Forum o marketingu :: Pomysły na reklamę

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Promocja » Reklama » Pomysły na reklamę

Pomysły na reklamę
Autor Wiadomość

MagdaBuraczewsk 
Użytkownik

Wysłany: Sro Wrz 17, 2008 12:37 pm   Pomysły na reklamę

Witam,

ostatnio zastanawiam się nad lepszą/bardziej skuteczną reklamą portalu internetowego poświęconego sztuce (dla zainteresowanych www.artstore.pl). Jak nie trudno zauważyć tego typu stron jest w Internecie całe mnóstwo, a promowanie portalu na art forach nie przynosi oczekiwanych rezultatów - zazwyczaj ludzie wchodzą na stronę, przeczytają, co mają przeczytać i rzadko kiedy wchodzą na nią po raz kolejny.

Może macie jakieś pomysły (doświadczenie) na to w jaki sposób sprawić, by internetowy czytelnik portalu często go odwiedzał? (wiem, wiem - zawartość w tym momencie jest najważniejsza, ale co może ją jeszcze wspomóc). Konkursy?

Opinie ostatecznie są kształtowane przez uczucia, nie rozum.

Piotr R. Michalak 
Administrator

Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 4:20 pm   

Jeśli ludzie nie powracają na stronę - co nie dziwi, zważywszy na to jak duży internauci mają teraz wybór różnych serwisów - zastosuj metody zwiększania lojalności odwiedzających:

1. Email marketing. Dlaczego pod niektórymi notkami na naszym blogu http://blog.ententa.pl jest tyle komentarzy? Bo czasem, gdy mam ochotę poinformować naszą listę mailingową o nowym wątku, wysyłam mailing. I nagle na stronę wchodzi 1000 osób konkretnie świadomych po co wchodzą, co chcą przeczytać i zainteresowanych tematem.

To najważniejsza metoda. Aby zachęcić ludzi do zapisywania się, możesz:
- stworzyć pop-up, który oferuje gratisa w zamian za zapis
- stosować landing page jak np. www.efnetica.pl/squeeze - i promować go innymi metodami, budując sobie bazę na przyszłość
- zastosować metodę nr 2 poniżej

2. Rejestracja. Aby dostać się do niektórych bardziej wartościowych treści - trzeba się zarejestrować. Okazyjnie kontaktujesz się z zarejestrowanymi i informujesz o nowościach, czyli email marketing się znowu kłania. Zauważ co robi serwis "marketing przy kawie" - u nich to naprawdę nie jest rejestracja, po prostu podanie swojego adresu email. W ten sposób budują sobie bazę.

3. Narzędzia dla użytkowników. Jest to niestety złożona opcja, ale czasem trzeba dać użytkownikom coś więcej, aby byli lojalni. Ja np. intensywnie korzystam z Google Docs. Niektórzy bezustannie siedzą na serwisie społecznościowym, który pozwala im publikować zdjęcia, nawiązywać kontakty i utrzymywać wirtualną relację ze znajomymi. Pomyśl, co jeszcze możesz zrobić dla użytkowników?

pogodynka
Użytkownik

Wysłany: Pią Wrz 04, 2009 9:48 am   

Ja ostatnio odkryłam mikroblogi. Zamieszcza się krótkie informacje, linki do stron, zdjęcia, w awatarze można zamieścić logo firmy... jest to dobry sposób na budowanie świadomości marki, zwiększenie wejśc na stronę itp. Ten sposób jest też mniej inwazyjny niż spam, czy banery reklamowe (któych np. nie można wyłączyć). Jedyne co, to trzeba być systematycznym, bo jak informacja zchodzi ze strony to nikt jej nie widzi, ale jedna wiadomość dociera do większej ilości uzytkowników. Ja osobiście korzytam ze spinacz.pl, ale wiem, że jest też flaker czy pinger.

azielazny 
Użytkownik
blog.labenete.pl

Wysłany: Nie Lis 29, 2009 3:44 pm   

Piotr właściwie poruszył wszystkie najważniejsze aspekty zatrzymania kogoś na stronie.

Dodam do tego jeszcze jedną rzecz, której nie stosuję na stronie, bo się trochę boję.

Możesz umieścić Toplayera zaraz po wejściu na stronę z możliwością zapisania się na kanał rss lub email. Niestety taka reklama potrafi odstraszać ludzi.

Twoja strona powinna oferować coś, czego nie mają inni. Jeśli ludzie czegoś szukają, to będą wtedy do ciebie zaglądać.

Mało tego możesz zaoferować jakiś prezent dla czytelników, którzy odwiedzą Twoją stronę po raz kolejny. Jeśli dana osoba będzie wiedziała, że może coś zyskać, to będzie zaglądać na stronę.

Znalazłoby się jeszcze kilka innych sposobów mniej lub bardziej subtelnych. Wszystkie jednak sprowadzają się do zapisania na listę lub kupienia użytkownika poprzez prezenty.

Czy masz odpowiedni wizerunek
i prowadzisz naprawdę dochodowy biznes ?
http://blog.labenete.pl

Zadbaj o biznesową wiedzę.
Popraw swoją markę
http://zaistniecwsieci.labenete.pl

rafi
Użytkownik

Wysłany: Pią Cze 04, 2010 2:49 pm   

Dobra reklama wizerunku firmy? Tylko Netimage.

