Forum o marketingu :: Chciałabym Was poprosić o radę/pomoc

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Promocja » Reklama » Chciałabym Was poprosić o radę/pomoc

Chciałabym Was poprosić o radę/pomoc
Autor Wiadomość

TakaJedna 
Użytkownik

Wysłany: Czw Lip 12, 2012 3:02 pm   Chciałabym Was poprosić o radę/pomoc

Witam, nie znam się za dobrze na marketingu. Chciałabym poprosić o kilka rad. Otóż moja mama założyła pół roku temu firmę (wcześniej straciła pracę przez kryzys, francuzi wykupili firmę i wywalili wszystkich), ogólnie mimo iż jest z ojcem po rozwodzie 4 lata topodzial majątku ciagle trwa, ojciec ciągle nas i głównie ją dręczy wiec staram sie jej pomagać jak potrafię. Firma jaką załozyla ogolnie dotyczy odchudzania, modelowania sylwetki oraz rehabilitacji dla osob np z chorymi stawami czy kręgosłupem. Jest to na zasadzie franczyzy, jest to siec w całej europie albo i na swiecie. Niestety poza czerwcem, mama ciagle wychodzi na minus(koszty miesiecznie<franczyza, lokal, kredyt, Zus, ochrona> to trochę ponad 7 tys zł).
I wlasnie ja staram sie pomoc mamie w reklamie jej salonu. Wymyślalam juz wiele pomyslow, zalatwilam za darmo wywiad na portalu kobiecym, nagrody w mamy salonie w konkursie, plakaty, kupony, ankiety z ktorymi chodzilam z kolezanka. Salony z tej sieci w mniejszych miastach (np. Gdansk) od naszego zarabiaja okolo 20-30 tys na miesiac(zalezy od sezonu, bo marzec-wrzesien to sezon na odchudzanie, pozbywanie sie cellulitu itp)Mama puszczała juz ulotki, ogloszenia do gazet i czasopism, groupon, gruper, mydeal itp(glownie dzieki temu zarobila az tyle w czerwcu, teraz za tydzien bedzie puszczony znowu groupon a chwile pozniej citeam, zarobek nie byl na samych tych kuponach bo z nich są grosze, tylko klientki<jest to oferta tylko dla kobiet - tak nakazuje regulamin franczyzodawcy> ktore zostaly i kupily zabiegi po normalnej cenie dały mamie tyle zarobić), pozatym wlasnie te metody które ja wymyślałam, do tego ogłoszenia w windach, na specjalnych tablicach ktore rowniez nie byly tanie a z ktorych nie bylo zadnych klientek. Dlatego tez chciałam się Was poradzic, co mogę zrobić by pomóc mamie skutecznie w reklamie? W sposób bezpłatny bo mama nie ma juz pieniedzy na reklame... z np. tych ankiet załatwiłam mamie pare klientek, ale kazdej przysługuje zabieg probny - bezplatny i zadna z nich poki co nic nie wykupiła. Dodam tylko, ze nie jest to jakies naciagactwo a sprawdzona i skuteczna opatentowana metoda stosowana zarówno w sporcie, medycynie jak i sposobach odchudzania.
Będę bardzo wdzieczna za rady i pomysły, a gdyby ktoś bardziej konkretnie chciał się zaangazowac w poradzenie mi czegoś, to mozna rowniez napisać na priv, bede wdzięczna... pozdrawiam :)

edit:
chcialam jeszcze dodac, ze teraz uszykowałam zaproszenia, chciałam je jak ulotki poroznosic, pozatym zaproszenia do jakichs porzadnych firm, salonow, gdzie nie ma konkurencji, a zajmuja sie dbaniem o urode, a takze wyslanie emailowo oferty dla pracodawcow, np. jak kupuja prezenty na jakies swieta dla pracownikow. Chcialam tez dodac ze sama z zabiegow w salonie mamy korzystam, bo ze wzgledu na zdrowie nie moglam cwiczyc ponad pol roku i zrobil mi sie cellulit i przytylam 8kg, schudlam juz 4kg bez zadnej diety itd. i prawie w 100% juz pozbylam sie cellulitu. Pisze o tym, nie po to by to tutaj reklamowac, bo nawet nie wiadomo o co chodzi, a po to, by ukazac iz nie jest to naciągactwo, klientki które korzystaja regularnie są zadowolone, tworze z kolegą strone mamy i postanowilismy zrobic zakładke 'opinie' gdzie wstawiamy opinie, o które mama prosi swoje klientki. Najstarsze salony tej sieci trzymają się juz jeden bodajze 14 lat, drugi najdluzej dzialajacy w Polsce okolo 8 lat i maja sie naprawde dobrze...

