Forum o marketingu :: Reklama dla nowej firmy - co?

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Promocja » Reklama » Reklama dla nowej firmy - co?

Reklama dla nowej firmy - co?
Autor Wiadomość

Majka1991 
Użytkownik

Wysłany: Wto Kwi 07, 2015 4:02 pm   

A mnie koleżanka przekonała że filmiki reklamowe to dobre rozwiązanie - zajrzyjcie na portfolio http://www.imperiafilm.com/ , co myślicie o czymś takim ?

awesome_ads 
Użytkownik
awesome_ads

Wysłany: Sro Kwi 08, 2015 6:52 pm   

Polecam przeczytać artykuł dotyczący stron na urządzenia mobilne - strony responsywne

Lepiej nie tracić ilości wejść na stronę

okazik
Użytkownik

Wysłany: Sro Kwi 22, 2015 8:05 pm   

Może zacznę od końca tej dyskusji a mianowicie od filmików. Osobiście uważam że ta forma reklamy jest na chwilę obecną bezsensowna. Prawdopodobieństwo że będziesz miał z niej klienta jest bardzo znikome a sama reklama jest bardzo kosztowna. Ponadto ile odsłon takiego filmiku możesz mieć chociażby na youtube ? 500? Na start postaw na standardowe i najbardziej skuteczne formy reklamy. Nie ma co topić pieniędzy w cos bardzo ryzykownego. Zamów sobie w drukarni jakieś ulotki, plakaty, banery reklamowe. Postaw na jakieś gadżety w postaci chociażby kubków z logiem twojej firmy. Rozreklamuj firmę też w sieci. Załóż swoją stronę www, jakiś fanpage na facebook'u itd. Rozwiązań jest sporo.

tmazurek 
Użytkownik

Wysłany: Pią Maj 29, 2015 9:50 am   

okazik napisał/a:
Postaw na jakieś gadżety w postaci chociażby kubków z logiem twojej firmy.

Dokładnie - to jest bardzo ważne. Warto też zainwestowac w inne gadżety reklamowe, które są praktyczne i przydatne. To naprawdę pomaga w reklamie firmy, szczególnie tej nowo powstałej, której zależy na pozyskaniu jak największej liczby klientów. :)

Johny67 
Użytkownik

Wysłany: Nie Maj 31, 2015 1:42 pm   

Ja znam przykład, gdzie młody polak niskim kosztem, raptem kilkaset złotych nakręcił filmik reklamowy dla swoich koszulek i miał na nim 1 mln wyświetleń. A woda Vytautas ? i jej reklama. Jak ktoś ma dobry pomysł, to na youtube może się bardzo wybić. Dobre rezultaty daje SEO, ale to nie jest łatwe i lepiej zlecić to na zewnątrz, do tego typu agencji http://funkymedia.pl/

ravel
Użytkownik

Wysłany: Pią Lip 31, 2015 10:41 pm   

Moim zdaniem promocję najlepiej zacząć od pozycjonowania, im wyższa pozycja w wyszukiwarce Google, tym więcej wejść na stronę. Działania powinny być kompleksowe i odpowiednio zaplanowane. Na przykład równie ważne będzie budowanie pozytywnego wizerunku firmy w mediach społecznościowych. Jeżeli szukacie wsparcia ze strony profesjonalistów, myślę, że warto rozważyć współpracę z firmą czenzo.pl, która zajmuje się zarówno marketingiem internetowy, jak i kreacją graficzną.

ajszaa
Użytkownik

Wysłany: Sro Sie 05, 2015 8:04 am   

Słyszałeś o czymś takim jak system lojalnościowy, dokładnie http://www.motivationdire...em-nagradzania/ Moim zdaniem, jak na początek to dobry sposób, żeby przyciągnąć potencjalnych klientów - o ile na tym Ci zależy. Fajna promocja i zarazem reklama firmy. Poczytaj o tym, może akurat Ci się spodoba.

małgosia_myszka 
Użytkownik

Wysłany: Sro Sie 05, 2015 12:32 pm   

Ja tam jestem zdania jak się reklamować to tylko kompleksowo. Pozycjonowanie i marketing rozpoznawalnej marki i biznes zacznie się kręcić sam.

miki31 
Użytkownik

Wysłany: Czw Sie 06, 2015 12:49 pm   

Także uważam że pozycjonowanie jest bardzo ważne, klient musi Cię znaleźć żeby coś kupić :)

małgosia_myszka 
Użytkownik

Wysłany: Czw Sie 06, 2015 2:57 pm   

Niestety pozycjonowanie do tanich nie należy i wiele osób stara się jednak znaleźć alternatywę. Ale na pewno nie warto.

eleonore91 
Użytkownik

Wysłany: Pią Sie 07, 2015 10:30 am   

Na polskim rynku są teraz firmy produkujące explainer video http://www.pixmo.pl/portfolio/ chodzi tutaj o krótki filmik, który można puścić na YT ale także opublikować w kanałach społecznosciowych albo po prostu pokazać klientom. Wg mnie naprawdę fajna rzecz do promocji.

olekparys 
Użytkownik

Wysłany: Pon Sie 10, 2015 12:02 pm   

Moim zdaniem ważna jest strona internetowa. Do niej koniecznie trzeba mieć bardzo dobre zdjęcia. Auto prezentacja jednak ma wielką moc. Można zainwestować na przykład w profesjonalne zdjęcia biznesowe.

Verooles
Użytkownik

Wysłany: Czw Sie 13, 2015 7:51 am   

Wg mnie dobrym pomysłem jest np druk wizytówek bydgoszcz polecam takie rozwiązanie każdemu kto otwiera nową firmę, takim sposobem można nabyć nowych klientów w dość szybki sposób.

komar 
Użytkownik

Wysłany: Czw Paź 29, 2015 1:13 pm   

Według mnie dobrym usprawnieniem będą powiadomienia sms, takie działania sprawdzą się w przypadku prowadzenia sklepu internetowego. Dzięki temu przedsiębiorca nie będzie musiał odpisywać na milion maili z zapytaniami o zamówienia, a klient będzie spokojny o zakupiony towar, gdyż będzie na bieżąco informowany o poszczególnych etapach transakcji.

annannam
Użytkownik

Wysłany: Pon Lis 02, 2015 12:06 pm   

Zależy w jakiej branży działasz, i czy zależy Ci na krókotrwałym efekcie czy na bardziej długofalowym. Może warto skorzystać z pomocy doradcy marketingowego?

Odpowiedz do tematu