Forum o marketingu :: Konkursy internetowe- co myślicie?

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Promocja » Reklama » Konkursy internetowe- co myślicie?

Konkursy internetowe- co myślicie?
Autor Wiadomość

wirtuale.pl
Użytkownik

Wysłany: Czw Sie 06, 2009 1:22 pm   Konkursy internetowe- co myślicie?

Hej, pytanie jak w tytule. Czy uważacie, że konkursy to atrakcyjna forma reklamowa, czy też jest już przereklamowaną formą promocji? Co Was osobiście zachęca do udziału w konkursie? Jaką musi mieć formę i nagrody, żeby wzbudził Wasze zainteresowanie? I jak to jest z szukaniem konkursów? Sami szukacie? Jeśli tak to gdzie?
Pozdrawiam serdecznie

michu
Użytkownik

Wysłany: Sro Sie 26, 2009 10:07 am   

Mnie zachęcają głównie nagrody i ilość tych nagród.
Najlepiej jeszcze jak jest jakaś nagroda gwarantowana:)

inwestuje
Użytkownik

Wysłany: Pią Paź 02, 2009 9:38 pm   

Konkursy są najczęściej organizowane na portalach ogólnotematycznych albo serwisach dla kobiet.
Najlepiej jak w takim serwisie jest jeszcze forum dyskusyjne, wtedy można jeszcze rozesłać informacje forumowiczom na maila.

diglet 
Użytkownik

Wysłany: Czw Maj 06, 2010 11:07 pm   

"Najlepiej jak w takim serwisie jest jeszcze forum dyskusyjne, wtedy można jeszcze rozesłać informacje forumowiczom na maila."

Na ogólnotematycznych lepiej sprawdza się Mailing z jakiegoś serwisu. Na tematycznych lepiej trzymać za wszelką cenę tych userów, którzy się zżyli w pewien sposób dlatego mailing na pewno ale ja bym poszedł o krok dalej w stronę newslletera.

socialplayer 
Użytkownik

Wysłany: Sro Cze 16, 2010 10:03 pm   

Moim zdaniem, sensownie jest zainwestować we współpracę z twórcami portalu - jeśli produkt jest wystarczająco atrakcyjny, dwie marki będą się wpierać. A dobrze dobrane miejsce, gdzie pojawia się określona grupa docelowa to w takim przypadku co najmniej połowa sukcesu.

ololo 
Użytkownik

Wysłany: Sro Sie 02, 2017 9:31 am   

Ja też myślę, że takie konkursy to fajna sprawa. Teraz zresztą fajny konkurs organizuje Adecco, szczególnie dla kibiców siatkówki https://www.adeccopraca.pl/kibicnr1/ - warto sobie sprawdzić :)

Patrycja12 
Użytkownik

Wysłany: Pią Sie 04, 2017 8:44 am   

Ludzie lubią konkursy i chętnie biorą w nich udział. To nie tylko fajna zabawa ale możliwość wygrania czasem fajnego gadżetu:) Myślę że konkursy generują duży ruch:)

Malayko
Użytkownik

Wysłany: Pią Sie 11, 2017 1:49 pm   

Moim zdaniem jest to świetna forma promocji i małym kosztem można zainteresować swoją firmą bardzo dużą ilość osób :)

anetta
Użytkownik

Wysłany: Czw Sie 17, 2017 7:00 am   

Według mnie konkursy to rewelacyjny sposób na reklamę, niezależnie od tego w jakiej formie występują – czy jest to konkurs wiedzy, czy może jakaś loteria promocyjna. Na tej stronie https://www.motivationdir...rie-i-konkursy/ piszą jak można dobrze zaplanować i zorganizować konkurs, by osiągnąć sukces.

Kamilekxxx
Użytkownik

Wysłany: Pon Wrz 11, 2017 7:48 am   

Nie ufam konkursom, w których trzeba coś "polajkować i udostępnić", a potem możemy wygrać samochód czy inną rzecz tak drogą. Dla mnie to pic na wodę.
Co innego w loteriach SMS, w których jasno jest ustalony regulamin. Tam można trochę zyskać, chociaż może nie są to zawrotne kwoty.

mixol
Użytkownik

Wysłany: Wto Wrz 19, 2017 9:17 am   

Mam znajomego, który we wszystkich konkursach które zobaczy bierze udział i powiem Wam, że czesto udaje mu sie wygrac mi sie w to akurat bawic nie chce ale jednak warto :D

kozakanita 
Użytkownik

Wysłany: Wto Wrz 26, 2017 11:58 am   

Szczerze powiedziawszy jakoś jestem sceptycznie nastawiona na te konkursy...ale fakt, jako środek promocji - jak najbardziej :D

Adamila021
Użytkownik

Wysłany: Czw Wrz 28, 2017 9:17 pm   

Uważam ,że każdy konkurs to motywacja do działania. Bardzo fajnym konkursem był http://blog.empikfoto.pl/...rozstrzygniety/ z którego można czerpać inspirację.

koontownik
Użytkownik

Wysłany: Wto Paź 24, 2017 7:23 am   

Niby takie konkursy nie powinny być złe. Jest to jakaś reklama firmy, a przecież jak już jakaś firma chce pozyskać klientów to raczej nie będzie ich oszukiwać. Fakt faktem, że w takich konkursach bierze udział sporo ludzi, więc szanse na wygranie są małe. No ale próbować zawsze można :D

kapustos 
Użytkownik

Wysłany: Pią Lis 03, 2017 8:00 pm   

A może lepiej poszperać w tej sprawie w sieci? To jest dość dobre rozwiązanie.

Odpowiedz do tematu