[ Dodano: Pią Lip 13, 2012 9:10 am ]
Chcialabym sie zapytac o jeszcze jedna rzecz, bo przeczytalam na tym forum w jakims watku ze sprawdza sie pisanie komentarzy na blogach. I napisalam pare komentarzy na blogach, i jedna laska napisała do mamy na email ze żąda natychmiast wpłaty 500zł za napisanie komentarza z odnosnikiem do linku bo inaczej zglosi sprawe na policje. To chyba jakas wariatka bo wysyła milion wykrzykników co chwile. Przyznałam się mamie, że to ja to zrobiłam, mama kazała mi sie nie denerwowac i olać sprawę bo:
po1. nie podpisałam zadnej umowy o reklame
po2. nie odhaczałam ze zgadzam sie z jakimstam regulaminem
po3. szantaż że kasa albo ide na policje jest takze nielegalny
po4. pisalam to jako osoba prywatna a nie jako osoba pracująca w sieci w ktorej mama pracuje
Przyznam, że sie tym dość mocno zestresowałam, choc z drugiej strony po blogu tej laski widać, ze to jakas furiatka ktora nie ma co robic w zyciu to nęka kogoś bezprawnie myslac ze wyłudzi 500zł....
Co o tym sądzicie, powinnam sie bać? Dodam ze nigdy nie mialam jakichkolwiek problemów z prawem, zawsze bylam uczciwa i pod katem prawa i moralnie, duzo osob mi mowi ze jestem sprawiedliwa jak nikt inny kogo by znali. Nie chciałabym tez by przeze mnie sie denerwowaly wlascicielki innych salonów z tej sieci w Polsce...

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Pią Lip 13, 2012 11:46 am   

Trzeba sobie najpierw odpowiedzieć na kilka pytań:
1. Dlaczego klientki nie wracają?
2. Czy usługi są faktycznie na wysokim poziomie?
3. Czy lokal i miejsce są przyjazne?
4. Jakie są największe zalety firmy Twojej Mamy?
5. Jak jednym zdaniem określiłabyś największą korzyść jaką dostaje klient?

Reklama 'wrzuca' w ciemno nic nie da. Wszystko musi być spójne i zwarte. Nie można ciągle ludzi atakować gruponami, bo wyrobią sobie o firmie negatywne zdanie ('dają grupony, bo klientów normalnie nie mają, coś z nim nie tak').

szafy meble kuchenne pruszków warszawa

TakaJedna 
Użytkownik

Wysłany: Pią Lip 13, 2012 12:18 pm   

1. Klientki nie wracają dlatego, ze metoda elektrostymulacji jest dla wiekszosci dosc nowa i pewnie spora częśc nie wierzy, ze to działa, oraz przez wysokie ceny. Mama jednak ma narzucony cennik z góry od franczyzodawcy, i tak robi bez przerwy znizki i czasem nawet zmniejsza cene klientkom o 50%. Ceny te faktycznie są wysokie, dostępne(w cenie 100%) dla kobiet, ktore zarabiaja miesiecznie gdzies co najmniej 3500zł. Z tym, ze po wykorzystaniu 20 zabiegów stają sie stałymi klientkami i wtedy ceny na stałe mają obnizone o jakies 35%, wtedy ceny są juz takie w miare dostępne.