Dolar1001
Użytkownik

Wysłany: Pon Sie 09, 2010 1:00 pm   Odgrzewane

Cześć

Ciekawy temat i jak dla mnie na czasie choć posty sa już 2-letnie.Słuchajcie własnie staramy sie rozwinać portal społecznościowo imprezowy.Wiem, że jest ich bardzo duzo i nasz jeszcze nie oferuje zbyt wiele ale wprowadzilismy system punktacji i nagradzania za aktywność. Jak rozpromować go w necie? Wiadomo ,że reklama na popularnych stronach jest bardzo droga. Spamowanie na gg czy nk jest nielubiane i słusznie. Dajemy naprawde ciekawe nagrody ale odezw jest słaby choc w sumie czas istnienia portalu tez jest niewielki. zerknijcie jesli możecie i doradzcie.www.tutejsi.pl

Łukasz Sikora 
Użytkownik
Menedżer Ardeum.pl

Wysłany: Sro Sie 11, 2010 6:21 pm   

Strona wygląda solidnie ale bez jakiś fajerwerków. Wszedłem na niego i po prostu nie widziałem o co chodzi, dlaczego miałbym się rejestrować i co miałoby mi to dać. Taki serwis o wszystkim i o niczym.

Strona wydaje się pusta i taka trochę bez życia. Zastanawiam się czy nie odnieślibyście korzyści z promowania się na Facebooku, lub idąc dalej integracją konta użytkowników z ich kontami w tym serwisie. Nie widzę jednak narzędzi które sprawiłby że użytkownicy zostaliby dłużej i chcieli wracać.

damian
Użytkownik

Wysłany: Nie Wrz 05, 2010 11:05 am   

W sumie sposoby podane wyzej sa bardzo dobre i sprawdzone. Dodatkowo mozna sie promowac na nk i fb. Na fb mozna zalozyc konto firmowe i zapraszac ludzi, pisac notki itd. Na nk jest znienawidzony przez wszystkich sledzik, ale on w promocji jest bardzo dobry, bo zawsze ktos wejdzie w link, ktory jest ciekawie opisany.

Oprocz tego jakis marketing szeptany na forach internetowych, blogach itd.

--
Copywriting

criss99
Użytkownik

Wysłany: Wto Lis 09, 2010 1:33 pm   

musisz zbudować sobię markę, wtedy możesz liczyć na sukces.

Budowanie marki nie jest proste i szybkie... musisz wiele pieniędzy i czasu w to włożyć ale z doświadczenia wiem że się opłaca :)

Rady ludzi którzy piszą nademną są jak najbardziej trafne.
Mozesz tez spróbować skorzystać z direct trafficu, bardzo szybko buduje marke i trafia do konkretnych zainteresowanych osób.

Nie polecam jednak kupowania trafficu na allegro lub u ludzi którzy generują go botami itp bo to nic nie daje i jest g**no warte.

Mogę polecić stronę getclick.pl
w sumie to jedyna firma która robi to co do niej należy, fakt że troche pieniędzy to kosztuje ale wydaje mi się że w porównaniu do efektów to niewielkie pieniądze.

shamrock 
Użytkownik

Wysłany: Wto Lis 09, 2010 11:01 pm   

Można także spróbowac samemu pobawic się w pozycjonowanie. Zajmuje to więcej czasu jednak można się samemu czegoś nauczyc czegoś co nie musimy zlecac firmom które i tak musimy kontrolowac co do rezultatów.

KonstantyK 
Użytkownik

Wysłany: Wto Paź 04, 2011 9:28 am   

A może zupełnie coś innego niz internet? W internecie jest już tyle wszystkiego, że naprawdę trudno się tam wyróżnić w jakiś sposób. Osobiście polecam zastanowić się nad reklamą mobilną. Biorąc pod uwagę to ile czasu spędzamy stojąc w korkach to jest naprawdę godne rozwagi. Firma Promotional Partners prócz tego, że proponuje komleksowe uslugi przy kampanii- od projektu po wyklejenie auta- to na dodatek posiada wlasną flotę aut, które wypożycza wraz z naklejoną na nich reklamą. Naprawdę warto się nad tym zastanowić, bo ciekawie to wygląda.

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Wto Paź 04, 2011 11:45 am   

Zarzuć jakimiś fotkami, stroną WWW :)

szafy meble kuchenne pruszków warszawa

Iga M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sty 02, 2012 9:50 pm   

Myślę, że już teraz firmowe konta na fb czy nk nie są tylko dodatkową formą promocji, a jedną z podstawowych. Social media marketing to niedrogi i skuteczny sposób na kontakt z ludźmi, potencjalnymi klientami. Dodatkowo zawsze ceni się świeży tekst - dobry slogan i słowa zachęty. :)

Marketing szeptany nie zawsze jest skuteczny. Niektórzy ufają bardziej tym, którzy piszą o swoich usługach otwarcie.

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Wto Sty 03, 2012 11:45 am   

Mimo wszystko Social Media nadal raczkuje w Polsce. Wiele firm popełnia w tej sferze poważne błędy, a które musi słono płacić. Aczkolwiek zdarzają się genialne fan-page, które prowadzone w przemyślany sposób przynoszą wielkie korzyści.

szafy meble kuchenne pruszków warszawa

fn1984 
Użytkownik

Wysłany: Nie Sty 08, 2012 11:19 am   Sztuka użytkowa reklamy

Sugeruję odważną decyzję.

Mam an myśli przekaz, który będzie łączył wyrazistą i sugestywną stylistykę z wartościowym ładunkiem merytorycznym.

Jeśli zdecydujesz się pójść w tym kierunku, koniecznie postaw na bardzo ekspresyjne

teksty na stronę www

oraz wyraziste reklamy internetowe.

Sztuka to bardzo wdzięczny produkt reklamowy. Mówię to jako historyk sztkuki z wykształcenia:)

Pozdrawiam.

Odpowiedz do tematu