Forum o marketingu :: Jak reklamować nowo powstałą firmę?

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Promocja » Reklama » Jak reklamować nowo powstałą firmę?

Jak reklamować nowo powstałą firmę?
Autor Wiadomość

pol3
Użytkownik

Wysłany: Nie Cze 02, 2013 1:47 pm   Jak reklamować nowo powstałą firmę?

A może ktoś z Was posiada jakieś sprawdzone sposoby na promocję swojej własnej, nowo powstałej firmy o której jeszcze cicho na rynku i w internecie też nie ma za wiele informacji?

ekolog 
Użytkownik
ekolog

Wysłany: Pon Cze 03, 2013 8:34 am   

Tez byłbym ciekawy sposobu na rozgłos :smile:

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Pon Cze 03, 2013 10:47 am   

Ja mam jeden: ciężka praca!

szafy meble kuchenne pruszków warszawa

karski1
Użytkownik

Wysłany: Sro Lip 03, 2013 10:08 pm   

Zacznij od tego: http://www.sandra-kuba.pl - masz tam darmowy i gotowe narzędzia do tworzenia wizytówek czy chociażby cenników. Zresztą zobacz sam, możesz się zarejestrować za darmo, wszystko jest w ogóle za darmo.
Sam z tego korzystam, jest to dość interesujące moim zdaniem.
Ostatnio zmieniony przez karski1 Sob Wrz 30, 2017 12:28 pm, w całości zmieniany 1 raz  

Marketorun 
Użytkownik

Wysłany: Sob Lip 06, 2013 11:39 pm   

karski1, takich katalogów firm jest na rynku w necie tysiące, może warto się dodać tam za darmo, ale co to da? Wątpię, że wygeneruje to jakikolwiek odzew. Chyba, że ktoś nie ma swojej strony i na np. wizytówkach będzie umieszczał link swojego wpisu, ale to jest nieprofesjonalne.

karski1
Użytkownik

Wysłany: Pią Lip 12, 2013 11:21 pm   

Wiem, ale nie każdy (ba, nawet żaden) oferuje tyle darmowych rzeczy za darmo jak np. stworzenie własnej strony www czy loga dla firmy.

Odzew da, ja jeśli szukam firmy która zajmuje się ubezpieczeniami, wchodzę w tym katalogu po prostu w kategorię "Ubezpieczenia" i mam wszystkie firmy w jednym miejscu.
Dodatkowo wpływa link z takiego katalogu na pozycję naszej strony w wyszukiwarce.

Pozdrawiam
Bieganie do utraty tchu
Fotografia www.sandra-kuba.pl
Pływanie na maxa
Ostatnio zmieniony przez karski1 Sob Wrz 30, 2017 12:26 pm, w całości zmieniany 1 raz  

combeast7 
Użytkownik

Wysłany: Sob Lip 13, 2013 12:36 pm   

Jest tyle opcji reklamy w internecie, że w dzisiejszych czasach to żaden problem. Dodatkowo polecam FanPage na facebooku.

Marczak
Użytkownik

Wysłany: Pon Lip 15, 2013 10:40 am   

Portale społecznościowe to jak najbardziej strzał w 10tkę. Ale ważna rzecz! Jak już się zacznie przy tym pracę, to pożądane skutki można osiągnąć jedynie przy ciągłej konsekwentnej pracy nad profilem. Również należy zbierać różnymi małymi konkursami i angażem ludzi (np zadawanie ciekawych pytań) kolejnych "znajomych".

Pozycjonowanie w google, to kolejny temat. Ale chyba najwazniejsza broń w dziesiejszych czasach. Jesteś nad konkurencją? Masz zamówienia :)

ajszaa
Użytkownik

Wysłany: Pon Lip 15, 2013 1:51 pm   

Portale społecznościowe są bardzo dobre dla skutecznej promocji, w końcu tam jest ogrom użytkowników, a wszelkie informacje bardzo szybko się rozchodzą. I tutaj doskonałym rozwiązaniem crowdsourcing, czyli pytania do użytkowników o radę, zaangażowanie w promocję firmy itd. Przykładowo pytamy użytkowników o dobre hasło reklamowe dla naszej firmy a w zamian oferujemy bilet do kina. Odzew pomysły społeczne jest niemal pewny :)

Johny67 
Użytkownik

Wysłany: Sro Lip 17, 2013 8:32 am   

Dobre pozycjonowanie, marketing szeptany, przejrzysta strona internetowa na początek oraz działania w social media, gdy będziesz miał więcej środków możesz myśleć bardziej zaawansowanych kampaniach.

Miasto Stron 
Użytkownik
marketer stron www

Wysłany: Pią Lip 19, 2013 5:09 pm   

Moim zdaniem dobór narzędzi marketingowych jest uzależniony od rodzaju działalności, jaką chcemy wypromować. Czy bowiem jest sens w promocji w social media, kiedy naszą grupą docelową jest np 1000 konkretnych firm, które udostępniają swoje dane kontaktowe? Odpowiedz sobie najpierw na pytanie komu chcesz coś sprzedać, a później jak to zrobić. Wówczas pewne rozwiązania powinny się nasunąć same.

Pozdrawiam!

Berek 
Użytkownik

Wysłany: Wto Wrz 10, 2013 11:06 am   

Jak założyłem właśnie dla swojej młodej firmy usług reklamowych, trafiłem na http://city.com.pl, tam można do siebie dopasować ofertę i skorzystać z rady fachowców. Przyznam, że się nie zawiodłem, choć na początku podejście miałem dosyć sceptyczne.

janb33 
Użytkownik

Wysłany: Czw Wrz 12, 2013 9:47 am   

Musisz przede wszystkim pozakładac profile na portalach społecznościowych , forach i innych ciekawych stronach wiążących się z tematem Twojego marketingu i rozpowszechniać informacje o nowo powstałej firmie. A jak masz troche funduszy proponuje komuś to zlecić. A gdy masz stronkę internetową zostawiać link na każdym z tych portali w którym masz konto. Możesz go umieszczać nawet w stopce, będzie widoczny tam gdzie się wypowiadasz. Powodzenia!

Carlos
Użytkownik

Wysłany: Czw Wrz 26, 2013 1:41 pm   

Większość działalności reklamuje się w bardzo podobny sposób ale bez strony internetowej oraz jej pozycji w wyszukiwarkach nie ma za bardzo przyszłości. Nie można także zapomnieć o reklamie we własnym mieście, ulotki, banery, reklama w radiu, proszę pamiętać że często klienci wybierają miejscowe firmy gdyż lubią mieć rękę na pulsie. Zachęcam do zapoznania się z miejscowym zapotrzebowaniem na produkt/usługę, stworzenia strategii marketingowej oraz przejścia do konkretów. Po pierwsze to mieć pomysł, po drugie stworzyć plan, a następnie już tylko działać

tysiek86 
Użytkownik

Wysłany: Pią Wrz 27, 2013 6:40 pm   Jak reklamować nowo powstałą firmę?

na początku to proponowałbym założyć własną stronę internetową, później już w wypromowaniu jej nie będzie większego problemu.Możesz zatrudnić do tego np Web Metrics , oni na pewno Ci pomogą. Ja przynajmniej z ich usług jestem zadowolona.

Odpowiedz do tematu