2.Tak usługi są na wysokim poziomie i naprawde skuteczne, bo jest to najskuteczniejsza technologia elektrostymulacji miesni w Polsce z opatentowanymi ponad 200 skutecznymi programami i certyfikatami (normalne elektrostymulatory maja góra parenascie programow i sa duzo mniej skuteczne o czym tez mowia mamie klientki, ktore zanim do niej trafiły, chodzily na inne elektrostymulacje)

3. Lokal mysle, ze wygląda przyjaznie, chociaz mogłoby być lepiej. Mama, ze wzgledu na duze koszty lokalu(2200zl na miesiac) szuka teraz lokalu tanszego i najlepiej bedacego obok innego salonu zajmujacego sie urodą itp ale nie będącego konkurencją. Miejsce natomiast gdzie jest lokal jest troche mało ciekawe, ale mama specjalnie takiego szukala, bo te kobiety sie wstydza przyznawac ze chodzą na takie cos. Nawet jak mama iim proponuje ze za polubienie na fb dostaną darmowy zabieg, to one mówia od razu ze sie wstydzą przyznawac znajomym do tego ze na to chodzą, a inne po zastanowieniu rowniez to stwierdzają. Trochę to rozumiem bo w naszej kulturze zdobywanie urody itp poprzez wydanie kasy na dobry sprzet zamiast przez cwiczenia itp. jest trochę napiętnowane.

4. największe zalety to skutecznosc tej metody, to ze do kazdego podchodzi się indywidualnie, do kazdej klientki, mama robi im analizy sylwetki(mierzac obwody, tkanke tluszczowa i wazac) i regularnie co okolo 5 zabiegow zmienia program elektrostymulacji. Pozatym takie zabiegi sa bardzo relaksujące (nieliczac pierwszych 2-3 bo trzeba sie przyzwyczaic), niektore klientki mamy, te bogate co maja kase np opowiadaja o podrozach do chin, ameryki itp. to chodzą na to glownie dlatego by sie relaksowac, nie zalezy im na chudnieciu itp za bardzo, tylko teraz wlasnie wiekszosc tych bogatych babek powyjezdzala na dlugie wakacje za granice i teraz mama ma tylko po max 5 osób na dzień<w koncu maja i w czerwcu miala po okolo 8-12 osob dziennie i wtedy tez jak pisalam jedyny raz wyszła na plus w zarobkach, teraz znowu jest tragicznie)

5. Okreslilabym tak: Zrzucenie kilogramów bez obciążenia stawów, kręgosłupa, układu kostnego, pozbycie się cellulitu, również tego upartego III stopnia, ujędrnienie skóry, wzmocnienie mięśni, polepszenie krążenia krwi a także bardzo przyjemny głęboki masaż.

Jak juz pisalam mnostwo sposobow wymyslalam i kazda nie przynosi pożądanych efektów, fakt tez ze mama nie ma kasy na reklame za bardzo... na tego groupona mama puszcza zabiegi dlatego, że dzieki wlasnie grouponowi potem zostało jej pare klientek ktore tyle jej dały zarobić. Ogólnie od grudnia (bo w grudniu jakos w polowie mama zaczela miec pierwsze klientki choc 1 osoba która w ogole cos wykupila to byla dopiero w lutym) mama puscila juz okolo 100 tys ulotek, dwa razy na miesiac, raz na dwa miesiace reklamy w windach, plakaty na osiedlu, ogłoszenia w internecie i pozycjonowanie strony, facebook, wywiad na portalu kobiecym(tylko to jest portal ogolnopolski i nie jakis super popularny jak np wizaz.pl), ogloszenie w gazecie dala raz w takiej zwyklej i zero odzewu, raz w takiej dla takich eleganckich wyrobionych kobiet, to jedna z tego ogloszenia wykupila zwracajac chociaz mamie za reklame..pozatym chodzilam z kolezanka z tymi kuponami i ankietami jak mówilam, no i ten groupon... mama tez puszczała w mydeal i gruperze, mowila ze tam sie wiecej nie oplaca bo klienci z grupera i mydeal to tacy co tylko czychają na łatwe okazje a nie prawdziwi klienci, dlatego teraz tylko w grouponie puscila i wypróbowała za moim poleceniem citeam, juz sie z nimi dogadała i zaraz po grouponie bedzie puszczony citeam... JEszcze zgłosilam mame ze skutkiem do katalogu prestige box (takie pudelko z katalogami z ofertami spa itp. ma niedlugo byc produkowane i zosyłane do kosumentów). Teraz jeszcze mama załatwia plakaty na płotach. Za jeden nie płaciła bo kolezanka jej powiesiła u siebie, za reszte bedzie musiala zaplacic, to wychodzi jakosokolo 100zł na miesiac(ale nie w jakichs ruchliwych itp miejscach, tam jest duzo drozej). Naprawde nie mam juz zadnego nowego pomysłu, mama tez nie, co zrobic. Kiedys juz salon z tej sieci był w Poznaniu, kobieta prowadząca go tak sie na nim wzbogaciła ze kupila chate w szwecji i sie tam przeniosła, jednak mama nie ma jak dotrzec do bazy jej klientek, a szkoda... juz kilka osob do mamy chodzi, co wlasnie wczesniej chodzily tez do tego salonu, prowadzonego pare lat temu przez inną osobę. Pewnie gdyby była w Polsce nie byłoby to takie trudne sie z nia skontaktowac i poprosic o pomoc. A, strone internetową też załatwiłam mamie za darmo bo znam dwie osoby, mam kolegow ktorzy sie na tym znaja i robia mame strone za darmo. Inny znajomy np graficznie projektuje mi rozne rzeczy rowniez za darmo(wlasciwie on to jest przyjaciel nie zwykly kolega). Na priw mogę podać link do strony mamy, moze cos z nią jest nie tak...

