Forum o marketingu :: Jak reklamować nowo powstałą firmę?

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Promocja » Reklama » Jak reklamować nowo powstałą firmę?

Jak reklamować nowo powstałą firmę?
Autor Wiadomość

rachelka
Użytkownik

Wysłany: Czw Lip 28, 2016 10:52 am   

Mi na początku rozkręcania biznesu polecono Promostar Group. Specjalizują się w dystrybucji artykułów reklamowych. Zaczeliśmy od długopisów, notesów, kalendarzy, myślę że to bardzo pomogło mojej firmie :) Teraz już po kilku latach dziłalności mimo że moja firma jest znana to dalej współpracujemy. Chociażby jeśli chodzi o konferencje, szkolenia, mam od nich czapki, pendrive. Naprawdę świetna firma

ajszaa
Użytkownik

Wysłany: Czw Lip 28, 2016 12:41 pm   Re: Faktoring w firmie

Wprowadziłam to do swojej firmy i jestem zadowolona, sam plusy. Mam teraz więcej czasu dla siebie :)

AngelikaG napisał/a:
Też ostatnio zastanawiałam się nad tym rozwiązaniem, ale jak do tej pory jeszcze się nie zdecydowałam...
Przyłączam się do pytania - czy ktoś ma jakieś doświadczenia, opinie?

Berek napisał/a:
Czy ktoś używał faktoringu w swojej firmie? Znalazłem takie coś i się właśnie zastanawiam http://www.kuke-finance.p...polisa-klienta/
Polecacie korzystanie z takich usług? :)

AngelikaG 
Użytkownik

Wysłany: Czw Lip 28, 2016 3:13 pm   Re: Faktoring w firmie

Dzięki wielkie za info! Pozdrawiam:)

ajszaa napisał/a:
Wprowadziłam to do swojej firmy i jestem zadowolona, sam plusy. Mam teraz więcej czasu dla siebie :)

AngelikaG napisał/a:
Też ostatnio zastanawiałam się nad tym rozwiązaniem, ale jak do tej pory jeszcze się nie zdecydowałam...
Przyłączam się do pytania - czy ktoś ma jakieś doświadczenia, opinie?

Berek napisał/a:
Czy ktoś używał faktoringu w swojej firmie? Znalazłem takie coś i się właśnie zastanawiam http://www.kuke-finance.p...polisa-klienta/
Polecacie korzystanie z takich usług? :)

kornelius
Użytkownik

Wysłany: Pią Lip 29, 2016 2:24 pm   

dobrze jest zaczynając z nowym biznesem od razu związywać ze sobą klientów żeby zwyczajnie chcieli do nas wracać, świetnie w tym względzie sprawdzą się zarówno karty rabatowe jak i podarunkowe które po pierwsze zachęcają do kolejnego skorzystania z usług zapewniając co raz bardziej atrakcyjną ofertę a po drugie same w sobie w portfelu przypominają o tym że działamy jako firma, u mnie takie karty sprawdzają się rewelacyjnie, ważna jednak jest też ich forma, wiadomo muszę się wyróżniać i jakość wykonania koniecznie wysoka, te które są u nas robił cardon i jeżeli chodzi o trwałość i wzornictwo są rewelacyjne, do tego sami też fajnie budują kontakt z klientem bo chociaż miałem 100 pytań, koncepcji i wątpliwości to zamiast mnie zbywać chętnie słuchają i odpowiadają na wszystkie pytania, a to się ceni

AngelikaG 
Użytkownik

Wysłany: Wto Sie 02, 2016 9:38 am   

Zgadzam się, od samego początku działalności firmy warto dbać o relacje z klientek tak, aby związać go ze sobą. Dobrze w takim wypadku sprawdzają się również programy lojalnościowe.

kornelius napisał/a:
dobrze jest zaczynając z nowym biznesem od razu związywać ze sobą klientów żeby zwyczajnie chcieli do nas wracać, świetnie w tym względzie sprawdzą się zarówno karty rabatowe jak i podarunkowe które po pierwsze zachęcają do kolejnego skorzystania z usług zapewniając co raz bardziej atrakcyjną ofertę a po drugie same w sobie w portfelu przypominają o tym że działamy jako firma, u mnie takie karty sprawdzają się rewelacyjnie, ważna jednak jest też ich forma, wiadomo muszę się wyróżniać i jakość wykonania koniecznie wysoka, te które są u nas robił cardon i jeżeli chodzi o trwałość i wzornictwo są rewelacyjne, do tego sami też fajnie budują kontakt z klientem bo chociaż miałem 100 pytań, koncepcji i wątpliwości to zamiast mnie zbywać chętnie słuchają i odpowiadają na wszystkie pytania, a to się ceni

Roman80
Użytkownik
Roman80

Wysłany: Czw Sie 04, 2016 3:43 pm   

Oczywiście, że nie trzeba od razu wcale dużych nakładów finansowych, dzisiaj internet przecież daje nam dużo możliwości reklamy, nawet tej bezpłatnej:)

Johny67 napisał/a:
Dobre pozycjonowanie, marketing szeptany, przejrzysta strona internetowa na początek oraz działania w social media, gdy będziesz miał więcej środków możesz myśleć bardziej zaawansowanych kampaniach.

