Forum o marketingu :: Marketing sklepu internetowego

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Promocja » Reklama » Marketing sklepu internetowego

Przesunięty przez: Piotr R. Michalak
Pon Wrz 22, 2008 12:13 pm
Marketing sklepu internetowego
Autor Wiadomość

ahuprezent 
Użytkownik
fajnyprezent.pl

Wysłany: Pon Wrz 15, 2008 10:23 pm   Marketing sklepu internetowego

Mam problem na uruchomiony sklep weszła 1 osoba.Być może kupi.Mam mały budżet
co chcę zrobić:?
1.torby ekologiczne do których wkładam produkty handluję w "realu" na torbie jest adres sklepu.
2.Zleciłam wykonanie ulotki i napisanie do niej tekstu.
3.Chcę zlecić pozycjonowanie pewnych fraz.Koszt ok.300 zł.
4.Robię niezależnie od tych działań stronę zapytaj,potrzebuję majli.
5.Gdzie umieścić w internecie stronę zapytaj.?
6.Zrobiłam bloga na którego nikt nie wchodzi.
7.Na razie są na nim tylko moje artykuły.
7.Nie mam listy adresowej.
Widzę że to trudniejsze niż mi się wydawało.
Poradż Piotrze lub inny użytkowniku tego forum.

Piotr R. Michalak 
Administrator

Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 5:31 pm   

Witaj Krystyno,
Wyjaśnij proszę co miałaś na myśli w poniższych zdaniach:
Cytat:
4.Robię niezależnie od tych działań stronę zapytaj,potrzebuję majli.
5.Gdzie umieścić w internecie stronę zapytaj.?

Co to jest "strona zapytaj"? :)

Odnośnie pozostałych kwestii... Masz bardzo ładny sklep, ale widzę że brakuje Ci jeszcze trochę wiedzy o promocji w Internecie. Jednak trzeba takową mieć, aby się skutecznie promować - szczególnie bez budżetu.

Pozwolę sobie wkleić listę różnych metod promocji, którą ostatnio sporządziłem na potrzeby mojego nadchodzącego szkolenia :) Mam nadzieję, że Ci pomoże sprawdzić, co jeszcze mogłabyś robić, albo na czym się skoncentrować:

PPC – linki

Pozycjonowanie:
    SEO – optymalizacja
    Długi ogon

PP – partnerzy
    Kampanie mailingowe (!)
    Kampanie bannerowe ich odmiany oraz inne formy wizualne np. wideo
    Katalogi np. Zumi, pf.pl
    PR – public relations

Marketing wirusowy:
    Filmy na Youtube
    Ebooki, raporty
    Zdjęcia
    Prezentacje PowerPoint i Slideshare
    Gry flash

Social media marketing
    Porównywarki cen

Aukcje:
    Nie tylko kanał dystrybucji
    Uwaga na regulamin!

CPA networks, PP networks
    Kupowanie serwisów z ruchem
    Tworzenie serwisów z ruchem (wspierających)

Metody klasyczne:
    Ulotki, wizytówki, katalogi
    Radio
    TV
    Prasa

Przydałoby się Krystyno, abyś następnie trochę skonkretyzowała swoje pytanie.

Obecnie można by było Tobie polecić jakiś konkretny, kompletny kurs o promocji w Internecie, albo napisać dłuuugi elaborat o tym co i jak możesz robić, bo de facto możesz robić wszystko. Względnie czytelnicy forum mogliby zacząć przekrzykiwać się nawzajem, wymieniając i opisując metody z mojej listy. Ale nie o to chodzi.