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Sob Lip 14, 2012 10:48 am   

Pierwsze co mi przyszło do głowy - 'Pokaż kobietą, że potrzebują tych zabiegów'. Określcie motto (claim) waszej firmy i powtarzajcie je na każdym kroku. Kobiety muszą czuć potrzebę wykonania tych zabiegów. I nie chodzi tutaj o zniżki, bonusy itd. Chodzi o korzyści w głowie klienta - zarówno te rzeczywiste, jak i pozorne (wykreowane tylko w jego głowie). Kobiety nie lubią mówić, że mają wady. Nie chcą się do tego przyznawać. Najczęściej mówią, że takie zabiegi to nic nie dają. Pokażcie im, że jest inaczej. Pokażcie, że te zabiegi są dla nich niezbędne, pokazujcie, że są skuteczne. I to w kółko:)

PS. Podoba mi się Twoje zaangażowanie. Na prawdę, życzę Wam Powodzenia:)

TakaJedna 
Użytkownik

Wysłany: Sob Lip 14, 2012 11:07 am   

Tylko nie mam pojęcia jak to wymyślić, nie znam sie na czyms takim... Nie mam pojecia jak wymyslic haslo, ktore zacheci do pomyslenia, ze to jest potrzebne. Kazda chce byc chuda, bez cellulitu itp tylko ze wiekszosc osob nie wierzy w to, ze leżac mozna schudnac, nie wiedza w ogole czym jest elektrostymulacja a nawet jak im sie powie - przeciez wiekszosc osob olewa fizyke czy biologie w szkole wiec i tak nic nie kumają i nadal mają to za jakis bajer... choc jak pisalam byl taki salon w Poznaniu ktory dobrze sie mial. Tylko nie wiemy jak trafic do tych kobiet...

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Pon Lip 16, 2012 12:11 pm   

Analiza, analiza, analiza. Z powietrza nic się nie bierze. Mówicie słuchać konsumentów. Rozmawiać z nimi, dać im się swobodnie wypowiedzieć. Przygotuj listę pytań, zatelefonuj do klientów, którzy skorzystali z Waszych usług. Przejdź się po mieście i porozmawiaj uczciwie z 'targetem'. Tylko nienachalnie-reklamowo. Życzliwie, szczerze, autentycznie. Po paru rozmowach, od razu natrafisz na sedno problemu.

TakaJedna 
Użytkownik

Wysłany: Pon Lip 16, 2012 1:10 pm   

Ale ja już tak chodziłam, sama i z koleżanką. Łącznie z 15 osób się zapisało na zabieg próbny z czego prawie polowa nie przyszła, nawet nie informując telefonicznie, a nikt z osób które przyszły nic nie wykupił. Jutro jest ostatnia klientka z tej promocji, jedna jeszcze ma 31 po wakacjach zadzwonić. Problem jest taki, ze jak kogoś zagadujemy, czy sama zagaduje to 99% osob mowi od razu, nie słysząc nawet o co chodzi 'nie dziękuję' 'nie spiesze się' albo bez słowa, machną ręka i olewają idać dalej. Nie robiłam tego nachalnie zawsze zaczynałam tak:
Dzień dobry, przepraszam, czy zechciałaby Pani...

