Forum o marketingu :: dobra reklam

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Promocja » Reklama » dobra reklam

dobra reklam
Autor Wiadomość

kora 
Użytkownik

Pomogła: 1 raz

Wysłany: Sro Gru 11, 2013 11:13 am   

Jak reklama to reklama :D

monika_warszawa
Użytkownik

Wysłany: Wto Lip 08, 2014 10:06 am   

dobrze dobrana grupa docelowa i dobrze dobrana forma reklamy to klucz do sukcesu. Bo jesli otwieramy firmę gdzie grupą docelową są osoby w wieku 65+ to nie warto bardzo angażować się w portale społecznościowe.. w takim wypadku lepiej postawić na bardziej klasyczne formy typu ulotki czy banery. My w firmie mamy różne produkty i zróżnicowane grupy docelowe. I przez to stosujemy zarówno marketing internetowy jak i wspólpracujemy z fimrą: http://www.ulotextorun.pl/ żeby dotrzeć do innych grup :) ulotki, banery, targi, ankiery konsumencie. To też ważne.. nie tylko internet

redkot
Użytkownik

Wysłany: Czw Lip 24, 2014 5:19 pm   Re

Dobra reklama to przemyślana reklama. Trzeba dobrze opracować jej strategię, zawsze zaczynając od określenia grupy docelowej. Nie wystarczy założyć stronę i ją wypozycjonować. Trzeba oddziaływać na klienta za pomocą różnych środków.

slimch
Użytkownik

Wysłany: Pią Sie 22, 2014 1:45 pm   

Witam, co byście doradzali na promocje serwisu przy budżecie ok. 200zł, pozycjonowanie odpada, bo nikt mi za tyle nic nie zrobi. Adwords, facebook?

spamer 
Użytkownik

Wysłany: Wto Wrz 16, 2014 2:10 pm   

Z tego co wiem specjalistami od reklamy w internecie są ludzie z Centrum Marketingu Internetowego. http://www.reklamywinternecie.net/

gg83
Użytkownik

Wysłany: Nie Wrz 28, 2014 11:57 pm   

Moim zdaniem najlepszą formą reklamy są gadżety. Wiem, że Internet daje obecnie nieograniczone możliwości, ale przedmiot z naszym logo może zdziałać prawdziwe cuda (szczególnie, jeśli stoi w widocznym miejscu). Klienci lubią otrzymywać coś za darmo, więc tak naprawdę zyskujemy podwójnie. EXTREMA ma fajną ofertę tego typu asortymentu http://www.extrema.com.pl...a-dla-domu.html

PIRATELifestyle 
Użytkownik

Wysłany: Czw Paź 02, 2014 1:20 pm   

Ludzie nie kupują to co robisz ale dlaczego to robisz. Dobra reklama to taka która mówi dlaczego Twoja firma robi to co robi. To jest udowodnione przez naukowców i badania ludzkiego mózgu i to w oparciu o biologię a nie psychologię.

Mówiąc "dlaczego" ja nie mam na myśli pieniędzy - to jest rezultat. Ja mam na myśli jaki jest cel Twojej firmy?

Wszystkie organizacje które inspirują, takie jak Apple Computer, Red Bull, czy choćby Martin Luther King, każda z tych organizacji myśli, działa i komunikuje się dokładnie w ten sam sposób. Większość organizacji jest wstanie powiedzieć co robią, część z nich jest nawet w stanie powiedzieć jak to robią, ale tylko kilka organizacji i tylko kilka ludzi jest w stanie komunikować dlaczego robią to co robią. To jest coś więcej niż tylko powód, to jest wiara.

Twoi przyjaciele nie są Twoimi przyjaciółmi za to co robisz, tylko za to kim jesteś. Tak samo jest z Twoimi klientami czy zespołem w pracy. Wiele biznesów straciło ich perspektywę.

Mam taki przykład na firmie Apple. Dobrze wiemy, że komputery Apple są droższe od PC i jak wiadomo mają mniej dostępne oprogramowanie. Więc, dlaczego ludzie je kupują?... Ponieważ oni kupują Apple "dlaczego". Oni kupują Apple wizje i zapłacą więcej za komputer który odzwierciedla ich wartości.

Jeśli Apple by tak bezpośrednio powiedziało "Tworzymy wspaniałe komputery. Są pięknie zaprojektowane i proste w użyciu. Chcesz kupić jeden?" - to raczej nie jest zbytnio inspirujące. Ta wiadomość tylko mówi co oni robią i jak są lepsi w typowej strategii marketingowej. Ale dalej nie jest to inspirujące.

Popatrz teraz co Apple tak naprawdę robi. Oni zaczynają od ich "dlaczego" i mówią "We wszystkim co robimy, wierzymy w wyzwanie statutu quo i myśleniu inaczej. Robimy to po przez tworzenie pięknie zaprojektowanych i prostych w użyciu produktów. Tak się składa, że tworzymy świetne komputery. Chcesz kupić jeden?"

Każdy biznes jest wstanie wytłumaczyć co robi, co niektórzy są wstanie wytłumaczyć jak to robią, ale tylko niewielu potrafi powiedzieć "dlaczego" to robią.

To jest coś znaczniej więcej niż tylko biznes, pieniądze, produkty. To odzwierciedla nasze wartości i naszą wiarę. Ludzie którzy robią sobie tatuaże loga Harley-Davidson to nie robią tego z miłości do tych motorów, oni robią sobie te tatuaże ponieważ to coś mówi o nich samych, kim oni są.

