Forum o marketingu :: strategia zarządzania firmą

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Analiza marketingowa i strategiczna » Analiza strategiczna » strategia zarządzania firmą

strategia zarządzania firmą
Autor Wiadomość

anulla
Użytkownik

Wysłany: Sro Maj 17, 2017 7:45 pm   

@ogi, oczywiście warto przemyśleć przynależność do organizacji biznesowych jednak na samym początku warto odpowiednio przeszkolić kadrę menadżerską i pracowników, gdyż to oni mają znaczący wpływ na rozwój przedsiębiorstwa. W tym celu przeprowadza się trening mocnych stron http://taisjalaudy.com/za...o-mocne-strony/ , który wpływa na stabilność i zaangażowanie zespołu do podejmowania nowych wyzwań

ogi
Użytkownik

Wysłany: Wto Maj 23, 2017 9:03 pm   

By poprawić wyniki swojej firmy i zdecydowanie ją rozwinąć, warto sięgnąć po nowoczesne metody: http://www.softer.com.pl/...ojej-firmy.html , a jedną z nich jest analiza biznesowa. Dzięki tekiemu wsparciu popełniamy mniej błędów i podejmujemy bardziej świadome decyzje. Co więcej, oszczędzamy czas, gdyż nie próbujemy nowych działań, a w oparciu o dostarczone dane, wdrażamy te, które są w naszej sytuacji najskuteczniejsze.

bokowy 
Użytkownik

Wysłany: Sro Maj 24, 2017 12:44 pm   

W firmie musi istnieć przede wszystkim wyraźna hierarchia, czyli kto zajmuje się jakim działem czy obszarem działalności, przed kim odpowiada i kto jemu/jej podlega. Bez tego żadna strategia się nie powiedzie, bo ludzie będą wykraczać poza swoje obowiązki albo wykonywać te przeznaczone dla innych działów i zrobi się bałagan. Ważne jest też wyznaczenie budżetu przedsiębiorstwa na poszczególne działania marketingowe, logistyczne itd., oczywiście na koniec roku wartości mogą się różnić, ale to pozwoli nadać większy i mniejszy priorytet niektórych zadaniom strategicznym.

adamek 
Użytkownik

Wysłany: Sro Maj 24, 2017 4:15 pm   

Jak dla mnie brzmi to sensownie, choć pytanie brzmi jak wygląda w praktyce, bo często te pomysły z zachodnich firm nie sprawdzają się u nas

silka33 
Użytkownik

Wysłany: Czw Maj 25, 2017 4:29 pm   

Przeczytałam jakiś czas temu w sieci artykuł związany z kontrolowaniem urządzeń pracowników http://www.softer.com.pl/...racownikow.html. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat ? Czy szef ma prawo podsłuchiwać rozmowy czy kontrolować to co się dzieje na komputerach czy raczej nie jest to etyczne ?

roxxalik 
Użytkownik

Wysłany: Nie Maj 28, 2017 12:53 pm   

Bez wátpienia w prowadzeniu firmy strategia marketingowa jest bardzo ważna. Trzeba wiedzieć jak zarządzać pracownikami i tak dalej... sama dopiero się uczę i wierzę, że tu znajdę sporo przydatnych informacji :)

Tomasz96
Użytkownik

Wysłany: Pon Wrz 04, 2017 10:40 am   

Do tematu trzeba podejść z głową. Pamietajcie, że na straży Waszych dóbr stoi prawo pracy i zasady BHP. Jeśli u Was w firmie może nie działać to tak, jak trzeba, to warto wybrać sie na kurs organizowany w Łodzi przez Grupę Most Wanted 6 października. Będzie on dotyczył kontrowersji w prawie pracy i BHP, więc będziecie w stanie tam dowiedzieć się więcej na temat Waszej sytuacji.

helenamiz 
Użytkownik

Wysłany: Sro Paź 04, 2017 8:50 am   

Zwalnianie to powinna być ostateczność, owszem zdarzają się takie sytuacje, ale dobre zarządzanie, czyli właśnie szkolenie, dbanie o kompetencje pracowników angażowanie ich w proces działania firmy mają sens, ale tylko wtedy kiedy oni są dobrze traktowani i szanowani w danej firmie.