Teraz będzie puszczony groupon a poltorej tygodnia po nim citeam. Po grouponie zamierzam pójsc z ulotkami i zaproszeniami (zaproszenia ja z kolegą, trzy rodzaje, zaprojektowalismy) na miasto i po prostu dawac kobietom bez zagadywania. Tylko nie pójde na deptak bo tam co 5 metrów stoi osoba z ulotkami i kazdy odruchowo nawet nie patrzy, tylko wyrzuca od razu albo zgniata i kładzie do kieszeni, dlatego udam sie tez w takie luźniejsze miejsca, albo i pójdę do samego centrum handlowego, moze to cos da.

Ogólnie na tych zaproszeniach jest napisane tak

Zaproszenie na całkowicie bezpłatny zabieg próbny do profesjonalnego salonu modelowania sylwetki B...
Jest logo firmy, w rogu dane kontaktowe i strona, i jeszcze napisane 'z tym zaproszeniem gwarantowane 30%zniżki na każdy rodzaj karnetu'.

Tak wyglądają dwa wzory które zrobił mój znajomy, a ja sama zrobiłam jeszcze jeden, z takimi jedrnymi nogami modelki (siec w ktorej pracuje mama, ma prawa autorskie do tych zdjec, bo mama wchodzac do sieci dostala caly pakiet plikow wlasnie do tworzenia strony, ulotek itd i stamtąd to wzielam) po prawej, na dole dane kontaktowe, na górze napisane tak jak wyzej, zaproszenie na całkowicie bezplatny zabieg blabla, a potem ze metoda B. gwarantuje:
i tu od * ....... wymieniam m.in redukcja cellulitu kg, cm, tkanki tluszczowej, masaz, poprawa krazenia itd.

Na dole znowu 'z tym zaproszeniem gwarantowane 30% zniżki na każdy rodzaj karnetu'
i na dole

Umów się i sprawdź: i tutaj nr tel. Nie wiem czy to da lepszy skutek, bo w sumie ulotki roznoszone do skrzynek, czesto moze byc tak, ze np. mąż czy chłopak czy dziecko zabierze i nawet nie pokaże mamie tylko wezmie od razu i wyrzuci, a bedac na miescie bede dawac kobietom wygladajacym na 30+ i takim które widac ze o siebie dbaja, wiec wieksza szansa zemogłyby skorzystać.

Co o tym wszystkim sądzisz? Problem jest tylko taki ze facio mamy narazie ma urlop i nie moze kserowac/drukowac, a normalnie w ksero kserowanie kolorowe jest strasznie drogie, wiec bede musiala to poskerować na czarno biało, a szkoda...

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Wto Lip 17, 2012 10:26 am   

Chcesz sprawdzić, czy ulotka jest good, posłuchaj rad Pawła Tkaczyka i:
- podaj na ulotce unikalny numer telefonu, strony WWW, e-mail'a - wtedy jest 100% pewność, że jeżeli ktoś się odezwie, będzie wiadomo, że z ulotki
- pokaż swoją ulotkę jadącemu autem koledze na chwilkę i zaraz schowaj - sprawdź, co zapamiętaj i porównaj z tym co powinien:)
- pamiętaj także o konkretach - po co ją dajesz? czego oczekujesz od klienta? itd.
- aha - bardzo fajnie, że dałaś tzw. call to action - tylko jeszcze lepiej byłoby ograniczyć to czasem - np. z tą ulotką zabieg o 30% taniej do dnia 17 lipca do godz. 14.00

PS. Pamiętaj, że promocja notoryczna przez zakupy grupowe może przynieść odwrotny skutek.