Widziałeś kiedyś reklamę Nike gdzie mówią jak świetny jest ich produkt, nowe materiały i technologia butów dzięki którym biegniesz szybciej?... Nigdy takiej reklamy nie było. Motto firmy Nike jest "Just Do It", a ich reklamy są typowo motywacyjne do ciężkiej pracy i łamania barier - i to jest również powód dlaczego tak wielu ludzi kocha Nike, nie ze względu na ich świetny produkt, tylko ze względu na podobny sens wartości i wiary. My po prostu wierzymy w to samo, a logo Nike na naszej koszulce mówi coś o nas samych.

Aby odkryć Twoje "dlaczego" musisz podejść do tego personalnie. Dlaczego Twój biznes istnieje? Dlaczego robi to co robi i dlaczego ktokolwiek powinien się tym przejmować?

Część mózgu która kontroluje uczucia nie ma zdolności wpływu na język. To dlatego jest nam tak ciężko wyrazić słowami nasze uczucia. Mamy problem wyjaśnić dlaczego lubimy naszych przyjaciół, po prostu jest nam z nimi dobrze.

Układ limbiczny mózgu jest odpowiedzialny za wszystkie nasze uczucia, takie jak zaufanie i lojalność. Jest również odpowiedzialny za ludzkie zachowania i podejmowanie decyzji. Jeśli komunikujemy nasze "dlaczego", mówimy bezpośrednio do tej części mózgu która kontroluje podejmowanie decyzji, a nasza językowa część mózgu pozwala nam na racjonalizację tych decyzji.

Przestań promować to co Twoja firma może zrobić i zacznij promować dlaczego to robi!

Ja budzę się codziennie rano aby inspirować ludzi do robienia co ich inspiruje. Ja wierze w świat w którym ludzie budzą się codziennie rano zainspirowani swoją pracą i życiem, czują się lepiej przez to co robią, są wolni od codziennego systemu i monotonii. Robię to przez dostarczanie rozwiązań które możesz zastosować do stworzenia internetowego stylu życia i złamania systemu.

Pozdrawiam!

awesome_ads 
Użytkownik
awesome_ads

Wysłany: Sro Paź 15, 2014 5:04 pm   

sloniukm napisał/a:
Wyodrębnienie grupy docelowej jest największym problemem. Źle dobrana grupa to strata czasu oraz pieniędzy.

Zdecydowanie się z tym zgadzam. Trzeba odpowiednio targetować swoje reklamy

Justa 
Użytkownik

Wysłany: Czw Paź 16, 2014 2:00 pm   

Popieram awesome_ads. Wybór grupy docelowej i dostosowanie do niej komunikatu warunkuje skuteczność kampanii reklamowej.

Zuzanna_mir
Użytkownik

Wysłany: Pią Paź 17, 2014 9:20 am   

Zgadzam się ze słowami poprzednika. Zauważyłam, że ostatnio stają się coraz bardziej popularne stojaki reklamowe, które trzeba dostosować właśnie do potrzeb klienta i usług samej firmy. Ciekawa aranżacja i projekt to podstawa, na http://www.emano.com.pl/o...ca-briefow.html widziałam kilka ciekawych propozycji. Wydaje mi się, że takie coś doskonale sprawdzi się w handlu.

Janeczka
Użytkownik

Wysłany: Wto Gru 02, 2014 11:43 am   

Pozycjonowaniem mojej strony zajmuje się firma Semcore, więc o to się nie martwię, ale chciałabym mieć jeszcze jakieś gadżety firmowe z nadrukiem np. koszulki. Mógłby mi ktoś polecić jakąś dobrą firmę, najlepiej hurtownię odzieży reklamowej?

Sandra54 
Użytkownik

Wysłany: Pon Sty 26, 2015 10:41 am   

Ja polecam Wavegroup.pl Bardzo solidna firma, robią dobrej jakości wydruki.

Majka1991 
Użytkownik

Wysłany: Sro Lut 18, 2015 1:36 am   

Moim zdaniem dobra reklama to jak od ciekawej i niespotykanej dotąd strony ugryźc dany produkt czy usługę. Do tego zawsze fajnie dołożyc jakąś grę słów i gotowe :) Od razu jest atrakcyjnie. A co do obrania odpowiedniej grupy targetowej no to oczywiscie sie zgadzam, to równiez jedna z najwazniejszych kwestii.

kornelius
Użytkownik

Wysłany: Pią Cze 03, 2016 8:03 am   

świetną opcją reklamy jest wystawiane się na targach, wiadomo wymaga to trochę zachodu ale ostatecznie wydaje mi się że można najwięcej zyskać, ważne żeby dobrze zorganizować stoisko ale z pomocą abamus design to nie jest trudne

koziolek
Użytkownik

Wysłany: Czw Cze 16, 2016 6:34 pm   

teraz coraz wiecej firm decyduje sie po prostu na udziel w roznego rodzaju targach i mysle ze to strzal w dziesiatke. Teraz z takich ciekawszych szykuja sie Targi Opakowań Packaging Innovations w Wawie. Jest to juz bodajze 8 edycja tego wydarzenia. Mozna zawsze wykupic sobie stanowisko na takich targach i oprocz reklamy nabyc dobre kontakty w swojej branzy:)

Odpowiedz do tematu