Forum o marketingu :: Promocja nowej marki

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Promocja » Reklama » Promocja nowej marki

Promocja nowej marki
Autor Wiadomość

ernesto 
Użytkownik

Wysłany: Wto Paź 24, 2017 9:35 am   Promocja nowej marki

Moze to pytanie zabrzmi troche jak hasło reklamowe ale chyba najprościej będzie zadac je w ten sposób: jak sprawic zeby ludzie sie dowiedzieli że założyłem firme pod daną marką zajmującą się tym i tamtym? Jak długo może trwac zanim ludzie powiedzmy w moim mieście będa kojarzyć zę taka firma istnieje? To ze mam praktycznie zerowe środki na reklame to chyba nie musze mówić

kasiullka 
Użytkownik

Wysłany: Sro Paź 25, 2017 8:03 am   

słyszałam ostatnio bardzo fajną opinie o marketingu-ze najciekawszy jest jak sie nie ma budżetu :D to jakie kanały wybrac i ile czasu ci zajmie promocja to zalezy co to za firma. jak np założyłes pierwszą w miescie stacje kontroli pojazdów no to szybko sie rozejdzie, nawet samo, ale jak masz kolejny sklep typu małe delikatesy to sie trzeba bardziej wysilic na promocje

SupremumSeo
Użytkownik

Wysłany: Czw Paź 26, 2017 11:56 am   

Istnieje ogrom możliwości, również tych niewymagających wielkich nakładów finansowych. Wiele zależy od branży, ale są też strategie promocyjne uniwersalne dla niemal każdego biznesu. Przede wszystkim stawiałbym na aktywność w internecie, bo to tam funkcjonują dziś potencjalni klienci. Czy posiadasz stronę internetową firmy? Profil na facebooku? Jeżeli zależy Ci na lokalnym pozyskaniu klientów, zaproś znajomych i zachęć ich do zapraszania swoich znajomych - taką metodą kuli śnieżnej możesz zbudować naprawdę szeroki zasięg. Kluczowe są atrakcyjne treści - internauci będą wchodzić na stronę i dzielić się publikowanymi przez Ciebie wpisami tylko wtedy, gdy uznają, że warto. Może dobrym pomysłem będzie jakaś akcja promocyjna na mieście? Trudno doradzić konkretniej przy nieznajomości branży, w jakiej działasz. Zdradź coś więcej ;)

ernesto 
Użytkownik

Wysłany: Pią Paź 27, 2017 9:47 am   

Chodzi o firme usługową, branża wykończeniowa, konkurencja umiarkowana. Duzo ludzi wyjeżdza na takie zlecenia do większych miast albo za granice, a ja bym chciał obsługiwac klientów lokalnie. Mam małe dzieci i wolałbym przynajmniej weekendy spędzac w domu a pracuje narazie sam z jednym pracownikiem. Ludzie często jak potrzebują np remontu to dzwonią do kogos z kogo juz korzystali, nawet jak jest z daleka i dojezdny, a ja bym chciał byc taki na miejscu no i żeby sie o mnie dowiedzieli. Akcja na miescie troche dziwnie, mam cegłówki rozdawac? Strone mam, fejsa nie.

RestryKturyzaC
Użytkownik

Wysłany: Pią Paź 27, 2017 12:36 pm   

Istnieją firmy reklamowe, które pozwalają i pomagają nam wypromować naszą markę. Czasami warto się do takich zgłosić i pozwolić zająć się reklamą profesjonalistom.

kasiullka 
Użytkownik

Wysłany: Pon Paź 30, 2017 10:37 am   

to jak budowlanka to najlepsze są rekomendacje, tylko że jak jeszcze nie masz wyrobionej marki to nie ma cie kto polecac, może jakies promocje na początek żeby skusic ceną a potem udowodnić jakość

