Forum o marketingu :: Macierz BCG

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Analiza marketingowa i strategiczna » Analiza strategiczna » Macierz BCG

Macierz BCG
Autor Wiadomość

ExCavator
Użytkownik

Wysłany: Czw Sty 10, 2013 4:18 pm   Macierz BCG

Witam, mam pewien problem. Miałem dość długą przerwę w nauce i mam teraz do zrobienia zadanie z przedmiotu zarządzania strategicznego. Powiem szczerze, że nie wiem jak to ma wyglądać. Czy ktoś mógłby powiedzieć jak to mniej więcej powinno być zrobione, bo jakoś nie łapię tego polecenia. Trzeba wymyślić nowy jeden produkt czy kilka? Co trzeba brać pod uwagę opisując to wszystko? Dziękuję z góry, pozdrawiam

"Posiłkując się macierzą BCG opisz, jakie mogą być przykładowe działania marketingowe organizacji, w stosunku do produktów zaliczanych do poszczególnych części macierzy.
Opisz kierunki „przemieszczania” się produktów pomiędzy częściami macierzy oraz przypisz uwarunkowania rynkowe, które sprzyjają bądź determinują takie ruchy. Rozpocznij odpowiedź od założenia, że organizacja wprowadza nowy produkt na rynek.

Odpowiedz do tematu