Najlepiej Ty napisz z czym konkretnie masz problem, z wdrożeniem której metody, wtedy będzie łatwiej Ci doradzić.

ahuprezent 
Użytkownik
fajnyprezent.pl

Wysłany: Wto Paź 07, 2008 11:12 pm   Marketing sklepu internetowego

Jako nowy użytkownik tego forum chcę podziękować za wskazanie dróg w promocji
mojego sklepu.Nie wstydzę się napisać że nie wiedziałam co to jest określenie"długi ogon"
Wprowadziłam 4 propozycje.Nie dorosłam jeszcze do tych bardziej wyrafinowanych
Co zrobiłam-pozycjonowanie,linki sponsorowane,zakupiłam ebooka na temat Wystawiam się na allegro.zakupiłam ebooka na temat perswazyjnych emaili.Przymierzam się do kampani blogowej/obawiam się kosztów/
Szukam tanich rozwiązan.Czy ma ktoś inne tanie pomysły?

Piotr R. Michalak 
Administrator

Wysłany: Sro Paź 08, 2008 9:16 am   

Krystyno,
Jest jeszcze parę rzeczy które możesz zrobić. Np.:
- aktywnie promować sklep internetowy w swoich sklepach w centrach handlowych (ulotki - nie wiem czy właśnie do tego miały Ci służyć)
- dodać swoją ofertę do pasaży handlowych i na Allegro

Generalnie warto by było wejść na Allegro i zobaczyć, czy takie produkty się sprzedają - albo jakie w ogóle produkty się sprzedają - choć nie jest to w 100% miarodajne.

Napisałaś mi prywatnie Krystyno, że masz X wizyt na stronie, przy czym odsłon 6 razy tyle. To oznacza, że średnio użytkownik ogląda 6 podstron. To całkiem nieźle. Ale jak wejdzie na podstronę produktu, to nie ma opisu. Ja wiem, że przy takiej gamie produktów to spora inwestycja, ale przykro mi, nie będziesz skutecznie sprzedawać bez opisów produktu.

Przecież po 1 zdjęciu nic jeszcze nie widać :) Przydadzą się także zdjęcia z innych ujęć, może produkt w kontekście (np. pluszak przytulany przez dziecko, widać jak duży jest pluszak w porównaniu z dzieckiem), zdjęcia detali - aby było widać jakość wykonania itd.

Osobiście nie kupiłbym maskotki za 70 zł widząc tylko miniaturkę zdjęcia. To chyba jest obecnie największy problem braku sprzedaży w Twoim sklepie.

ahuprezent 
Użytkownik
fajnyprezent.pl

Wysłany: Sro Paź 08, 2008 11:17 am   

Witam!

Dziękuję Ci , bardzo Ci dziękuję ,za szczerą wypowiedż.Jestem bardzo zobowiązana Czułam że jest żle.Wskazałeś co.Muszę przerobić Twoje pisanie tekstów/chyba że w tej kwestii masz swoje uwagi/.
Co do zdjęć będę musiała kogoś dobrego szukać.Gdzie?

Krystyna

Piotr R. Michalak 
Administrator

Wysłany: Sro Paź 08, 2008 11:25 am   

Niestety ze zdjęciami nie potrafię pomóc.
Co do tekstów, tutaj wystarczą rzetelne opisy, choć nutka fantazji, tworzenie korzystnego wizerunku nie zaszkodzi. Nie powinny to jednak być teksty nadmiernie sprzedażowe i perswazyjne.

ahuprezent 
Użytkownik
fajnyprezent.pl

Wysłany: Sro Paź 08, 2008 11:32 am   

Dziękuję za podpowiedż.Podobają mi się sugestie co do opisów.

Krystyna

anna j.
Użytkownik
anna j.

Wysłany: Pon Lis 22, 2010 4:20 pm   

Niewielkim kosztem zareklamujesz się też w Google.

