Forum o marketingu :: Chciałabym Was poprosić o radę/pomoc

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Promocja » Reklama » Chciałabym Was poprosić o radę/pomoc

Chciałabym Was poprosić o radę/pomoc
Autor Wiadomość

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Czw Sie 23, 2012 1:51 pm   

Ja wychodzę trochę z innego założenia.
"Albo robisz coś doskonale, albo wcale".

Czarno-białe ulotki, nie zbyt dobra wizerunkowo strona itd. sprawiają, że gabinet nie jest postrzegany profesjonalnie. Ludzie dostając taką ulotkę mówią sobie 'ooo tam nie pójdę'. I po pierwszym zetknięciu z firmą Twojej Mamy całkowicie zaprzestają dalszej 'współpracy'. Zamiast wydawać kasę na: gropony, ulotki (ich kilka wersji), stronę WWW itd. wystarczyło zebrać te pieniądze razem i zrobić coś doskonałego. Jedną rzecz. I gwarantuje byłoby to zdecydowanie skuteczniejsze!

szafy meble kuchenne pruszków warszawa

TakaJedna 
Użytkownik

Wysłany: Czw Sie 23, 2012 5:09 pm   

Zatem co mam zrobić by strona była lepsza, skuteczniejsza?

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Pią Sie 24, 2012 10:15 am   

Samemu bez znajomości grafiki, programowania, zasad użyteczności itd. trudno cokolwiek zrobić. Może masz jakiś kolegów, który się znają w temacie? Albo nazbierajcie, ograniczcie inne wydatki i zgłoście się do profesjonalnej agencji, bo 'wszystkie drogi prowadzą na stronę WWW':)!

TakaJedna 
Użytkownik

Wysłany: Sob Sie 25, 2012 8:47 am   

Chłopak, któremu zapłaciłam za zrobienie strony od nowa, po zapłacie robi rózne aktualizacje za darmo. Zresztą jest z mojego miasta - wróci tu na studia, wiec predzej czy pozniej staniemy sie realnymi znajomymi. Dlatego tez mogłabym jego poprosic o coś do zmiany.
Tylko napisz, co jest takiego nie tak, co należy zmienić, co wg Ciebie zniechęca?
Całej szaty graficznej na pewno nie będę zmieniała przynajmniej przez najbliższe miesiace ale jeśli chodzi o tekst, dodanie obrazka itp. to jest to bezproblemowe. Hm?

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Sob Sie 25, 2012 1:34 pm   

Tak jak pisałem:

"Logo bardzo słabej jakości, skąd ta czcionka w stopce?, projekt graficzny także 'bez szału', zbyt sztywny."
+ do tego: SEO, favicon, jakość i styl obrazków (przykład: http://www.poznan.bailine.pl/prezent.jpg - nie dość, że bardzo słaba jakość, to jeszcze ni z gruszki, ni z pietruszki umieszczone), krótki linki, http://www.poznan.bailine.pl/left.jpg do wyśrodkowania względem menu.

TakaJedna 
Użytkownik

Wysłany: Sob Sie 25, 2012 2:27 pm   

Jakość logo juz została poprawiona - musialam wyslac koledze plik eps by logo było dobrej jakosci. Natomiast co widzisz złego w czcionce? a to zdjęcie tak ma byc po lewej stronie, na środku by nie pasowało...

tak pozatym, to chciałam spytać, znasz moze jakas ksiazke o marketingu dla małych firm, najlepiej kosmetyczno/zdrowotnych? chciałabym mamie kupić bo ona robi bardzo duzo błedow w kontaktach z klientkami np w rozmowach telefonicznych albo wysyła durne smsy z błędami interpunkcyjnymi. pozatym mogłoby to ją zmotywowac do lepszego działania.

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Pon Sie 27, 2012 11:44 am   

1. Logo faktycznie poprawione - +
2. Takiej czcionki jak w stopce nie stosuje się na stronie WWW!
3. Kobietka po lewej powinna być wyśrodkowana względem menu, które jest nad nią.
4. Na marketingu nie każdy może się znać. Natomiast przeczytanie jakiś książek z gatunku psychologii społecznej, PR, kontaktów z klientami, jak najbardziej. Poza tym jak widzisz u mamy błędy, pomagaj jej, pokazuj jak powinna właściwie, ale w bardzo delikatny sposób, żeby jej nie urazić.

TakaJedna 
Użytkownik

Wysłany: Wto Sie 28, 2012 9:31 am   

Ok napiszę by trochę to zdjęcie pod menu przestawił w prawo.