TakaJedna 
Użytkownik

Wysłany: Wto Lip 17, 2012 12:45 pm   

jest na ulotce www, telefon i adres, emailu akurat nie podawałam, ale email i tak jest na stronie internetowej.
Co do tej promocji to tym razem nie dawałam ograniczenia czasowego, bo przeciez podrukowałam takie z ograniczeniem a nie mialam kiedy ich roznosic i teraz są do wywalenia bo termin to 19 lipiec:/
Co do zakupow grupowych dzis wyszedl grupon i juz co chwile mamie wydzwaniaja.. z jednej strony jest zadowolona ale z drugiej nie bo juz jedna osoba co miala kupic po normalnej cenie, kupila z grouponu, no ale ma nadzieje ze chociaz z 3-5 osob z groupona zostanie i kupi w normalnych cenach. Za okolo 2 tych puszczony bedzie jeszcze citeam i to bedzie chyba ostatnia promocja zakupow grupowych w tym roku. JAk skonczy sie groupon czyli w piatek, to zaczne chodzic z tymi ulotkami po miescie i wreczac kobietom, i tak przez tydzien, poltorej, skoncze pare dni przed wyjsciem citeamu, a jak skonczy sie citeam to znowu bede roznosić ulotki.
Mama tez probuje znalezc osobe ktora by w jej salonie pelnila jakies inne uslugi, dzis sie spotkala z jakas mloda licencjatka od pedicure i manicure, wlasnie za chwile sie dowiem czy sie dogadały. Juz dawno mama by takie cos zalatwila tylko okazalo sie ze kabiny są za duze i w drugim pokoju, ktory chciala podwynajmowac, musiala umiescic dwie kabiny przez co teraz miejsce ma wlasnie co najwyzej na babke od paznokci a nie pełną kosmetyczkę

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Sro Lip 18, 2012 11:33 am   

TakaJedna napisał/a:
jest na ulotce www, telefon i adres, emailu akurat nie podawałam, ale email i tak jest na stronie internetowej.

Chodzi o unikalny. Taki, który zostanie podany jedynie na ulotce. Przecież to żaden kłopot założyć nowy e-mail. PS. Mogę prosić o adres strony, celem jej obejrzenia.

TakaJedna napisał/a:
i to bedzie chyba ostatnia promocja zakupow grupowych w tym roku.

I bardzo słusznie. Jak już mówiłem, co za dużo to niezdrowo. Zakupy grupowe są fajne raz/dwa razy w roku. A nie co 15minut. To traci wtedy swój urok, a przekształca się w machinę odwrotną.

TakaJedna napisał/a:
Mama tez probuje znalezc osobe ktora by w jej salonie pelnila jakies inne uslugi, dzis sie spotkala z jakas mloda licencjatka od pedicure i manicure, wlasnie za chwile sie dowiem czy sie dogadały.

Daj znać, jak poszło:)

TakaJedna 
Użytkownik

Wysłany: Sro Lip 18, 2012 12:12 pm   

Ok, ale nie rozumiem po co tworzyć nowy unikalny email do ulotek?

Co do zakupow grupowych - wczoraj rano sie zaczeły, konczą sie jakos w piatek wieczorem, poki co wykupiło 10 osob z czego trzy to mamy klientki, wiec niestety w takim wypadkach mama zarabia przez te groupony itp. mniej.
Jeszcze będzie za około 2 tygodnie puszczony, jak pisałam, citeam (i to mysle beda ostatnie zakupy grupowe w tym roku) a w miedzy czasie po grouponie, a przed citeamem przez tydzien bede na miescie rozdawała ulotki i zaproszenia (je rowniez moge pokazac, wzory robilam z kolega, tylko juz na priv, nie publicznie).

strona to jest strona, sama w większosci ją projektowałam, pisałam teksty itd. a znajomy to wszystko wstawiał według moich zaleceń. Wiem ze pewnie mozna by to zrobic lepiej ale mama nie miala na to pieniedzy, wiec wraz ze znajomym zrobilismy to za darmo.

Co do kosmetyczki od paznokci, to mama mowila ze byla bardzo zadowolona bo:
wszędzie kazali jej placic co najmniej 600zł do podwynajmu (z mamą ustaliła 500zł na miesiąc i co drugi miesiąc 100zł za prąd czy cośtam czyli na miesiac 550zl), ponad to wszedzie chcieli jakiś % od kazdej jej klientki na której zarobi, a mama powiedziała jej, jak ta zapytała ile musi mamie dawać ze swojej pensji, ze nic nie musi, ze to co zarobi jest jej. Wiec sie dziewczyna (mloda, 22 lata, licencjatka, ma robic tylko paznokcie u rąk) bardzo ucieszyla bo warunki lepsze i tansze niz w innych miejscach niz byla. Mama jej mowila ze reklame musi zrobic na wlasna reke, ale z drugiej strony mysle ze jakby zrobic na ulotce rowniez info o jej usługach i wzamian ona za ulotki np dolozyla by z 30% to przynajmniej i mama by skorzystała i ona. Teraz pojechala zalatwic stolik, krzesła, bo sprzęt juz ma i sie do mamy odezwie jak wszystko załatwi. Takze na jakies 99% bedzie u mamy robic paznokcie. A to plus i dla niej i dla mamy, bo mamy klientki mogą skorzystać z jej usług i na odwrót.

