Forum o marketingu :: KOLORY W BRANZY PIEKARNICZEJ

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Analiza marketingowa i strategiczna » Analiza strategiczna » KOLORY W BRANZY PIEKARNICZEJ

KOLORY W BRANZY PIEKARNICZEJ
Autor Wiadomość

geebart 
Użytkownik

Wysłany: Sro Gru 14, 2011 12:38 pm   KOLORY W BRANZY PIEKARNICZEJ

Witam, nie wiem czy w dobrym dziale pisze moj temat, jezeli nie to przepraszam.
Mam pytanie dotyczące branży w której się obracam, jestem właścicielem piekarni, słyszałem, czytałem o wpływie kolorów na różne biznesy, np banki często na zielono i niebiesko bo kolory odnoszą się do pozytywnych emocji, oglądałem dokument o więżniach w stanach zjednoczonych ubieranych na różowo, czytałem o drużynach piłkarskich odnoszących sukcesy, które mają w swojej kolorystyce czerwony.
Zastanawiam się nad wprowadzeniem kolorów zielonego i niebieskiego, do loga mojej piekarni i co ważne chciałbym aby torebki na pieczywo krojone miały właśnie takie pomieszanie kolorów( do tej pory były to kolory: pomarańcz wpadający w brąz oraz czerwony na torebkach), zastanawia mnie jednak to czy wprowadzenie właśnie tych kolorów będzie miało pozytywny wpływ na wybór przez konsumentów własnie tego pieczywa, ciekawe jest to że spotkałem się z kolorami zielonymi na pieczywie ale raczej z niebieskimi nie.
Chciałbym poznać waszą opinię na ten temat.
dziekuje!

Maurycy
Użytkownik

Wysłany: Sro Gru 14, 2011 1:17 pm   

Może powinieneś poczytać o tym, które kolory pozytywnie wpływają na apetyt? Niebieski to kolor melancholii, więc raczej nie nadaje się do jedzenia. Poprzednia kolorystyka, tzn. czerwony, beżowy, brążowy pobudzają kubki smakowe do pracy i dlatego też są stosowane np. w restauracjach. Żółty, pomarańczowy i oczywiscie słodki różowy również zachęcają do posiłku. Nie jestem jednak przekonany co do tego niebieskiego i zielonego... :neutral:

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Sro Gru 14, 2011 1:43 pm   

Jeżeli powierzysz wykonanie logo piekarni dobrej agencji reklamowej - to oni powinni wszystko dobrze dobrać.

Jeżeli bawisz się sam - pomyśl co pobudza kubki smakowe i w jaki sposób - przykład kolor żółty od razu kojarzy się z cytryną..

Tak jak poprzednik - w kwestiach jedzenia (szczególnie piekarnia) omijaj zielony i niebieski - szukaj w stonowanych brązach, beżach itd.

szafy meble kuchenne pruszków warszawa

geebart 
Użytkownik

Wysłany: Sro Gru 14, 2011 7:25 pm   

dziękuje za podpowiedz! pozdrawiam

it-spleen 
Użytkownik
it-spleen

Wysłany: Czw Gru 15, 2011 10:56 am   

Jak będziesz miał już jakiś logotyp daj znać/pochwal się:)

szafy meble kuchenne pruszków warszawa

Odpowiedz do tematu