Forum o marketingu :: która forma reklamy jest najskuteczniejsza ?

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Promocja » Reklama » która forma reklamy jest najskuteczniejsza ?

która forma reklamy jest najskuteczniejsza ?
Autor Wiadomość

małami
Użytkownik

Wysłany: Pon Paź 31, 2016 4:45 pm   targi

Dobrym sposobem są targi i konferencje. Ja osobiście często biorę udział w takich eventach, ponieważ trafiasz bezpośrednio do klientów, których interesuje, to czym się zajmujesz. Dodatkowo możesz rozeznać się w konkurencji, co oferują, czego ty nie masz. Na takich wydarzeniach warto mieć np. hostessy, które pomagają reklamować firmę. Często sama taki marketing stosuje, jest to stosunkowo pracochłonne, ale warto. Ważne jest, aby mieć osoby profesjonalne koło siebie, które pomogą, a nie zaszkodzą. Mogę udzielić kilku rad jeśli chodzi o organizacje promocji np. na targi. Jeśli chodzi o hostessy ja korzystam z usług firmy Hostess Booking, ponieważ są sprawdzeni i profesjonalni. Ważne jest też miejsce, termin oraz jak same targi zostały zareklamowane. Kto z branży będzie brał udział w targach, ponieważ to znaczy np. o ich prestiżu. No naprawdę jest wiele, wiele czynników, o których można pisać. Jednym słowem myślę, że ta forma marketingu naprawdę jest jedną z lepszych.

nosleep 
Użytkownik

Wysłany: Sob Lis 19, 2016 6:36 pm   

Wydaje mi sie, ze dobra forma reklamy sa reklamy zewnetrzne. Inwestujemy raz w reklame i jest ona ciagle na widoki, mijaja ja ciagle nowe osoby, dzieki czemu nasze logo/nazwa firmy jest zapamietywana przez kolejnych potencjalnych klientow. Taka forma reklamy moga byc np rollupy - ladne, eleganckie oraz widoczne z daleka. Idealne wlasnie na wszelkiego rodzaju targi, konferencje czy szkolenia.

mantra
Użytkownik

Wysłany: Wto Lis 22, 2016 11:16 am   

Zdecydowanie podstawą jest strona www firmy i jej dobre wy pozycjonowanie, oraz art. w gazetach, banery :) ale głównie to bym zainwestowała w reklamę w Internecie.

kozakanita 
Użytkownik

Wysłany: Sro Lis 23, 2016 11:30 am   

Faktycznie, czasy są teraz ciężkie, duża konkurencja na rynku, trudno się wybić, wykazać się czymś niepowtarzalnym i znaleźć pewną lukę. Klienci są teraz coraz bardziej wymagający, ciężko ich zaskoczyć. Jednak obserwując rzeczywistość najrozsądniejszym i najbardziej ekonomicznym sposobem reklamowania się jest internet. Całymi dniami ludzie potrafią siedzieć w ekranach telefonów czy komputerów. Dobry baner reklamowy (np. ja współpracowałam z agencją Kameleon www.reklama-kameleon.pl) na popularnej stronie może się okazać strzałem w dziesiątkę.

Alerid
Użytkownik

Wysłany: Wto Gru 20, 2016 12:33 pm   

Wiesz Mantra strona www i reklama w Internecie wbrew pozorom nie zawsze nam wystarczą. Niektórzy nie wiem dlaczego ograniczają się tylko do reklamy internetowej, która jest zresztą droższa od tradycyjnych form reklamy. Od kilku lat prowadzę kilka sklepów i mimo tego że są to sklepy internetowe inwestuje również w tradycyjną reklamę, która przynosi mi spore korzyści, a tak jak już wcześniej pisałam nie jest ona droga. Asortyment moich sklepów nie jest ogromny, bo bardziej stawiam na ciekawe wzornictwo kilkunastu modeli mebli niż na kilkadziesiąt czy nawet kilkaset modeli mebli, które możemy również zobaczyć w innych sklepach w podobnej cenie. Mam sklepy internetowe jak i stacjonarne, ale zarabiam głównie dzięki sklepom internetowym. Inwestuje w pozycjonowanie, reklamę adwords, ale moi klienci lubią również przeglądać teczki ofertowe, które zamawiam tutaj http://www.drukarniaonlin...teczki-ofertowe . Polecam, bo nie kosztują wiele, bo dosłownie ok. 2zł za sztukę, dzięki nim możemy zyskać sporą ilość stałych klientów. A sama jakość wydruku w tej drukarni jest bardzo wysoka i jest to moim zdaniem jedna z lepszych a może i najlepsza oferta na rynku.

