Forum o marketingu :: Ulotki, bannery - czy to jest jeszcze skuteczne?

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Promocja » Reklama » Ulotki, bannery - czy to jest jeszcze skuteczne?

Ulotki, bannery - czy to jest jeszcze skuteczne?
Autor Wiadomość

Ireneusz Fudro 
Użytkownik

Wysłany: Czw Lip 10, 2014 10:06 am   

To wszytko zależy od branży.
Prowadząc swoją restaurację nie mogłem patrzeć jak znajdowałem moje ulotki wszędzie tylko nie w domach potencjalnych klientów :)

Choć teraz zdecydowane wolę wykorzystywać do tej formy promocji internet. Ale to moje zdane i zależy od branży i sytuacji

Bo piękna hostessa przed wejściem do lokalu z ulotką w ręku robi swoje :p

Ireneusz Fudro
www.IreneuszFudro.pl
kontakt@ireneuszfudro.pl

mts 
Użytkownik

Wysłany: Nie Lip 13, 2014 11:10 am   

Ireneusz Fudro napisał/a:

Ostatnio hitem są hostessy z parasolkami :D

Angelika 
Użytkownik

Wysłany: Czw Lip 17, 2014 11:24 am   

mts napisał/a:
Ireneusz Fudro napisał/a:

Ostatnio hitem są hostessy z parasolkami :D

Haha, to prawda! Nie ma to jak soczysty róż rozlany po całym Starym Rynku...

A jeśli chodzi o same ulotki, swoją rolę pewnie spełniają, ale po drugiej stronie - potencjalnego klienta - ich ilość jest często dość denerwująca. Wiem z własnego doświadczenia, gdy np. opróżniam skrzynkę pocztową i cała zawartość ląduje w koszu.

Carlos
Użytkownik

Wysłany: Czw Lip 17, 2014 12:26 pm   

a mi się zdarza przeglądać ulotki, ale może to tylko dla tego że jestem ciekawy jak zostały zaprojektowane ;]

redkot
Użytkownik

Wysłany: Czw Lip 24, 2014 5:13 pm   Re

Banery chyba bardziej, bo się po prostu rzucają w oczy, ale ulotki też pełnią określoną rolę. Oczywiście jeśli powrzucasz je do skrzynek albo zatrudnisz osobę, która będzie je wciskać osobom na ulicy, to prawdopodobnie 90 % wyląduje w kosztu na śmieci. Musisz znaleźć sposób na ich przekazanie potencjalnym klientom, np. jeśli oferujesz szkolenia językowe, możesz je rozprowadzać w szkołach lub w ich pobliżu itd.

A.Jedrychowski 
Użytkownik
wfirma.pl

Wysłany: Pią Wrz 26, 2014 12:08 pm   odp

Proszę pamiętać, że ulotki - a konkretnie gazetki reklamowe - są jedną z najlepszych form dotarcia do ludzi starszych. Seniorzy są przywiązani do mediów pisanych, ponadto mają mnóstwo wolnego czasu i lubią przeglądać i porównywać oferty. To pod nich trzeba tworzyć przekaz w takich publikacjach.

marekkowal
Użytkownik

Wysłany: Pią Wrz 26, 2014 2:43 pm   

Wydaje mi się, że ulotki i banery powoli odchodzą z niepamięć. Jednak jak słusznie zaznaczył użytkownik wyżej, jest to główne źródło dotarcia do ludzi starszych. Tym samym wszystko zależy od branży.

szurny
Użytkownik

Wysłany: Sob Wrz 27, 2014 4:53 pm   

Połącz to z reklamą w internecie, dotrzesz do większej grupy potencjalnych klientów.

marekkowal
Użytkownik

Wysłany: Nie Wrz 28, 2014 9:21 am   

Dokładnie. A teraz to najlepiej postawić na product ads i pliki produktowe. Czytałem na wielu portalach, że mają świetlaną przyszłość!

Justa 
Użytkownik

Wysłany: Wto Paź 28, 2014 12:46 pm   

Coraz mniej osób w ogóle bierze ulotki. Rynek jest przesycony moim zdaniem i warto zainwestować w inne formy reklamy.

nikki
Użytkownik

Wysłany: Wto Mar 03, 2015 11:46 am   

Ulotki i banery dobrze sprawdzają sie w pewnych specyficznych sytuacjach, np. gdy jesteś na targach, wystawiasz swoją firmę i chcesz się odpowiednio zareklamować, dać uczestnikom coś więcej niż wizytówkę. Warto wtedy zainwestować w sepcjalistyczne stojaki i standy, polecam szczególnie te z plexi - http://pl.plexima.eu/standy/

tritimi 
Użytkownik

Wysłany: Pią Mar 06, 2015 3:06 pm   

Tak… banery i ulotki w dobrej szacie graficznej - bez chaosu mogą zdziałać cuda. Aplikacja webowa 4create.eu daje możliwość zbudowania grafik pod każdym aspektem.

EACTIVE
Użytkownik

Wysłany: Czw Mar 19, 2015 12:46 pm   

Naszym zdaniem jedną z najbardziej skutecznych metod jest pozycjonowanie. Wiadomo, że coraz więcej ludzi robi zakupy czy szuka usług za pośrednictwem internetu. Z tego powodu warto dobrze wypozycjonować swoją stronę internetową i czekać na klientów.

Berek 
Użytkownik

Wysłany: Pon Mar 23, 2015 9:37 pm   

Owszem zgodzę się, że pozycjonowanie jest skuteczne, ale nie czarujmy się nie wszyscy mają dostęp do internetu. Ulotki zależy jakie i gdzie bo jak Ci wciskają je jedne za drugimi to też tak nie bardzo. Od razu człowiek się irytuje. Zaś ostatnio bardzo dużo słyszy się o visual merchandisingu generalni chodzi o aranżowanie wystaw sklepowych czy ułożenie produktów. Bardzo fajna metoda, która wcale nie jest tak nachalna jak inne. Sam o tym nie wiedziałem jednak uświadomiła mnie Pani z http://www.emano.com.pl/o...-i-kartonu.html kiedy zamawiałem nowe stojaki do sklepu. Teraz można z nimi zrobić cuda. Oczywiście wszystko zależy też od zasobności portfela. A jeżeli on odgrywa główną rolę to na pewno ulotki wygrają...:(

Majka1991 
Użytkownik

Wysłany: Wto Kwi 07, 2015 5:05 pm   

Dla mnie dużo bardziej skuteczną metodą bedzie film reklmowy. Np. www.imperiafilm.com robi bardzo fajne, kreatywne filmy. To na pewno bedzie miało większe oddziaływanie niz ulotki, które jak ktoś wezmie do reki to od razu zgniata i wyrzuca do kosza.

Odpowiedz do tematu