Forum o marketingu :: Reklama dla nowej firmy - co?

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Promocja » Reklama » Reklama dla nowej firmy - co?

Reklama dla nowej firmy - co?
Autor Wiadomość

Mama_Marketing 
Użytkownik

Wysłany: Sob Paź 01, 2016 3:26 pm   

Na zaufanie klientów się pracuje a nie kupuje się certyfikaty. Jeśli firma będzie rzetelnie obsługiwać klientów a on będą zadowoleni to wybudują pozytywny wizerunek naszej firmy. Na to pracuje się latami ciężką pracą. A sama reklama to już całkiem inny temat - rzeka.

karin83
Użytkownik

Wysłany: Pią Lis 04, 2016 4:33 pm   

Według mnie w przypadku nowej firmy najważniejsze jest to, aby zwiększyć jej rozpoznawalność w sieci, także warto udzielać się w mediach społecznościowych. Można dodawać firmę do katalogów branżowych typuhttp://polskiebudowlane.pl/ jeżeli biznes wiązany jest w branżą budowlaną. Na pewno pomogą też portale ogłoszeniowe.

mystik 
Użytkownik

Wysłany: Pią Lis 04, 2016 8:08 pm   

Połącz tradycję z nowoczesnością, a wierzę, że klienteli nie zabraknie. Dlaczego? Bo takie szerokie działania mają szansę dotrzeć do sporej części grupy docelowej i może nie od razu przełoży się to na bezpośrednie zyski, ale z czasem, jak ludziom zacznie zapadać nazwa albo logo naszej firmy w głowie, zaczną się zgłaszać.
Co jak co, ale wg mnie konta na najważniejszych mediach społecznościowych to teraz mus :)

wolter
Użytkownik

Wysłany: Czw Kwi 27, 2017 11:00 am   Reklama

Wiadomo, że dzisiaj internet odgrywa w reklamie podstawową rolę, ale co byście powiedzieli o banerze, najlepiej dwustronnym? Miesiąc temu założyłem z bratem zajazd pod Olsztynem i myślimy o tym, aby obok budynku postawić zamontowany na stelażu duży baner reklamujący nasz biznes. Nasz znajomy poszedł w tym kierunku, kiedyś prowadził restauracjo-pizzerię z kuchnią włoską przy drodze szybkiego ruchu. Nawet mu się to opłaciło, bo dzięki banerowi zyskał pewne grono klientów. Później jednak musiał zmienić branżę, bo została otwarta obok jego knajpy obwodnica miasta i cały samochodowy ruch przerzucił się tam. W tym kontekście biznes stał się nieopłacalny i Marian teraz, jeśli dobrze pamiętam, prowadzi hurtownię sprzętu szkolnego. W każdym razie, wracając do tematu, znaleźliśmy już fajny stelaż, a nawet drukarnię, która mogłaby ewentualnie zrealizować taki baner - https://www.drukarniaonli...nery-dwustronne. Ich oferta wydaje się przystępna, ale chciałbym się jeszcze z Wami skonsultować. Myślicie, że to dobry pomysł na rozpromowanie firmy? Z góry dzięki za odpowiedzi.

kempes
Użytkownik

Wysłany: Sob Kwi 29, 2017 7:42 pm   

google adwords moim zdaniem to najlepsza odpowiedź na pytanie. Szybko przyciągniesz nowych użytkowników na stronę, zwiększasz wiedzę o firmie i sprzedaż. O ile oczywiście ludzie, którzy wejdą znajdą to czego szukali.

Tomasz96
Użytkownik

Wysłany: Sob Kwi 29, 2017 9:35 pm   

Przecież reklamę zawsze trzeba dostosować do Waszej działalności i do profilu Waszych klientów. Czasem wystarczy po prostu zadbać o http://www.kreatorreklamy.com.pl/?id=6 Wcale nie trzeba wydawać dużych kwot, by zwiększyć rozpoznawalność Waszej marki wśród klientów.