AgataBielecka 
Użytkownik

Wysłany: Pią Gru 30, 2016 12:17 pm   

Moim zdaniem teraz trzeba stawiać głównie na promocje w Internecie. Z doświadczenia wiem, że trzeba być widocznym w Internecie żeby przyciągać klientów i aby marka stała się rozpoznawalna. Możesz stworzyć stronę internetową swojej firmy i zlecić agencji pozycjonowanie. Kiedy ja zaczynałam tak właśnie zrobiłam. Zleciłam firmie https://seo4.net/ stworzenie strony, a następnie pozycjonowanie. Z tego co się orientuję można w tej firmie wykupić abonament na działania związane z dbaniem o pozycje oraz marketing.

Kondrat78a
Użytkownik

Wysłany: Pią Gru 30, 2016 2:05 pm   

Mi się wydaje, że bardzo skuteczną formą reklamy jest dziś remarketing.

MariuszLa
Użytkownik

Wysłany: Wto Sty 03, 2017 2:15 pm   

Dla mnie najskuteczniejsza jest wszechstronna reklama kompleksowa, czyli najlepiej jest się promować wszędzie :)

Pankotello 
Użytkownik

Wysłany: Czw Sty 05, 2017 10:45 am   

Ja się zgadzam z MariuszLa. Najlepiej jest stosować różne formy reklamy. Dzięki temu efekty są lepsze. Po prostu dobrze jest testować, co działa, a co nie. Z doświadczenia wiem, że warto po pierwsze zadbać o swoją stronę internetową, bo to jest wizytówka. To jest ważne przy każdego rodzaju biznesie. A reszta? To już zależy od charakteru działalności, segmentów, do których kieruje się swoją ofertę i tak dalej. Ja na przykład jestem zadowolony z toreb reklamowych. Pytanie, czy to będzie pasowało do wszystkich biznesów. Pewnie najbardziej sprawdzi się w handlu. Poza tym stosuję też ulotki, które w innej branży mogą się nie sprawdzić. Trzeba po prostu próbować i udoskonalać swoje działania reklamowe. Ja taką taktykę stosuję. Badam, co się sprawdza, a co nie i jestem zadowolony ;) .

Kukusia7 
Użytkownik
Kukusia7

Wysłany: Pią Sty 13, 2017 2:28 pm   

Strona internetowa również jest ważna, jednak najpierw trzeba zakomunikować innym,że taka firma prowadzi również działalność w Internecie. Takie gadżety reklamowe jak kubki czy koszulki są niezwykle skuteczną promocją. Takie przedmioty wysokiej jakości można kupić w Gartees http://krajowy.biz/firma,garteespl , a na ich stronie można własnoręcznie zaprojektować własną grafikę reklamową. To się dopiero nazywa wszechstronna reklama :)

managerka 
Użytkownik

Wysłany: Pią Sty 13, 2017 4:05 pm   

Oczywiście, że tak. Strona musi być nie tylko ładna i czytelna, ale też dobrze zoptymalizowana.

Ryszardo0z
Użytkownik

Wysłany: Sob Sty 14, 2017 1:33 pm   

Jeżeli chodzi o promocję restauracji to trzeba zadbać przede wszystkim o reklamę lokalną. Postawiłbym tutaj na radio i ulotki. Większość sukcesu i tak będzie zależeć od miejsca położenia lokalu.

gmertak
Użytkownik

Wysłany: Pon Sty 16, 2017 2:51 am   

no i przede wszystkim fanpage i social media kierowane na lokalnych odbiorców :)

Darevan
Użytkownik

Wysłany: Pon Sty 16, 2017 11:11 am   

Myślę, że stojaki reklamowe producent mogą Cię zadowolić.

serafin33
Użytkownik

Wysłany: Pon Sty 16, 2017 8:31 pm   

Najskuteczniejsza? W sumie lepiej skupić się od razu na kilku rodzajach bo nie ma złotego środka zależy też dużo od branży

Odpowiedz do tematu