rachelka
Użytkownik

Wysłany: Wto Sie 09, 2016 11:59 pm   

Ja się podzielę moimi spostrzeżeniami. Oczywiście internet daje nam mega dużo możliwości, super jest też poczta pantoflowa, ale ja ostatnio zauważyłam, że nic tak nie działa na facetów-konsumentów jak hostessy. Znalazłam piękne dziewczyny na hostessbooking.pl. Potem zorganizowałam takie przyjecie dla VIPów i naprawdę wydaję mi się, że mega zadziałało.

wikrab
Użytkownik

Wysłany: Wto Sie 16, 2016 11:06 am   

Reklama nowej firmy to ciężka sprawa. Ale warto zainwestować w porządną, dużą kampanię reklamową, plus zwrócić się do agencji reklamowej, aby stworzyła dla nas nowoczesną stronę internetową, pomogła w prowadzeniu profili na portalach społecznościowych i stworzyli niepowtarzalną reklamę.

http://marketing.z-plusem.pl/
http://www.grupataka.pl/

maurysiak
Użytkownik

Wysłany: Wto Sie 16, 2016 1:47 pm   

dzisiaj ciężko zaistnieć bez reklamy. Najlepsza reklama jest przez portale społecznościowe i oczywiście porzadna strona internetowa. Dobra jest tzw. poczta pantoflowa. Jeśli ktoś poleci Twoją firmę to na pewno będą klienci, bo ludzie mają zaufanie do sprawdzonych firm.

koziolek
Użytkownik

Wysłany: Sro Sie 17, 2016 12:30 pm   

jeżeli masz produkt który nie jest chlebem powszechnym na rynku to najlepszą opcją jest wyreklamowanie się na targach branżowych. Tutaj masz listę wszystkich targów jakie odbędą się w najbliższej przyszłości http://event.targi.krakow.pl/ . Generalnie uważam, że z tych najciekawszych to na pewno targi Maintenance. Na nich jest zawsze świetna frekwencja i łatwo się tam wypromować :)

Martyna.Ka
Użytkownik

Wysłany: Sro Sie 17, 2016 12:48 pm   

Jeśli szukacie pomocy dla swojej firmy, to polecam Wam ten serwis informatyczny milanówek. Warto przynajmniej sprawdzić u nich cenę za tego typu usługi.
Takie namiary się przydają jeśli nie potraficie sami rozkręcić własnej firmy.

Tekściara 
Użytkownik
Copywriter

Wysłany: Sro Sie 17, 2016 4:00 pm   

Wszystko zależy od tego, w jakiej branży rozkręcasz biznes. Inaczej reklamuje się restauracja (wtedy np. warto zainwestować w ulotki, bannery na ulicę, raczej pozycjonowanie na mapie Google itd.), a inaczej biuro rachunkowe, które musi się przebić przez kilkadziesiąt stron konkurencji. Na początku na pewno trzeba mieć miejsce swoje w internecie i postawić na klasyki - adwords, pozycjonowanie, social media. Pierwszych klientów warto szukać też wśród znajomych i znajomych znajomych ;) Podaż wiedzy na temat marketingu jest bardzo duża, bez problemu znajdziesz więc w internecie wszystkie odpowiedzi na swoje pytania ;) Powodzenia!

rachelka
Użytkownik

Wysłany: Czw Wrz 08, 2016 8:15 pm   

co do targów branżowych to również uważam, że to bardzo dobra forma reklamy. Zdarzało mi się być na tych organizowanych przez targi w Krakowie i właśnie zastanawiam się teraz nad wzięciem udziału w targach EUROTOOL czyli Międzynarodowych targach obrabiarek, narzędzi i urządzeń do obróbki materiałów. Impreza już w październiku.

Kofi
Użytkownik

Wysłany: Pią Wrz 16, 2016 9:22 am   

Początki są trudne dla nowo powstałej firmy. Dlatego małymi kroczkami: dać się poznać, założyć stronę internetową, profil na FB, prowadzić rozmowy, katalog firm, może jakiś artykuł sponsorowany. Najważniejsze jest dotarcie do klienta, bo to on jest naszą najlepszą reklamą. Potem jak się bardziej rozwiniemy nie możemy spocząć na laurach: konkurencja nie śpi a rynek zmienia się z dnia na dzień. Żeby utrzymać się na rynku potrzebne są ciągłe działania.
Mnie pomogła agencja marketingowa: oni najlepiej sobie poradzą z reklamą w internecie, w końcu w tym siedzą i na bieżąco obserwują jakie zmiany zachodzą, jakie działania są dobre, jakie szkodzą. Jakbym miała jeszcze tym się zajmować to chyba bym przestała w ogóle sypiać. A tak mam kogoś kto się tym zajmuje https://solv.pl/.

Matrik12
Użytkownik

Wysłany: Czw Wrz 22, 2016 10:19 am   

Fajnym rozwiązaniem będzie rozreklamowanie firmy w sklepie internetowym np pozycjonowanie stron itp, to będzie dobre:)

Odpowiedz do tematu