Forum o marketingu :: pozycjonowanie lokalne? - szkoła językowa

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Promocja » Reklama » pozycjonowanie lokalne? - szkoła językowa

pozycjonowanie lokalne? - szkoła językowa
Autor Wiadomość

doris 
Użytkownik

Wysłany: Sro Kwi 26, 2017 12:13 pm   pozycjonowanie lokalne? - szkoła językowa

Słuchajcie, które pozycjonowanie bardziej mi sie opłaca jak prowadze szkołę językową w dużym mieście? Powinnam sie zawęzic tylko na Kraków czy szerzej myslec, np mając na uwadze przyszłych studentów którzy tutaj przyjadą? Kompletnie nie wiem jak to rozplanowac a zamierzam juz powoli z pozycjonerami rozmawiac i napewno będą pytac o moje oczekiwania a ja nie wiem jakie są moje oczekiwania w tej kwesti. Pomózcie prosze, boje sie że agencja nie będzie mi proponowała tego co dla mnie najlepsze tylko to co im największy zysk przyniesie i chce byc przygotowana

Kofi
Użytkownik

Wysłany: Sro Kwi 26, 2017 12:36 pm   

Dobra agencja na pewno wybierze ofertę dostosowaną do Ciebie. Sądzę, że lepiej jest zawęzić do Krakowa, bo nawet jak ktoś ma w planach przeprowadzkę do Krakowa na studia to już z tą myślą wyszukuje szkół w Krakowie. Zresztą firmy mają narzędzia, żeby Ci podpowiedzieć na jakie frazy najlepiej się pozycjonować w Twojej branży mając też na uwadze konkurencję.

teo808 
Użytkownik

Wysłany: Sro Kwi 26, 2017 4:51 pm   

dokładnie, dobra agencja powinna jednak działac w twoim interesie, im też na tym zalezy bo jak straca twoje zaufanie to goodbye, słaba opinia i tak dalej, wiec moim zdaniem zdaniem powinni ci doradzic co ci sie bardziej opłaca, na forum bez szczegółowej analizy twojego biznesu trudno o fachowe doradztwo, trzeba zrobic audyt

SupremumSeo
Użytkownik

Wysłany: Czw Kwi 27, 2017 9:20 am   

Całkowicie zgadzam się z moim przedmówcą. Dodam tylko, że bazując na tej krótkiej informacji, jaką podałaś, pozycjonowanie lokalne może być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Większość potencjalnych klientów Twojej szkoły nie będzie dojeżdżała do niej zza miasta, dlatego warto zawęzić grupę odbiorców do tej, która faktycznie może być zainteresowana usługami, jakie oferujesz. Przeważnie przy pozycjonowaniu ogólnopolskim wyszukiwarka i tak w pierwszej kolejności wyświetla wyniki związane z naszym miejscem zamieszkania. Pamiętaj, że w pozycjonowaniu lokalnym znaczenie mają też lokalne linki i opinie. Zadbaj o swoją wizytówkę w Google Moja Firma i koniecznie na bieżąco aktualizuj dane kontaktowe. To ważne w pozycjonowaniu w ogóle, ale szczególnie dla osób z Twojego otoczenia.

doris 
Użytkownik

Wysłany: Czw Kwi 27, 2017 3:01 pm   

Po tym co piszecie przychylam sie do tego lokalnego jak myslałam od początku. Chyba faktycznie lepiej sie oplaca. Mam nadzieje ze macie rację i nie będą chcieli mnie oszukac.

ergo 
Użytkownik

Wysłany: Czw Kwi 27, 2017 6:39 pm   

zgadzam sie, najlepiej zaczac od lokalnego pozycjonowania i zobaczyć jakie efekty przyniesie;)

SupremumSeo
Użytkownik

Wysłany: Pią Kwi 28, 2017 9:54 am   

Jak w każdej branży, są lepsze i gorsze agencje pozycjonujące. Zwróć uwagę na to, jaki model rozliczenia będą chcieli stosować podczas Waszej współpracy. Niektóre firmy proponują tak zwane rozliczenie od efektu, które tylko pozornie wygląda korzystnie, w rezultacie często okazuje się nieprofesjonalne i mało skuteczne. Przyjrzyj się też historii firmy, jak długo jest na rynku, jakim doświadczeniem może się pochwalić. W naszym artykule znajdziesz więcej wskazówek na temat wyboru odpowiednich pozycjonerów: https://supremumseo.pl/jak-wybrac-firme-pozycjonujaca-strony-internetowe/. Jeśli firma, z którą się spotkasz, nie wzbudzi Twojego zaufania, zapraszamy do Supremum SEO - już od 11 lat zajmujemy się marketingiem internetowym i chętnie wykonamy dla Ciebie bezpłatny audyt, który pomoże określić cele potencjalnej kampanii.

Odpowiedz do tematu