Forum o marketingu :: Demotywacyjna funkcja reklamy

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Promocja » Reklama » Demotywacyjna funkcja reklamy

Demotywacyjna funkcja reklamy
Autor Wiadomość

cewnik 
Użytkownik

Wysłany: Sob Sty 04, 2014 1:58 pm   Demotywacyjna funkcja reklamy

Witam.
Na zajęcia muszę zrobić prezentacje o demotywacyjnej funkcji reklamy. Mam to podzielić na 2 działy:
1. reklamy, które demotywują specjalnie
2. reklamy, które są po prostu kiepskie

Ze znalezieniem reklam, zwłaszcza do tego 2 działu, nie powinno być problemu, natomiast mam problem z podkładem teoretycznym. Jest w stanie mi ktoś pomóc?

[ Dodano: Pon Sty 06, 2014 3:34 pm ]
Ludziska, pomóżcie!

marzenaew 
Użytkownik

Wysłany: Sro Sty 22, 2014 11:25 am   

Wg mnie często demotywująca reklamą dla kobiet jest pokazywanie mocno Zfotoszopowanych zdjęc kobiet. Gdzie ewidentnie widać nienaturalność kształtów , cery itp

redkot
Użytkownik

Wysłany: Wto Lip 29, 2014 5:03 pm   

A reklama Media Markt "Nie dla idiotów"? Na mnie działa tak demotywacyjnie, że nie mam ochoty wchodzić do tego sklepu. Czy zabieg jest specjalny? Pewnie po części tak, w końcu ma działać emocjonalnie na odbiorców.

A.Jedrychowski 
Użytkownik
wfirma.pl

Wysłany: Pią Wrz 26, 2014 11:56 am   

Reklama ma działanie zniechęcające, gdy ktoś źle stosuje shockvertising - czyli jego przekaz jest przesadnie szokujący, drastyczny. Wtedy nasz mózg stara się jak może, by go wyprzeć, wyrzucić.

kamiiil 
Użytkownik

Wysłany: Pią Lis 14, 2014 11:05 am   

Wszystko sprowadza się do złej kreacji. Jak plan promocji jest zły, nieprzemysłany pod kątem profilem grupy docelowej to później ta wychodzi.

Justa 
Użytkownik

Wysłany: Pon Lis 17, 2014 8:52 am   

Ja myślę, że obecnie przy natłoku reklam w telewizji, radio i Internecie na prawdę ciężko jest zrobić dobrą reklamę. Większość z tych, które oglądam, jest na prawdę kiepska.

wolter
Użytkownik

Wysłany: Pon Maj 22, 2017 8:38 am   Reklama w sieci

Ja natomiast ze swej strony mogę dodać, że coraz częstszym zjawiskiem jest ślepota banerowa. Ponad 40% użytkowników sieci w Polsce ma zainstalowanego AdBlocka, więc dla mnie dużo efektowniejszą reklamą firmy jest dobrze skonstruowana strona internetowa. Jeśli jest wygodna, funkcjonalna i atrakcyjna wizualnie, to możemy dzięki niej przyciągnąć nowych klientów. Ja niedawno całkowicie zmieniłem swoją stronę, a teraz regularnie ją analizuję dzięki Google Analytics. A przy okazji ostatnio znalazłam ciekawy artykuł o nieznanych funkcjach tego programu. Polecam Wam go - http://performance360.pl/...owinienes-znac/

marianka 
Użytkownik

Wysłany: Wto Maj 23, 2017 1:07 pm   

wydaje mi się że nawet jeśli baner się wyświetla ale nie lata po stronie tylko jest w jednym miejscu to i tak go nie widac, przynajmiej ja nie widzę ;p jakbym miała na to zwracać uwagę to bym chyba nic innego w internecie nie widzała tylko same reklamy. no chyba ze wali neonem jakims ale to mnie z kolei tak denerwuje że specjalnie nie kupie tego co tam reklamują ;p

Odpowiedz do tematu