Co do ksiązek to znasz moze konkretne pozycje? Najlepiej by to była bardziej ksiązka o traktowaniu klientek bezpośrednio bo ostatnio mama właściwie tylko tym się zajmuje, resztą ja.

Co do mamy to jest ciężko, wg mnie ona zniechęca klientki, bo np. ona pisze swoim klientkom co juz do niej chodziły i wykupiły zabiegi, pisze im smsy o promocjach.
W każdym smsie pełno błędów, literówek i zle postawione przecinki! Mówiłam jej pare razy by takich nie wysyłała (żadna z tych co dostała tego smsa nie wrocila mimo iz wczesniej były zadowolone, mowily ze wrócą i czesc z nich dała swoje opinie do opinii na stronie), ale mama sie wtedy na mnie obraża, mówi ze ją dołuję tylko i mam sobie isc bo nie chce ze mną rozmawiac.
Wiem ze po czesci te smsy wysyła z desperacji z nadzieją ze ktos przyjdzie ale to nie przynosi zadnych rezultatów. W ogole najpierw mama nie chciala mi tych smsow pokazac ale w koncu je zobaczyłam i byłam w szoku, było tam tyle błedow zwlaszcza interpunkcyjnych i literówek ze wstyd w ogóle coś takiego wysyłać... a ona wysyłała...

Pozatym pisałam do głownego biura sieci w której pracuje mama(norwegia) m.in. czy pozwoliliby obnizyc ceny. (bo umowa tego zabrania:/) Bo jest babek chętnych dosc sporo tylko 95% z nich jak usłyszy cene to od razu rezygnują... Z tego też powodu wymysliłam kilka promocji np. w 1 tygodniu kazdego miesiaca 15% znizki albo 30% znizki dla studentek i 30% znizki w dzien urodzin. Chciałam jeszcze jakąś wymyślic, taką przystępną a jednoczesnie nieprzegiętą, ale nie mam pomysłu.. masz może jakiś pomysł?

Na ten moment zrobiłam takie akcje promocyjne:

1. konkurs na pewnym portalu poznanskim dosc znanym, do wygrania 3 zabiegi u mamy.

2. za tydzien wystartuje konkurs na dosc znanym poznanskim portalu studenckim - tutaj wygra pewnie duzo osob bo pytanie jest zupełnie innego rodzaju, dlatego też tutaj do wygrania jest 1 zabieg(pełny) + 20% zniżki które łączy się z 30% znizki z promocji o której mowa na stronie.

3. współpraca z akcją Poznań w Formie - zacznie sie w najblizszy piątek a juz w najblizszy weekend będzie event, ma być ok. 350 kobiet i każda do pakietu powitalnego otrzyma ulotkę mamy, ponad to będzie gdzieś wywieszony mamy baner i do wygrania 2 lub 4 kupony upowazniajace do 1 pelnego darmowego zabiegu i 50% zniżki na kolejne.

4. Wlasnie zaczelam wspolprace z zupelnie nowym portalem zakupow grupowych, tzn on juz jakis czas istnieje, ale nowym dla mamy salonu bo pierwszy raz puszczą kupony mamy - na 3 i 10 zabiegów.

5. mama zamówiła 50 tys. porządnych ładnych ulotek. 25 tysiecy takich mniej krzykliwych bardziej spokojnych jasnozielonych i 25 tysiecy takich bardziej dynamicznych.

Do tego stworzyłam ankietę. Mama ma ją dawać wszystkim nowym klientkom po zabiegu próbnym - prędzej czy później na nią trafią i jeśli były na nie, lub niezdecydowane, to jest szansa, ze się zdecydują lub zmienią zdanie na tak. Ankieta jest informacyjna np. Czy jest na diecie, czy spozywa tabletki wspomagajace odchudzanie, czy jest po ciązy, ile czasu tygodniowo poswieca na cwiczenia itp
Potem jest lekko subiektywne aczkolwiek szczere pytanie: Jakie efekty chciałaby Klientka osiągnąc i do odhaczenia 12.

Na koniec taka informacyjna dla mnie - zeby zaznaczyła skąd wie o salonie i tam do odhaczenia tez 12 roznych form reklamy i do dopisania inne, jeśli nie znalazła swojego źródła wśród tych 12.