Sylwia5991 
Użytkownik

Wysłany: Pon Paź 16, 2017 12:22 pm   

Ja również zgadzam się z wypowiedzią powyżej. Zwalnianie to już ostateczność.

joola 
Użytkownik

Wysłany: Nie Lis 05, 2017 8:44 am   

A czy słyszałeś o konkursie firmy GMC Poland skierowanym do pracowników firm oraz studentów? 5 osób z Waszej firmy tworzy grupę, która za pomocą symulatora prowadzi firmę w sieci, konkurując w ten sposób z innymi grupami i walcząc o nagrody. To bardzo dobry sposób na rozwinięcie umiejętności managerskich. Szczegóły znajdziesz pod linkiem http://gmcpoland.pl/.

colda42
Użytkownik

Wysłany: Sro Lis 22, 2017 2:27 pm   

dzieki za pomoc :)

KarinaM
Użytkownik

Wysłany: Pią Lis 24, 2017 2:48 pm   

Z tego, co ja zdążyłam zauważyć, to najważniejsze jest to, aby każdy każdy w firmie miał jasno określony zakres obowiązków i możliwie jak najbardziej profesjonalnie wykonywał powierzone zadania. Ja staram się, aby u mnie faktycznie były osoby wyspecjalizowane w danej dziedzinie, a nie kilka osób, które zajmują się wszystkim. Mam do Was jeszcze pytanie odnośnie tego, kto w Waszych firmach odpowiedzialny jest za ważne dokumenty i ochronę danych osobowych, zatrudniacie do tego specjalne osoby? Tak się też zastanawiam, jak Waszym zdaniem sprawdza się pomoc tego typu firm http://itls.pl/ w kwestiach wyszkolenia pracownika na Administratora Bezpieczeństwa Informacji? Wiem, że ITLS coś takiego organizuje, ale powiem szczerze jest to dla mnie zupełnie nowy temat.

Szkielet
Użytkownik

Wysłany: Pią Lis 24, 2017 5:16 pm   

Moim zdaniem najważniejsze w firmie jest wybieranie dobrych dostawców sprzętu i innych usług, ja na przykład ostatnio do swoich magazynów zakupiłem nowe wózki widłowe od firmy Cesab http://cesab.pl/ i uważam że bardzo mocno przyśpieszyło to pracę ;) nic tylko się cieszyć z tego faktu, ale wnioski z tego takie, że im lepszy sprzęt tym lepsza praca, zgadzacie się ze mną? Wszyscy zadowoleni, pracownicy i ja a to najważniejsze

Kamilka75 
Użytkownik

Wysłany: Sob Lis 25, 2017 9:38 am   Strategia

Artykuł nie został napisane w porywający sposób, ale uważam, że taka strategia ma sens, lecz tylko dla pracowników, których znamy. Czasem możemy pożałować obdarowania zaufaniem nowego podwładnego. ;p . Ja stosuje system mieszany i myślę że i mnie i pracownikom jest z tym dobrze ;) . Zdarzają się drobne błędy w niektórych działach, dlatego myślę nad współpracą ze spółką http://www.primesoft.pl/ , która po analizie pomoże mi je ograniczyć, a może nawet i wyeliminować. Nie obarczam winą nikogo, chyba że komuś się zdarza zawieść zbyt często, wtedy reaguje. Wiem, że każdy może mieć gorszy dzień.

milosnik13 
Użytkownik

Wysłany: Nie Lis 26, 2017 5:08 pm   

Zależy czym zajmuje się firma. Ja mam firmę budowlaną i wiem jak ważna jest współpraca z dobrymi fachowcami z innych dziedzin. Bardzo chwalę sobie geodetę z Lublina. Od razu polecam go klientowi który zgłasza się do nas. Dobry geodeta lublin jest niezbędny i dobrze jak współpraca jest harmonijna. Pomaga on klientowi już na początku budowy nawet przy załatwianiu pozwoleń. Jest obecny na każdym etapie budowy i na koniec to on wykonuje pomiary powykonawcze i sprawdza czy są zgodne z ustaleniami.

Odpowiedz do tematu