Zajrzyj proszę na stronę ADmanago.

http://www.admanago.pl/welcome.htm

alexa
Użytkownik

Wysłany: Czw Gru 02, 2010 11:53 am   

zgadzam się z przedmówczynią - na początek AdWords - szubko pojawisz się na pierwszej stronie. Pozycjonowanie też jest ok, tylko, że ten budżet, który planujesz będzie raczej zbyt mały jak na tą branżę.

proarek1 
Użytkownik

Wysłany: Wto Sty 25, 2011 9:16 pm   

Witam

Jeżeli nie wiesz nic o pozycjonowaniu, a chcesz poznać najważniejsze aspekty tego zagadnienia, to ta książka jest dla Ciebie. Metody, czy raczej konkretne wskazówki, opisane w prosty i zrozumiały sposób pozwolą Ci dostrzec ten ważny wymiar projektowania własnych stron internetowych.. Przydatne informacje na temat metatagów i sposobów na pomyślne zaindeksowanie strony w wyszukiwarkach. Uważam, że bardzo przyda się w dalszym "doskonaleniu" budowanych stron. W ogóle to świetna książka prosty, jasny i zrozumiały język, oprócz wiedzy, to jej największa zaleta.
Podaje link do książki

http://zlotemysli.pl/arek...atkujacych.html

Pozdrawiam

Marakasanas 
Użytkownik

Wysłany: Pon Kwi 11, 2011 10:58 am   

Przede wszystkim musisz się wypromować, gadżety, ulotki, torby, fajne logo to już połowa sukcesu :) Trzeba mieć na uwadze, że pieniądz krąży i czasem większa inwestycja na start może wygenerować znacznie obfitszy zysk w przyszłości, rozpuść wici, zdobądź lojalnych klientów i zarabiaj :)

Webpromotor 
Użytkownik

Wysłany: Nie Maj 01, 2011 1:36 pm   

Zleć pozycjonowanie konkretnej firmie lub osobie, zainwestuj w reklamę sponsorowaną Google. Gadżety, ulotki, ogłoszenia itd a powinno być lepiej.

raulq7
Użytkownik

Wysłany: Sob Maj 28, 2011 8:44 pm   

Jeżeli zależy Ci na skutecznej i taniej reklamie radziłbym się skupić na internecie. Np. na kampanii Adwords, która odpowiednio targetowana może
przynieść dobre efekty. Warto na samym początku skorzystać ze specjalnego kuponu googla obniżającego koszty reklamy,
który w ten sposób reklamuje swoje usługi. Możesz go zdobyć m.in tutaj http://www.kupony24.net/

roberto_86
Użytkownik

Wysłany: Sro Sie 03, 2011 9:17 am   

Jeżeli zależy Ci na tanim i skutecznym wypromowaniu Twojego sklepu w Internecie, mam dla Ciebie bardzo korzystne i skuteczne rozwiązanie.

Od niedawna dostępny jest system Marketing360 służący do kompleksowego prowadzenia działań marketingowych w sieci. System łączy w sobie moduły do pozycjonowania, prowadzenia kampanii AdWords, e-mail marketingu, oraz do zarządzania bazą obecnych bądź potencjalnych klientów. Dodatkowo w Markering360 możesz tworzyć estetyczne formularze kontaktowe oraz banery reklamowe.

Wszystkie te funkcjonalności dostępne są za naprawdę rozsądne pieniądze.

Wejdź na http://www.marketing360.pl i zarejestruj się w systemie. Na początek, aby móc zapoznać się z systemem Marketing360 i przekonać się o jego skuteczności istnieje możliwość bezpłatnego testowania przez okres 14 dni!

fn1984 
Użytkownik

Wysłany: Nie Sty 08, 2012 11:39 am   

Witaj Krystyno.

Przede wszystkim musisz sprawić, aby Twój sklep internetowy już "z daleka" był widoczny w sieci. W tym celu musisz zoptymalizować stronę internetową oraz teksty na www

Nasycić teksty na stronę internetową frazami SEO i słowami kluczowymi możesz spróbować sama lub może pomóc Ci profesjonalny copywriter

Pamiętaj, że pisanie tekstów na strony internetowe to podstawa sukcesu w dziedzinie webmarketing.

Jeśli o to zadbasz sklep zwiększy z pewnością zwiększy obroty i zacznie przyciągać większą liczbę Klientów.

Pozdrawiam.

Odpowiedz do tematu