Forum o marketingu :: Chciałbym założyć firmę

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Forum o marketingu Strona Główna » Analiza marketingowa i strategiczna » Pomysł na biznes » Chciałbym założyć firmę

Chciałbym założyć firmę
Autor Wiadomość

Zennek94
Użytkownik

Wysłany: Wto Lut 07, 2017 7:43 pm   

Wiszu88 napisał/a:
Jak nie macie doświadczenia w prowadzeniu firmy, to wydaje mi się, że dużo lepszym rozwiązaniem jest franczyza jakiegoś mało oklepanego tematu. Dostajecie wtedy szkolenia, marketing, jakieś promocje na sprzęt, reklamę i pomoc w sprzedaży. Tylko trzeba wybrać jakiś naprawdę dobry produkt, bo inaczej to nie ma sensu. Np. spójrzcie sobie na http://vaporti.pl/

Tak, w takim wypadku rzeczywiście franczyza jest najlepszym możliwym rozwiązaniem. To Vaporti to rzeczywiście bardzo kusząca i innowacyjna propozycja :)

doro88
Użytkownik

Wysłany: Czw Lut 09, 2017 7:57 pm   

Zennek94 napisał/a:
Wiszu88 napisał/a:
Jak nie macie doświadczenia w prowadzeniu firmy, to wydaje mi się, że dużo lepszym rozwiązaniem jest franczyza jakiegoś mało oklepanego tematu. Dostajecie wtedy szkolenia, marketing, jakieś promocje na sprzęt, reklamę i pomoc w sprzedaży. Tylko trzeba wybrać jakiś naprawdę dobry produkt, bo inaczej to nie ma sensu. Np. spójrzcie sobie na http://vaporti.pl/

Tak, w takim wypadku rzeczywiście franczyza jest najlepszym możliwym rozwiązaniem. To Vaporti to rzeczywiście bardzo kusząca i innowacyjna propozycja :)

Ogarnąłem trochę ten temat i rzeczywiście - praktycznie brak konkurencji w większych miastach w Polsce ;) Jest na czym działać ;D

Reyhadas
Użytkownik

Wysłany: Pią Lut 10, 2017 8:33 am   

Do firmy przydało by ci się sprawne biuro rachunkowe olsztyn bo jednak samemu tych rachunków nie ogarniesz a firma musi to mieć na bieżąco wszystkie bilanse robione

kape 
Użytkownik

Wysłany: Pią Lut 17, 2017 12:56 pm   

Spoko opcja, naprawdę, szczególnie przy takiej mizernej konkurencji..

user88
Użytkownik

Wysłany: Czw Lut 23, 2017 10:10 am   

Uważam, że franczyza to dobry pomysł na biznes. Nie zastanawiasz sie nad towarem ani wystrojem sklepu bo wszystko masz odgórnie narzucone według standardów firmy. warto mieć tylko dobry kredyt, żeby zakupić sobie ten towar i opłacić wynajem sklepu z góry na kilka miesięcy. Myślę, że w takiej sytuacji skorzystałbym z rankingu kredytów gotówkowych na http://moneye.pl by bliżej się przyjrzeć propozycjom banków.

kamiiil 
Użytkownik

Wysłany: Pon Lut 27, 2017 7:23 pm   

Dobry pomysł, jeśli nie masz doświadczenia i środków na start, a mażesz liczyć na wsparcie od innej firmy. Różne franczyzy działają w obszarze gastronomi np. http://krajowy.biz/firma,mangattopl

gg83
Użytkownik

Wysłany: Sro Mar 01, 2017 1:04 am   

Warto rozejrzeć się za programem do wystawiania faktur. Tutaj https://wfirma.pl/program-do-faktur-online jest ciekawy i praktyczny. Warto w niego zainwestować, zwłaszcza że nie jest drogi. W ten sposób można wystawiać różne faktury i w różnych językach. Poza tym ten program można zintegrować z różnymi narzędziami.