Edit: co do Citeamu, nie wiem, czy mama dobrze zrobiła, ale wlasnie sie dowiedzialam, ze z Citeamem umowila sie tak, ze kupon mogą kupić tylko nowe klientki. Nie wiem czy to dobre bo w sumie to troche takie chamskie jak dla mnie dla tych które juz do mamy chodzą.. rozumiem, co mama chce przez to osiągnąc, by zdobyc same nowe osoby, a nie te stare które i tak i tak wykupią po normalnej cenie. Jednak mysle ze przez to niektóre stałe mogą sie zniechęcic jak zobaczą cos takiego. Co o tym myslisz?

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Czw Lip 19, 2012 11:11 am   

Unikalny e-mail podaje się na ulotkach w celu sprawdzenia, jak są skuteczne, jaki jest 'odzew'.
Co do strony - to jak słusznie zauważyłaś, jest dosyć słaba jakościowo. A przecież wszystkie drogi prowadzą właśnie do strony internetowej. Zarówno z działań offline, jak i oczywiście online. Może warto zainwestować w porządną stronę, zamiast wykupować kolejny groupon? Czasem trzeba budżet dobrze przekalkulować. A uwierz mi, że na dobrej stronie internetowej można w bardzo łatwy sposób poprawić wizerunek swojej firmy.

TakaJedna 
Użytkownik

Wysłany: Nie Sie 19, 2012 8:31 pm   

Witam. Czy mógłbyś teraz zerknąć? Strona została odświeżona.
www.poznan.bailine.pl
Ostatnio rozniosłam z siostrami łącznie z 1500 ulotek, moze troche więcej a telefony były tylko dwa... Wypróbowałam juz 5 wzorów, teraz nastepnym razem wydrukuję szósty...

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Pon Sie 20, 2012 9:53 am   

Strona jest lepsza, ale mimo wszystko nadal rażą pewne braki. Logo bardzo słabej jakości, skąd ta czcionka w stopce?, projekt graficzny także 'bez szału', zbyt sztywny.

A czy mogła byś pokazać te aktualne 5 projektów wizytówek? Bo może wcale nie trzeba tworzyć szóstej, tylko jedną z aktualnych tyci poprawić.

TakaJedna 
Użytkownik

Wysłany: Czw Sie 23, 2012 1:37 pm   

Jakie braki? postaram sie by logo było zmienione na lepszej jakości, a co jest z czcionką nie tak? Co do projektu graficznego to nie mam pomysłu na ciekawszy ani pieniędzy na nowy, wazne, ze jest lepszy niz poprzedni, ktory rowniez uwazam, ze był naprawdę kiepski.
Co do ulotek to tych wzorow jest duzo wiecej, z tym, że te pięć ja sama robiłam. Mam też takie które zrobiła siec Bailine, wlasnie mama za tydzien ma zamowic takie ładne profesjonalne, dotychczas te mojego projektu były drukowane na czarnobiało w zwykłym ksero...
Przede wszystkim jestem ciekawa co powinnam zmienić jeszcze na stronie? tylko nie całą szatę graficzną bo jak pisałam nie mam pieniędzy ani pomysłu na nową... tylko jak już jakieś drobne poprawki albo inne teksty?
Pozdrawiam i dziękuję za rady:)
A właśnie, dziś jeszcze załatwiłam konkurs na poznanskiej spolecznosci ktora ma FB ma ponad 16 tysiecy polubionych. Nagrodą mają byc 3 zabiegi w salonie u mamy. Nie jest to duzo ale w koncu chodzi przede wszystkim dla nich o sympatie ze robia konkursy, a dla mamy o promocję.

Odpowiedz do tematu