Forum o marketingu :: Działające Pogotowie Komputerowe w trakcie promowania

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Analiza marketingowa i strategiczna » Analiza strategiczna » Działające Pogotowie Komputerowe w trakcie promowania

Działające Pogotowie Komputerowe w trakcie promowania
Autor Wiadomość

PowerTrax
Użytkownik

Wysłany: Wto Maj 22, 2012 3:49 am   Działające Pogotowie Komputerowe w trakcie promowania

Witam,
Mieszkam w małym mieście (10tys.) Pod koniec 2011r. dostałem dofinansowanie z UP i postanowiłem otworzyć pogotowie komputerowe dlatego że w mieście jest tylko 1 sklep/serwis komputerowy a następny 15km dalej w miasteczku (17tys.) Posiadam profesjonalną stronę www (wypozycjonowaną narazie na PR3) która jest zintegrowana ze sklepem internetowym (otwarcie czerwiec-lipiec). Samochód Seicento VAN obklejony reklamą pogotowia. 2 bannery reklamowe i aktualnie 5 tys. ulotek (4tys. juz rozniesione po moim mieście i sąsiednim), wizytówki dla firm, oferta Outsourcingowa A4 dla firm + wizytówki z kalendarzykiem dla kl. indywidualnych, reklama w postaci naklejek na komputer. Zasięg działania do 40 km (w tym obszarze znajduje się ok 8 miast liczących po ok. 10-20tys. + 4 miasta liczące razem ok 100tys + miasto wojewódzkie liczące 350tys.) W tym obszarze nie licząc miasta wojewódzkiego jest ok 3 pogotowia komputerowe znajdujące się w 2ch miastach tych razem liczących 100tys. + parę serwisów komputerowych (myślę ze ok 13 - nie licząc miasta wojewódzkiego). Do pogotowia mam pracownika który jeździ do klientów (informatyk - 2gi rok studiów a wcześniej technik inf.)
numer tel. również atrakcyjny.
(w ofercie równierz wizytówki www dla firm w cenie od 459zł)

Aktualnie roznoszę ulotki (bloki, domki jednorodzinne) + ogłoszenia "na drzewa" ale słabo bo jak dotąd licząc od kąt zacząłem reklamę miesięcznie to ok 5 klientów (reklama trwa 2 mies.). Z ofertą dla firm już biegałem od firmy do firmy łącznie odwiedziłem ok. 50? lub coś w tym stylu i NIC! już nie mówiąc że zapraszam na portale społecznościowe itp.

Sam już nie wiem co mam robić cen nie mam wygórowanych, reklama jest przejrzysta itp. Może jest ok tylko muszę "zbombardować" potencjalnych klientów ulotkami i ogólną reklamą w internecie/prasie ?
Jeżeli macie jakieś pomysły lub sugestie to był bym bardzo wdzięczny (pasowało by w końcu wyjść z długów :) )

Pozdrawiam i z góry dziękuje za przeczytanie i komentowanie.

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Wto Maj 22, 2012 1:13 pm   

Wydaje mi się, że zwyczajnie ta branża się wypala. Wielkie korporacje zlecają outsourcing także wielkim firmom informatycznym z ogromnym zapleczem. Mniejsze firmy mają swoich informatyków, ale 'znajomych', który za 'parę złotych usuną problem'. A klienci indywidualni - mają brata, sąsiada, wnuczka, znajomego, który im za darmo wszystko zrobi. Komputery nie są już takim problemem jak kiedyś. Teraz cały pakiet Windows masz w komplecie, zainstalowany, ustawiony, a do każdego problemu przedzieloną specjalną linię telefoniczną. Pogotowie komputerowe 'doraźne' zwyczajnie umiera. Takie moje zdanie.

PS. PR do pozycjonowania mnie ostatnio niewiele wspólnego.

szafy meble kuchenne pruszków warszawa

Odpowiedz do tematu