DominikaTamara 
Użytkownik

Wysłany: Czw Cze 22, 2017 9:19 am   

Zakładając nową firmę, warto na starcie zrobić jej wielkie bum reklamowe, tak żeby każdy o niej usłyszał. Sprawdzą się do tego ulotki, jakieś gadżety, reklama w internecie, może w radiu regionalnym. Dużo jest możliwości, wszystko zależy od działalności no i naszego budżetu.

MonikaR7 
Użytkownik

Wysłany: Pią Cze 23, 2017 1:10 pm   

Moim zdaniem w dzisiejszych czasach nic nie przebije reklamy w internecie, Największą siłę ma pozycjonowanie i reklamy Google AdWords. Jednak to trochę kosztuje, ale efekty są.

lasta 
Użytkownik

Wysłany: Wto Lip 04, 2017 12:45 pm   

Rzeczywiście internet "ma tę moc" ale ja bym nie zapominała też o reklamie na praktycznych i przydatnych rzeczach takich jak pokrowce http://www.izisport.pl/ albo torby z możliwością nadrukowania dowolnego tekstu i logo

michalzbyszko 
Użytkownik

Wysłany: Wto Lip 04, 2017 2:12 pm   

Miesiąc temu założyłem sklep motocyklowy, jednak od tego dnia przyszło do mnie tylko kilku klientów, mógłby ktoś polecić jakąś reklamę która w szybkim tempie przyciągnie do mnie klientów.

KarolinaSarneck 
Użytkownik

Wysłany: Sro Lip 05, 2017 8:59 am   

Warto zorganizować jakiś event, tak żeby wszyscy o nas usłyszeli, tam można porozdawać jakieś gadżety reklamowe, długopisy, teczki itp.. W końcu skąd mają ludzie o nas się dowiedzieć.

grey tree
Użytkownik

Wysłany: Sro Lip 05, 2017 12:25 pm   

Nowa firma powinna wejść na rynem z impetem, czyli w widoczny sposób zaznaczyć swoje miejsce w branży. Do tego nie wystarczy poprowadzić profil na Facebooku i wrzucić sporadyczne posty, które mniej lub bardziej zainteresują użytkownika. Już od początku prowadzenia działałności warto zgłosić się do agencji interaktywnej, która opracuje dla Państwa przemyślaną i pomysłową strategię marketingową. Nie można liczyć na to, że klient sam trafi na firmę i skorzysta z jej usług. Obecnie konkurencja jest olbrzymia, dlatego przeznaczane środków na profesjonalną reklamę jest najlepszą inwestycją.

Przemo34
Użytkownik

Wysłany: Pon Lip 10, 2017 10:25 pm   

Z własnego doświadczenia wiem, że jak startujemy z firmą, to raczej jest tak, że mamy ograniczone fundusze, a jednak każdy z nas wie, jak ważna jest reklama już od samego początku, dlatego według mnie fajna opcja, to na przykład inwestycja w plakaty jednostronne , są to naprawdę groszowe sprawy, a jeśli zlecimy druk takich plakatów odpowiedniej firmie, to na pewno uzyskamy super efekt.

JagodaBakinska
Użytkownik

Wysłany: Pią Lip 14, 2017 3:52 pm   

Nowa firma potrzebuje rozgłosu, ludzie muszą się o nas skądś dowiedzieć. W tym może nam pomóc jakaś forma zewnętrznej reklamy, jak na przykład kasetony czy telebimy. Dobrą opcja jest też samochód z reklamą.

Kamilekxxx
Użytkownik

Wysłany: Pon Lip 17, 2017 8:35 am   

Hmm..... to są niestety drogie opcje. Ja za to bym polecał wykupienie dużej ilości długopisów oraz kubków z naszym logo oraz rozdanie ich za darmo. Rozgłoś wzrośnie, a zainteresowanie z pewnością będzie duże

Odpowiedz do tematu