Forum o marketingu :: Na czym polega i jak wykonywać marketing szeptany?

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Promocja » Marketing wirusowy » Na czym polega i jak wykonywać marketing szeptany?

Na czym polega i jak wykonywać marketing szeptany?
Autor Wiadomość

kordowiak
Użytkownik

Wysłany: Sob Sty 12, 2013 4:46 pm   Na czym polega i jak wykonywać marketing szeptany?

Witam
Pytanie jak w temacie, jak polecacie wykonywać, na czym polega marketing szeptany?
Pozdrawiam.

Berek 
Użytkownik

Wysłany: Pią Lut 08, 2013 10:42 am   

Marketing szeptany to coś w rodzaju internetowej sąsiadki. Proces da się wytłumaczyć na przykładzie tych bardzo odległych czasów, kiedy nie było jeszcze Internetu :) . Jeśli szukaliśmy murarza, bo chcieliśmy postawić dom... szliśmy do sąsiadki, rodziny i znajomych i pytaliśmy o dobrego fachowca. Dziś, takich informacji najczęściej szukamy w Internecie, a marketing szeptany ma na celu trafienie do odbiorcy w możliwie jak najbardziej naturalny sposób. Ważną kwestią jest stworzenie wiarygodnych profili, z długą historią oraz udzielanie po prostu pomocnych rad.

Pozycjonowanie Warszawa

drWalcz 
Użytkownik

Wysłany: Wto Lut 19, 2013 1:13 pm   

Kiedyś taki marketing był delikatnie mówiąc szemranym interesem. Teraz jest lepiej, jeśli chodzi o zakupy w sklepach internetowych. Kiedyś każdy mógł dodać komentarz, a obecnie tylko ten co kupił dany produkt. I taki post z opinią pozytywną czy negatywną jest o wiele więcej wart niż zachwalanie produktu na obcych forach.

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Sro Lut 20, 2013 8:35 am   

Marketing szeptany na forach zaczyna powoli umierać to fakt, ale pytanie czy komentarze są aż tak skuteczne? Każdy bardziej zaawansowany informatycznie wie, jak takie systemy działają, więc co do 100% ich rzetelności pewien bym nie był :)

szafy meble kuchenne pruszków warszawa

anula80 
Użytkownik

Wysłany: Czw Mar 14, 2013 11:23 am   

Marketing szeptany jest fajną metodą. Opinie i komentarze często pomagają przy wyborze produktu, czy usługi.

Jednak dziś takie opinie są dodawane przez zawodowców, czyli nie są prawdziwe, mają na celu tylko przekonanie do produktu. Więc moim zdaniem nie warto się zbyt często nimi sugerować. A szkoda.

karski1
Użytkownik

Wysłany: Wto Maj 07, 2013 12:18 am   

Powiedzcie mi, czy jeśli sprzedaję kolczyki przez internet (prowadzę sklep online) to taki marketing szeptany może mi pomóc w np. zwiększeniu sprzedaży i zainteresowaniem mojego sklepu?

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Wto Maj 07, 2013 11:43 am   

karski1 - kolejny link SPAMerski!

szafy meble kuchenne pruszków warszawa

katastrofa
Użytkownik

Wysłany: Pon Lip 22, 2013 10:18 pm   

moim zdaniem każdy z nas trochę uprawia taki marketing szeptany, bo on polega głównie na polecaniu produktów i usług z których sami jesteśmy zadowoleni, nie znam kobiety, która nie plotkowałaby na temat nowo odkrytego second-handu lub super nawilżającej odżywki do włosów, w codziennym życiu non stop ktoś nam szepcze do ucha gdzie iść, co zjeść, co kupić

zibbert 
Użytkownik

Wysłany: Wto Mar 14, 2017 7:25 pm   

hej, katastrofa, ta Twoja definicja marketingu szeptanego nie trzyma się kupy.. to nie jest to samo co poczta pantoflowa dla Twojej wiadomości..

pieczynska 
Użytkownik

Wysłany: Nie Mar 19, 2017 11:45 pm   

Też zdecydowałam się na marketing szeptany- zrobił go dla mnie iWizerunek.pl Połączyli to z pozycjonowaniem i efekt jest rewelacyjny, bo mam znacznie więcej klientów i do tego wizerunek mojej firmy w sieci wygląda o wiele lepiej, a to bylo dla mnie mega wazne.

andrzej445
Użytkownik

Wysłany: Czw Kwi 06, 2017 12:09 pm   

jest dużo sposobów na to według mnie

ralf 
Użytkownik

Wysłany: Sob Cze 24, 2017 4:25 pm   

Najważniejsze jest pisanie merytorycznych komentarzy, a nie takich na dwa-trzy zdania, bo to niezbyt realistycznie wygląda.

olektolek098
Użytkownik

Wysłany: Nie Cze 25, 2017 7:22 pm   

Marketing szeptany jest tak naprawdę pochodną każdego innego rodzaju, bo jeśli ktoś zauważy dobry produkt, w jakikolwiek sposób, to potem przekaże informacje o nim innym osobom, itd.

monia67 
Użytkownik

Wysłany: Czw Lip 13, 2017 3:21 pm   marketing szeptany

wystarczy z kimś porozmawiać o danej usłudze lub produkcie

paulinakosmo
Użytkownik

Wysłany: Czw Lip 20, 2017 12:58 pm   

marketing szeptany polega na polecaniu sobie produktu, opisywaniu go i odpowiadaniu na potrzeby innych kiedy ktos czego szuka. Z reguły jest to pracochłonna czynność (ale daje efekty) dlatego jak nie chce się robić tego samemu to zawsze można zlecić to agencjom, ja korzystam z usług tej http://poznan.rocketmedia.pl/ i jestem zadowolona, wam tez polecam!

Odpowiedz do tematu