SupremumSeo
Użytkownik

Wysłany: Wto Paź 31, 2017 8:23 am   

Co prawda wspominałeś, że masz ograniczone środki na promocję, ale być może warto wziąć pod uwagę lokalne pozycjonowanie strony internetowej lub kampanię linków sponsorowanych skierowaną na Twoje miasto i okolice. To inwestycja, która wymaga pewnych nakładów, ale zwraca się w przyszłości, bo potrafi przynieść bardzo zadowalające rezultaty. Jeżeli ktoś z Twojego regionu będzie szukał w internecie firmy świadczącej usługi wykończeniowe i wpisze w wyszukiwarkę frazę związaną z Twoją działalnością, strona internetowa Twojej firmy wyświetli się jako wynik wyszukiwania. W przypadku kampanii Adwords strona będzie figurowała u samej góry tak długo, jak długo będziesz przeznaczał na nią środki. Płacisz tylko za kliknięcia, czyli faktyczne wejścia użytkowników na Twoją stronę internetową.

ernesto 
Użytkownik

Wysłany: Wto Paź 31, 2017 3:18 pm   

Na tych internetach to ja sie słabo znam, tyle co sobie szukam narzędzi i stronki budowlane przeglądam. No i na tym forum sie zapisałem zeby podpytac o biznesy. O pozycjonowaniu mi mówiła córka ale jakoś tak to przedstawiła ze by trzeba było z rok czekac na pierwszych klientów, to mnie troche nie urządza. I ile kosztuje takie kliknięcie co pisałes?

SupremumSeo
Użytkownik

Wysłany: Czw Lis 02, 2017 11:01 am   

Koszt kliknięcia waha się od kilku groszy do kilkunastu złotych i uzależniony jest od kilku czynników, przede wszystkim od popularności i konkurencyjności danej frazy. Stawki można oszacować przy pomocy Planera Słów Kluczowych - narzędzia od Google, które jest bardzo przydatne w ustawianiu i prowadzeniu kampanii. Oczywiście, jeżeli nie masz doświadczenia, najlepiej jest zlecić to zadanie profesjonalnej agencji, która będzie wiedziała, jak optymalnie wykorzystać Twój budżet.

ernesto 
Użytkownik

Wysłany: Czw Lis 02, 2017 3:57 pm   

Sam to ja pól słów nie rozumiem, wiadomo ze by ktos musiał to dla mnie zrobic a to już są dodatkowe pieniądze zeby takiej firmie zapłacic. Musze sobie to dobrze przeliczyc, poczytac jeszcze czy sie opłaca. narazie każe córce tego fejsa założyc, niech powrzuca jakieś fotki bo nie wiem co jeszcze by mogła

cupcake
Użytkownik

Wysłany: Pią Lis 03, 2017 12:50 pm   

opłaca sie, opłaca, ja jestem bardzo zadowolona z adwordsów, własciwie firma sie rozruszała dopiero od ustawienia kampanii. a co do fejsa to prócz fotek mozesz linkowac do jakichs tematycznych blogów czy artykułow

SupremumSeo
Użytkownik

Wysłany: Pon Lis 06, 2017 8:54 am   

Najlepiej do własnych ;) Mam na myśli utworzenie bloga firmowego i cykliczne publikowanie na nim artykułów branżowych. To dobry sposób na tworzenie atrakcyjnych treści i systematyczne aktualizacje. W dalszej kolejności możesz umieszczać te wpisy na portalu społecznościowym albo dzielić się nimi z innymi fachowcami na zasadzie wpisów gościnnych. Pojawiło się tutaj dużo informacji, więc gdybyś był zainteresowany szczegółami, zapraszam do kontaktu mailowego (info@supremumseo.pl) albo telefonicznego (12 444 14 86). Świadczymy usługi kompleksowo: znamy się na optymalizacji strony internetowej, pozycjonowaniu, Adwordsach, prowadzeniu mediów społecznościowych i blogów.

ernesto 
Użytkownik

Wysłany: Pon Lis 06, 2017 4:19 pm   

Ja i pisanie to odpada, ja umiem płytki układac, panele i takie tam. Pisac to córka najwyżej. Musze sie najpierw z tym wszystkim przespac i skąds pieniadze wytrzasnąc

Odpowiedz do tematu