz 02, 2014 9:17 am   

A jaka jest Wasza opinia na temat wykorzystania tzw. liderów opinii?
Chodzi o opłacanie "popularnych" osób (nie chodzi o celebrytów), by pokazywali się w konkretnych ubraniach, z konkretnymi gadżetami.
Jak oceniacie skuteczność takich działań?

Angelika 
Użytkownik

Wysłany: Wto Wrz 02, 2014 1:11 pm   

A.Jedrychowski napisał/a:
A jaka jest Wasza opinia na temat wykorzystania tzw. liderów opinii?
Chodzi o opłacanie "popularnych" osób (nie chodzi o celebrytów), by pokazywali się w konkretnych ubraniach, z konkretnymi gadżetami.
Jak oceniacie skuteczność takich działań?

Czyli na przykład współpraca z blogerami? Myślę, że obecnie jest to bardzo skuteczne, na pewno bardziej autentyczne niż "zwyczajna" reklama. Sprawdzi się jednak tylko w przypadku dobrych produktów, bo teraz, jak to nazwałeś "liderom opinii", nie zależy już na promowaniu czegoś niskiej jakości. A ludzie rzeczywiście nie tylko biorą pod uwagę ich zdanie, ale sugerują się tym w znacznym stopniu, takie odnoszę wrażenie.

A.Jedrychowski 
Użytkownik
wfirma.pl

Wysłany: Sro Wrz 03, 2014 8:41 am   

Tak, chodziło mi m.in o blogerów właśnie. Zastanawiam się, na ile ludzie uznają ich zdanie za wiarygodne, skoro wiedzą, że są opłacani. Z drugiej strony czytałem o tym, że po ich poleceniu sprzedaż danego produktu rosła...

Co do liderów opinii - w wielu serwisach ogłoszeniowych widziałem anonse o poszukiwaniu "młodej, popularnej osoby", która miałaby lansować jakiś produkt (głównie gadżety elektroniczne). Czyli nie blogerzy - a po prostu atrakcyjni i mocno aktywni społecznie ludzie. Ciekawe, czy to działa.

TomB 
Użytkownik

Wysłany: Pią Wrz 05, 2014 3:31 pm   Re

Często zdarza się, ze firma zyskuje już na samym fakcie współpracy z blogerami - otworzenia się na taki przekaz - to już w pewien sposób procentuje na rozpoznawalności czy większym zaufaniu. Blogerzy maja tez swoją audiencję - jeśli kilka produktów jest podobnych, czemu nie wypróbować akurat tego - o którym mogę poczytać, ze źródła, które śledzę. Nierzadko chodzi tylko o wizerunek marki, a niekoniecznie szybsze efekty sprzedażowe.

wanka
Użytkownik

Wysłany: Pią Wrz 12, 2014 12:50 pm   

Jednak pamięta o tym, że marketing szeptany ma zwrócić uwagę klienta na produkt, pokazać mu jego zalety. To nie ma być akwizycja, że wciskami nasz produkt, bo jest "najlepszy".

Angelika 
Użytkownik

Wysłany: Sro Wrz 24, 2014 10:05 am   

A.Jedrychowski napisał/a:
Tak, chodziło mi m.in o blogerów właśnie. Zastanawiam się, na ile ludzie uznają ich zdanie za wiarygodne, skoro wiedzą, że są opłacani. Z drugiej strony czytałem o tym, że po ich poleceniu sprzedaż danego produktu rosła...

Myślę, że to było większym problemem jeszcze kilka lat temu, kiedy blogerzy dopiero zaczynali współpracować z markami - wiele ludzi uważało, że się sprzedali itd. W tym momencie raczej każdy sobie zdaje sprawę, że muszą też zarabiać. Sami (blogerzy) często podkreślają, że złego produkty nie zareklamują, albo napiszą po prostu prawdę. A ludzie bardzo się z ich opinią liczą.

I tak jak piszecie, nie chodzi tylko o nagły wzrost sprzedaży, czy bezpośrednie mówienie "to jest super" ale o samą obecność w różnych mediach.

szurny
Użytkownik

Wysłany: Czw Paź 16, 2014 3:02 pm   

Dziś nawet blogerzy nagrywają specjalne odcinki z poszczególnymi produktami.

awesome_ads 
Użytkownik
awesome_ads

Wysłany: Czw Paź 16, 2014 10:09 pm   

no tak, hitem w szeptance jaki znalazłam było " Mój facet pracuje jako striptizer Elbląg i nie mogę się z tym pogodzić" :D

ekolog 
Użytkownik
ekolog

Wysłany: Sob Paź 18, 2014 10:05 am   

Szeptany marketing i tak na co dzień robimy dlaczego nie wykorzystać go dla własnych korzyści? Zapraszam do dwóch programów opierających sie na takim właśnie marketingu

awesome_ads 
Użytkownik
awesome_ads

Wysłany: Sob Paź 18, 2014 3:34 pm   

Marketing szeptany jest dobry, ale jak robi się go z głową :)

Justa 
Użytkownik

Wysłany: Pią Paź 31, 2014 1:10 pm   

Jeżeli mamy pomysł na jakieś fajne, chwytliwe hasło i dobrze to rozpromujemy, marketing szeptany może na prawdę przynieść ogromne korzyści dla firmy.

Izabella 
Użytkownik

Wysłany: Sro Lis 05, 2014 11:20 am   

No pewnie. Ja pamiętam, że pierwsze było Heyah. Wszyscy o tym mówili.

wanka
Użytkownik

Wysłany: Sro Lis 05, 2014 12:47 pm   

Izabella napisał/a:
No pewnie. Ja pamiętam, że pierwsze było Heyah. Wszyscy o tym mówili.

Jaką kampanie zrobili?

Odpowiedz do tematu