Forum o marketingu :: Apteka

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Analiza marketingowa i strategiczna » Pomysł na biznes » Apteka

Apteka
Autor Wiadomość

helenkaa29 
Użytkownik

Wysłany: Sro Sty 20, 2016 8:07 am   Apteka

U nas apteka chyba ma spore szanse na sukces prawda? Od razu trzeba ją zareklamować. Może do tego przyda się croix de pharmacie?

barbórka 
Użytkownik

Wysłany: Czw Sty 28, 2016 3:13 pm   

Tylko, że w aptece musi być osoba z tytułem mgr farmacji.

szurny
Użytkownik

Wysłany: Sro Cze 29, 2016 11:45 pm   

Możesz mieć ciężko, bo większe marki już dawno o tym pomyślały i poza standardową reklamą w tv tworzą strony, często poradnikowe i opisujące produkt. Przykład masz na stronie http://pelafen.pl/ choć jest ich sporo to nie oszczędzają się w internecie.

Czarek989 
Użytkownik

Wysłany: Wto Lip 05, 2016 5:58 pm   

Oj apteka to nie jest dobry pomysł na biznes. Po pierwsze trzeba mieć tytuł aby móc tam prowadzić. Dużo wymogów prawnych itd. Myślę że to najwyżej średni pomysł.

managerka 
Użytkownik

Wysłany: Wto Lip 05, 2016 7:37 pm   

Też mi się wydaje, że to nie jest łatwy biznes. Ja bym nie ryzykowała.

Hyomin 
Użytkownik

Wysłany: Sro Lip 13, 2016 12:47 pm   

Apteka to bardzo dobry pomysł, trzeba tylko zatrudniać odpowiednich fachowców.

kora 
Użytkownik

Pomogła: 1 raz

Wysłany: Czw Lip 14, 2016 12:27 pm   

Zgadzam się z tym, choć z drugiej strony trzeba pamiętać, że teraz apteki są na każdym kroku, więc to spora konkurencja. U mnie w mieście praktycznie na jednej ulicy i w obrębie 50 metrów są aż trzy apteki, co dla mnie jest lekką przesadą.

hienka 
Użytkownik

Wysłany: Wto Lip 26, 2016 12:48 pm   

U mnie na ulicy są 4 apteki i każda ma klientów i każda funkcjonuje. Ale jeśli miałabym otwierać aptekę to postawiłabym na internetową. Mają coraz więcej klientów przez wzgląd na niskie ceny. Sama też kupuję leki w ten sposób, zamawiam całą paczkę i oszczędzam. Czy to mają być plastry czy czopki na hemoroidy na każdym produkcie masz kilka złotych oszczędności.

emis 
Użytkownik

Wysłany: Sob Lip 30, 2016 12:37 pm   

W dzisiejszych czasach jest tyle aptek, że raczej kiepsko jest wchodzić w ten biznes

lasta 
Użytkownik

Wysłany: Sob Lut 04, 2017 2:16 pm   

Mam podobne zdanie jak hienka. U nie też aptek dużo a zwykle jak potrzebuję kupić dicopeg 10g na zaparcia, jakiś lek na intymne dolegliwości to wolę go zamówić online i odebrać w aptece nawet jeśli nie jest najbliżej, tak jest dyskretniej

bohun 
Użytkownik

Wysłany: Pon Kwi 10, 2017 9:22 pm   

Ja również korzystam z aptek internetowych, bo są dyskretniejsze, a przy okazji w wielu przypadkach tańsze od tych na mieście. Ostatnio przeczytałem ulotkę http://essentiale.pl/najczestsze-choroby-watroby , z której dowiedziałem się interesujących mnie rzeczy i ten lek kupiłem również w aptece internetowej.

DominikaTamara 
Użytkownik

Wysłany: Pon Lip 03, 2017 9:17 am   

W aptece, jak i innych sklepach bardzo ważne jest odpowiednie zarządzanie przestrzenią, które pozwoli pomieścić wszystkie leki i ładnie je zaprezentować, szczególnie teraz gdy zapotrzebowanie na nie jest bardzo wysokie.

rebeeka091 
Użytkownik

Wysłany: Pią Lip 07, 2017 2:47 pm   

Apteka to nie zwykły obiekt handlowy jak np. sklep - aby ją założyć trzeba spełnić znacznie więcej warunków, uzyskać pozwolenie, zatrudnić odpowiedniego specjalistę itp. na http://www.szumski.pl/zak...-musisz-zrobic/ jest to wszystko opisane, radzę przeczytać. Założenie apteki jest więc czasochłonne, ale moim zdaniem warte zachodu.

Tiniss
Użytkownik

Wysłany: Wto Sie 15, 2017 9:21 pm   

Jeśli chodzi o polecane apteki to ja korzystam już teraz tylko z tych internetowych. Najlepsza na tą chwilę w moim odczuciu jest ta https://www.zaufane-apteki.pl/ . Maja bardzo korzystne ceny i szybką dostawę. Po tym jak zaczęłam u nich robić zakupy raczej nie wrócę do odwiedzania stacjonarnej apteki :)

Yega69 
Użytkownik

Wysłany: Sro Sie 16, 2017 11:45 pm   

Szczere mówiąc, po gastronomii to chyba najcięższy biznes. Im większe miasto tym ciężej. Polecam punkty apteczne w miejscowościach typowo turystyczno rekreacyjnych.

Odpowiedz do tematu