Na ten moment przygotowałam tyle jeśli chodzi o marketing. I jeśli to zawiedzie, to juz nie mam nowych pomysłów.. Zastanawiałam sie czy nie zmniejszyc troche cenniku bez zgody tych z Norwegii bo zanim oni odpiszą to ziemia sie skonczy.. ale sie boje ze jakos to sprawdzą i mama bedzie musiała zaplacic kare wg umowy dlatego postanowiłam nie ryzykować...
Ostatnio zmieniony przez TakaJedna Wto Sie 28, 2012 9:45 am, w całości zmieniany 1 raz  

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Wto Sie 28, 2012 9:42 am   

Masz rację - taki rzeczy bardzo zniechęcają i pewnie był to jeden ze szczególnych punktów, dlaczego klientki nie wróciły. Sam pomysł z sms-ami jest ok. Pomóż Mamie je przygotować, ładnie i skutecznie obrać w słowa. I wtedy efekty na pewno będą lepsze!

TakaJedna 
Użytkownik

Wysłany: Wto Sie 28, 2012 9:46 am   

Uzupełniłam swoją poprzednią wypowiedź juz po tym jak odpisałeś, stąd tez prosze przeczytaj jeszcze raz:)
Jeszcze, może jeśli znasz np. jakis portal gdzie tanio lub bezpłatnie mozna rozesłać takie smsy to byłabym wdzieczna. Albo jakiś pakiet smsow np. 5 zl za 500 smsow do wszystkich sieci czy cos. Bo normalnie rozsylanie np 40 smsow kazdy po 20-40groszy to jednak troche kosztuje...

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Sro Sie 29, 2012 10:07 am   

Brawo za działania. Daj znać proszę, jakie skutki one przyniosły! Ale jestem pełen podziwu dla Twojej ambicji!
Co do portalu - z nazwy żadnego nie znam.

Powodzenia! I czekamy na info o efektach.

TakaJedna 
Użytkownik

Wysłany: Pią Sie 31, 2012 6:55 pm   

Właśnie nastroiłam się trochę optymistycznie, bo miałam nadzieje, mama też, ze po wakacjach kilka babek wróci, bo czesc na wakacje przestało chodzic bo wyjazdy, bo dzieci w domu itp. i juz dwie zadzwoniły i umowily sie na 1 tydzien wrzesnia, co naprawde dalo troche motywacji.
A poza tym chcialam zapytac co sadzisz o tekstach na stronie? Sama je pisałam a nie jestem jakas super czy coś w pisaniu tekstów informacyjno-reklamowych dlatego też chciałam zapytać o zdanie. Chodzi tu oczywiscie o tekst w starcie, ofercie, zabiegu probnym, ofercie dla firm, kontakcie.
A właśnie i na jaką czcionke zmienic tekst na stronie? JAkbys mógł, podaj konkretną nazwe
:)

Rekrutujący 
Użytkownik

Wysłany: Czw Mar 28, 2013 1:08 pm   

Witam poszukuję osób odpowiedzialnych za marketing, przygotowanie projektów i zlecanie produkcji. Możliwa współpraca na podstawie prowizji od zleceń 10% :smile: Piszcie proszę na gg 46900407

zoneczka20
Użytkownik

Wysłany: Pon Kwi 15, 2013 12:52 pm   

MI się wydaję że brak rozgłosu i takich bajerów, które kobiety sobie cenią. Ja proponuję zacząć od dobrej opinii w sieci- większość kobiet szukając jakiekolwiek usługi wpisuje w wyszukiwarkę nazwę i czyta opinie. Jeśli wszystko jest ok to jest duża szansa że masz już potencjalną klientkę:) potem dobra strona internetowa(to ona ma największe znaczenie) która przyciągnie klientkę do miejsca docelowego:) a już na miejscu to profesjonalna usługa zrobi swoje:) spróbuj przez firmę BizTarget.pl tu masz namiar http://www.biztarget.pl/ ;) zaznaczam że ta firma rozreklamuje Cię wedle Twojego budżetu- nie ma ograniczeń:)

stanimir
Użytkownik

Wysłany: Sro Cze 04, 2014 1:16 pm   

A zastanawiałeś się w jaki sposób najskuteczniej pozyskać fundusze do Twojego biznesu? Moim zdaniem warto jest się porządnie zastanowić nad kredytem dla firmy.
To źródło pomoże Ci zdecydować się na najlepszy kredyt - znajduje się tam porównanie, które ułatwi Wam wybór w tym zakresie.
Pozdrawiam.

Odpowiedz do tematu