ogi
Użytkownik

Wysłany: Sro Mar 01, 2017 2:05 pm   

Pomysł na otwarcie własnego sklepu internetowego ja uważam za bardzo fajny. Pamiętajmy tylko, żeby na stronie znalazła się możliwość płacenia online za zakupy. Mówię to z punktu widzenia potencjalnego Klienta. Podrzucam też namiar na https://platnosci.bm.pl/ , którzy "podpinają" taką funkcję. Dzięki temu udostępnij Klientom wachlarz bezpiecznych i sprawdzonych form płatności: płatności automatycznych (takich jak mTransfer, Przelew24 Banku BZWBK czy płacę z iPKO) płatności kartą płatniczą czy płatności Szybkim przelewem (tylko w przypadku banków, które nie posiadają płatności automatycznych.)

TomaszJakon 
Użytkownik

Wysłany: Wto Cze 27, 2017 9:54 am   

Jeżeli chodzi o otwieranie sklepu z marką którą wszyscy znają to nie powinno być problemu z jego utrzymaniem. Jednak warto zainwestować chociaż w jakąś reklamę żeby ludzie o nowym sklepie usłyszeli, na początek wystarczy jakiś szyld reklamowy.

KarolinaSarneck 
Użytkownik

Wysłany: Wto Lip 04, 2017 10:19 am   

Chciałbym świadczyć usługi naprawy komputerów, czy koniecznym jest żebym już na samym początku musiał rejestrować działalność i czy dla nowej firmy można jakoś uniknąć podatków lub je obniżyć?

EwelinaJagoda 
Użytkownik

Wysłany: Pon Lip 10, 2017 9:25 am   

Proszę o ocenę mojej szansy na utrzymanie działalności. Mianowicie, planuje otworzyć samoobsługową myjnię samochodową w małej miejscowości, jednak miałaby się ona znajdować przy głównej drodze z bezpośrednim zjazdem do niej.

stefan_maka 
Użytkownik

Wysłany: Pon Lip 10, 2017 10:35 am   

EwelinaJagoda napisał/a:
Proszę o ocenę mojej szansy na utrzymanie działalności. Mianowicie, planuje otworzyć samoobsługową myjnię samochodową w małej miejscowości, jednak miałaby się ona znajdować przy głównej drodze z bezpośrednim zjazdem do niej.

Myślę że to nie jest najgorszy pomysł, teraz myjnie, szczególnie samoobsługowe, mają wzięcie. A jeszcze chcesz ją postawić blisko drogi, to w ogóle bajka, wystarczy jakaś reklama "za 100 metów myjnia" i klienci będą wjeżdżać.

JagodaBakinska
Użytkownik

Wysłany: Pon Lip 10, 2017 1:35 pm   

Należy pamiętać o tym, że aby myjnia przetrwała, musi być dobrze wyposażona. Klienci nie lubią korzystać ze starego, zużytego czy zepsutego sprzętu. Na myjni powinno być zawsze czysto.

CezaryDyszka 
Użytkownik

Wysłany: Czw Lip 13, 2017 3:54 pm   

A policzyła pani koszt budowy takiej myjni? Bo nie jest on wcale taki niski, z uwagi konieczność podłączenia do miejskich wodociągów. Tak samo wysokie koszty generuje utrzymanie takiej myjni, gdyż pobiera ona mnóstwo wody.

MarlenaCF 
Użytkownik

Wysłany: Wto Lip 18, 2017 1:52 pm   

Zawsze jest to jakaś alternatywa, szczególnie jeśli ktoś nie ma chce budować wszystkiego od podstaw, a czy jest to dobre? Ne pewno wiąże się z pewnymi ograniczeniami..

http://clickfunnels.com.pl - Wszystko czego potrzebujesz do generowania leadów i marketing automation!

================================================================

Odpowiedz do tematu